Skocz do zawartości
BoDeX

Koniec odtwarzania pirackich płyt na odtwarzaczach OPPO ?

Rekomendowane odpowiedzi

Oppo 103/105 z urzędu wyposażone są w mechanizm "Cinavia", ale aby było jeszcze zabawniej, nowe firmware

niesie dodatkowe niespodzianki - teraz należy wydać atrakcyjny film, który nie chodzi bez aktualizacji i voila

NOWE OPROGRAMOWANIE
Najnowsza wersja oprogramowania zawiera nowe oprogramowanie dekodera dostarczone przez dostawcę układu.
Nowe oprogramowanie zacieśnia kontrolę poprawności formatu AVCHD. Jeśli pliki znajdujące się w folderze BDMV
nie są w pełni kompatybilne ze specyfikacją AVCHD, folder nie zostanie odtworzony. Przykład: jeśli w katalogu BDMV
znajdzie się kopia płyty BD zamiast oryginalnego materiału AVCHD – odtwarzacz odrzuci materiał.
Przypomnienie - po wgraniu nowego oprogramowania nie jest możliwe cofnięcie się do poprzedniej wersji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ... jednym słowem era media playerów ... przechodzi do historii ...

Jeszcze jedynie PC'ty są ostatnią ostoją "piractwa" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się obawia to najlepiej instalować oprogramowanie BETA dostępne na stronie producenta ,które umożliwia cofniecie zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom

Dlatego trzymam swojego Dune Smarta.

Sprzet na wagę złota - im starszy tym cenniejszy :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Popcorn C-200.

Odtwarza wszystko z pełnym Menu

Dobrze, że go nie sprzedalem

Pozdrawiam,

AndrzejS&

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus BDS-700 również wolny od Cinavi i jak do tej pory odtwarza wszystko co mu podałem włącznie z BD 3D iso, niestety producent jakby zapomniał o sprzęcie i do tej pory nie usunął bug'ów które zostały zgłoszone.

Obecnie skłaniam się do Pioneer'a BDP-450 który z custom firmware ma równie bogatą funkcjonalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie skłaniam się do Pioneer'a BDP-450 który z custom firmware ma równie bogatą funkcjonalność.

Przeczytałem Twój wątek o BDP-450. Coś się dramatycznie poprawiło? Nie prościej złożyć sobie hatepeca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Popcorn C-200.

Odtwarza wszystko z pełnym Menu

Dobrze, że go nie sprzedalem

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Popcorn Hour C-200 odtwarza Blu-ray z NAS lub dysku (katalog z BDMV) oraz BD 3D ISO z pełnym menu na 100%?

Jaki firmware?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Twój wątek o BDP-450. Coś się dramatycznie poprawiło? Nie prościej złożyć sobie hatepeca?

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc: Coś się dramatycznie poprawiło?

A co do Twojego pytanie, poskładaj proszę HTPC z będącego w stanie odtwarzać również oryginalne płyty BR (tzn, mającego na pokładzie czytnik BR i oprogramowanie do odtwarzania) i powiedz ile taki zestaw będzie kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc: Coś się dramatycznie poprawiło?

Tzn. czy działa to lepiej i czy nie trzeba płacić Ruskim.

A co do Twojego pytanie, poskładaj proszę HTPC z będącego w stanie odtwarzać również oryginalne płyty BR (tzn, mającego na pokładzie czytnik BR i oprogramowanie do odtwarzania) i powiedz ile taki zestaw będzie kosztował.

Ja rozpatruję to w kwestiach technicznych. Jeśli jest rozwiązanie tańsze, ale nie zapewniające pełnej funkcjonalności, która mnie interesuje (odtwarzanie BDMV/BDAV i 3D ISO z pełnymi menu) do wolę dozbierać zamiast marnować pieniądze na półśrodki. A BDP-450 nie jest wcale taki tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. czy działa to lepiej i czy nie trzeba płacić Ruskim.

Ja rozpatruję to w kwestiach technicznych. Jeśli jest rozwiązanie tańsze, ale nie zapewniające pełnej funkcjonalności, która mnie interesuje (odtwarzanie BDMV/BDAV i 3D ISO z pełnymi menu) do wolę dozbierać zamiast marnować pieniądze na półśrodki. A BDP-450 nie jest wcale taki tani.

Czy działa to nie wiem, na razie szukam BDP-450 ze starym firmware do zakupu, w teorii jest też możliwość wgrania go przez złącze serwisowe ale na razie nie mam czasu żeby dokładnie się Rosjan z forum dopytać (tu masz opis: http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=60:3656-3#47) , z tego co się orientuję Rosjanie kasy nie chcą, oni łamią CFW pisane przez chińczyka który chce za jego aktywację 100$.

