Skocz do zawartości
BoDeX

Czy to się do czegoś HD nadaje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jasne, że tak ;-) Procek, który siedzi w Vicie + dość wydajne GPU. Na tablecie o podobnych parametrach leci MKV 1080p. W 100% płynnie.

Jeśli chcesz to mogę sprawdzić MT2S FULL BLU-RAY

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba - chcę .... :)

Mam stary monitor, więc mogę takie "cuś" do niego dokleić -a co tam . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android 4.0 + PowerDVD Mobile i na słabszym tablecie od tego sprzętu, BLU-RAY ładnie leci. Co prawda nie ogarnąłem jeszcze, czy da się odpalić całą strukturę z menu, ale postaram się to dziś sprawdzić.

Tak czy owak Titanic z pliczku M2TS leci pięknie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej postawić na tym Androidowego XBMC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaja sobie chyba robicie.

Przeciez to zlom, nadajacy sie jedynie do utylizacji, a nie na odtwarzacz HD.

Edit: Ok, moj blad. Teraz juz widze, co jest zrodlem kontrowersji. To jest SoC nowszy od "oryginalnego" WM8750. Nie mniej jednak ponizsza czesc pozostaje aktualna.

Bardzo chetnie zobacze dzialajace na tym XBMC. Moze ktos raczy podeslac linki do filmow, ktore uprawdopodobnilyby taka funkcjonalnosc, albo jeszcze lepiej, wskaze posty z forow poswieconych XBMC lub forum.apc.io, to potwierdzajace ?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

- ATV1200 ma praktycznie takie same parametry. Cortex A9 + Mali 400 . To jeśli chodzi o HD.

- Takie same parametry jak wyżej. Jak widać XBMC

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

MroczneWidmo

Moglbys omowic jak rozumiesz "praktycznie takie same parametry"?

Moze inne ATV1200 znalazlem, Dualcore 1,5 GHZ, 1GB RAM (ATV1200) vs Singlecore 1.0 GHz, 512 RAM (APC Rock - WM8950), na pierwszy rzut oka, nie wyglada podobnie.

Juz predzej porownanywac moznaby bylo do RapsberryPI.

Porownanie do Pivosa jest delikatnie mowiac kontrowersyjne, jesli wspomniec ze Pivos, obok RapsberryPi, to jedyne konstrukcje (ARM), ktore od poczatku mialy tak mocne wsparcie tworcow XMBC. Polecam zrobic szybki rekonansans po forach forum.xbmc.org, openelec.tw czy forum.apc.io, w celu upewnienia sie jak wyglada zaangazowanie przy portowaniu dla SoC od VIA.

Ja jednak bede upieral sie o wskazanie materialow dotyczacych scisle interesujacej nas konstrukcji,

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem informacji jak toto mogłoby sobie radzić z materiałem HD i trafiłem na cikawy wynalazek.

link

link 2

Patrząc po specyfikacji wygląda zachęcająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm .... AML8726-M3 czyli jednordzeniowy Cortex A9. Teoretycznie sprzęcik bardzo słaby wydajnościowo.

Również teoretycznie jest to jedyny procesor który ma pełne wsparcie XBMC. Dopóki ktoś nie kupi to się nie przekonamy.

Pudełka na tym procesorze są do kupienia w Chinach już od 60$.

Za 75$ jest z tunerem DVB-T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Geniatech ATV1200 i ATV310B mają na pokładzie procesory Amlogica. ATV310B- jednordzeniowy, na którym śmiga Linux/XBMC, ale już nie śmiga Android/XBMC. ATV1200 - dwurdzeniowy, na którym śmiga XBMC na Androidzie, czyli opcja full. Coś musi być w tych chipsetach Amlogica bo np. na Rockchipach XBMC już nie działa, poza tym Geniatech produkuje podzespoły dla Pivosa, o którym wspominano na tym forum już wiele razy... więc coś jest na rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie XBMC nie do końca chyba jest związane z procesorem. Sam już nie wiem.

U chińczyków można nabyć już za 42$ dongle oparte o Amlogic 8726-MX6 (dwurdzeniowy Cortex A9 1.5GHz) i jakoś nikt się nie chwali że XBMC na nich chodzi.

Gdyby było proste przełożenie: Amlogic=XBMC to by ktoś to już nagłośnił. Widać chyba tak nie jest.

Może ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...