A jeżeli chcesz odtwarzacz który odtworzy Ci obrazy płyt BR z iso z pełnym menu (3D również) to zawsze możesz zaopatrzyć się w ASUS'a BDS-700, mam go i zapewniam że to działa w nim dobrze, niestety ma trochę innych bugów których do tej pory producent nie usunął i co więcej od zeszłego roku jakby w ogóle zapomniał że taki produkt wypuścił na rynek.

A co do ceny to BDP-450 będzie na pewno tańszy od dowolnego HDPC który zdołasz poskładać (oczywiście zakładając że HDPC będzie miał taką samą funkcjonalność jak ten odtwarzacz po modyfikacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jednym słowem aktualnie nie możesz potwierdzic co jest możliwe na BDP-450.

Czy ten Asus odtwarza kontener BDMV/BDAV (struktura plików, a nie ISO), bo o tym pisałem? Poza tym jest pełen bugów i zapomnainy jak sam piszesz, więc to żadne rozwiązanie.

Nic nie przebije hatepeca w funkcjonalności i elastyczności.

Ja przedkładam wysoką jakość ponad szukanie najtańszego niezadawalającego mnie poza tym rozwiązania. Jeszcze taniej będzie na pewno w hipermarkcie i ten sprzęt też będzie coś jakoś odtwarzał.

Ja wyczerpałem już tę dyskusję. De gustibus... i nie chce mi się pisac tego samego w kółko.

Edytowane przez jurass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem aktualnie nie możesz potwierdzic co jest możliwe na BDP-450.

Czy ten Asus odtwarza kontener BDMV/BDAV (struktura plików, a nie ISO), bo o tym pisałem? Poza tym jest pełen bugów i zapomnainy jak sam piszesz, więc to żadne rozwiązanie.

Nic nie przebije hatepeca w funkcjonalności i elastyczności.

Ja przedkładam wysoką jakość ponad szukanie najtańszego niezadawalającego mnie poza tym rozwiązania. Jeszcze taniej będzie na pewno w hipermarkcie i ten sprzęt też będzie coś jakoś odtwarzał.

Ja wyczerpałem już tę dyskusję. De gustibus... i nie chce mi się pisac tego samego w kółko.

OK.

Dam Ci znać jak wygląda rzeczywista funkcjonalność BDP-450 gdy już go zakupię.

Nie odpowiedziałeś na jedno moje pytanie: Ile będzie kosztował HTPC mogący zastąpić w pełni odtwarzacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na jedno moje pytanie: Ile będzie kosztował HTPC mogący zastąpić w pełni odtwarzacz?

Odpowiedziałem pośrednio. Interesuje mnie jakość, a nie taniość.

Docelowo taki jaki chcę, znacznie przekraczający porządne minimum, ok. 2 k, ale można znacznie taniej. Ponieważ jednak czekam na razie na pojawienie się słabszych Haswelli i ich stabilizację na rynku, zaadaptowałem starego kompa z jakimś archaicznym Athlonem, wymieniając grafikę na taką z HDMI (za jakieś dwieściekilkadziesiąt zł chyba) i sieciówkę na 1 gigabitową i hula zadziwiająco dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na jedno moje pytanie: Ile będzie kosztował HTPC mogący zastąpić w pełni odtwarzacz?

Takich tematów jest na forum przynajmniej kilka. Poszukaj.

Z fajnym HTPC za 1200 zł zmieścisz się bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich tematów jest na forum przynajmniej kilka. Poszukaj.

Z fajnym HTPC za 1200 zł zmieścisz się bez problemu.

Przepraszam za zamieszanie, ile kosztuje HTPC to ja wiem, ja koledze który pytał o rozwiązanie sprzętowe i napisał że w takim razie woli HTPC zadałem pytanie ile według niego będzie kosztował taki HTPC z uwzględnieniem że można na nim odtwarzać zarówno ISO jak i oryginalne płyty BR (to oznacza czytnik plus oprogramowanie), mówię oczywiście o rozwiązaniu w pełni legalnym, to oznacza oparcie się o Windows bo na Linuksie nie ma odtwarzacza mogącego odtworzyć oryginalne płyty BR, więc cena znacząco pójdzie do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym w ogóle jest ta dyskusja? Jeśli chodzi Ci o rozwiązania w pełni legalne, to po co piszesz o Asusie BDS-700 wolnym od Cinavii i BDP-450 z custom firmware mającym bogatą funkcjonalność? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że OPPO BDP 93/95 ze "starym" firmware czyta z dysku HDD podpietego po USB albo eSATA obrazy BD 3D i z ISO lub ze struktury plików i do tego podkłada polskie napisy SRT. Oczywiście wspiera pełne menu BD, zarówno w 2D jak i 3D.

Mode8er potrafi to samo po sieci z NASa ale ... przy podłozonych napisach srt potrafi się ciąć (po NFS i SMB) i odtwarza obrazy bez menu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym w ogóle jest ta dyskusja? Jeśli chodzi Ci o rozwiązania w pełni legalne, to po co piszesz o Asusie BDS-700 wolnym od Cinavii i BDP-450 z custom firmware mającym bogatą funkcjonalność? :blink:

Przepraszam bardzo ale nie bardzo rozumiem co masz do ASUS'a, jest to produkt w pełni legalny, do kupienia w sklepie, a że ma on taką funkcjonalność to wybór producenta.

OPPO ze starszym firmware mającego podobną funkcjonalność też jest według Ciebie nielegalne?

Modyfikowanie BDP-450 to już inna sprawa i robi się to na własną odpowiedzialność i robiąc to utracisz prawa do gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się sprzętem Oppo nie martwię. Bo nie jest to odtwarzacz kupowany przez wszystkich. Kowalskiego takie Oppo dużo nie obchodzi, a kupi je może wtedy jak nie będzie miał co robić z pieniędzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jasne.<br />Po co zawracac sobie glowe dobrym sprzetem. Gawedzmy o marketowym chlamie. Przeciez to polskie forum - dla "Kowalskich I Nowakow". <br />bez obrazy dla ludzi noszacych te nazwiska<br />

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale taka jest prawda. Z resztą jak ktoś kupuje Oppo za 3tyś to rozumiem że nie ma potrzeby odtwarzania pirackich płyt bo stać go na oryginały...

Edytowane przez Wicked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji bez problemow oppo odtwarza pliki m2ts z katalogu bdmv\stream. wiec jeśli film jest w 1 pliku to bez problemu można go obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taka jest prawda. Z resztą jak ktoś kupuje Oppo za 3tyś to rozumiem że nie ma potrzeby odtwarzania pirackich płyt bo stać go na oryginały...

Ale mnie nie interesuja powody dla ktorych wlasciciele Oppo uzywaja swoich odtwarzaczy do odgrywania kopiowanego materialu.

Moze im tak wygodnie, a moze sa po prostu niecierpliwi i chca obejrzec nowy film w najlepszej dostepnej jakosci, zanim ukaze sie on w oficjalnej dystrybucji w regionie 2 (albo konkretnie w Polsce) i beda go mogli kupic. A moze lubia miec po prostu duzo wiecej niz inni (dla wlasnej satysfakcji lub imponowania innym), wiec sciagaja wszystko co sie da. A moze nie chca wnerwiac zony, bo po kosztownej konwersji kilkutysiecznej biblioteki DVD na Bluray, ktora na dalsze wydawanie kasy na wszystkie "ciekawe" nowosci reaguje alergicznie, a sami uswiadamiaja sobie, ze wartosc i zasadnosc istnienia plytoteki blurayow, pomimo wydania fortuny jaka przeznaczyli na swoje hobby, mocno stracila nawet w ich oczach, zwlaszcza w obliczu licznych reedycji czy nowego standardu 4K na horyzoncie. A moze ich po prostu juz "nie stac" na kupowanie nowosci, lub nigdy nie bylo stac. To dla mnie kompletnie bez znaczenia. Problem ograniczonej funkcjonalnosci odtwarzaczy Oppo mnie nie dotyka, nie mniej jednak chce posiadac wiedze na ten temat, bo nalezy on do zakresu moich zainteresowan. Wynurzenia Kowalskiego w stylu " A mnie to zwisa kalafiorem", niczego niestety nie wnosi i nie tutaj jest miejsce na nie. Wyobraz sobie teraz, ze 100 Kowalskich, napisze tu tylko po to, aby wyrazic désintéressement albo gniew na tych, ktorych stac na wiecej, a chca robic to samo co Nowak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taka jest prawda. Z resztą jak ktoś kupuje Oppo za 3tyś to rozumiem że nie ma potrzeby odtwarzania pirackich płyt bo stać go na oryginały...

Tutaj kwestie finansowe nie mają nic do rzeczy.

Po pierwsze nam na tym portalu zawsze chodzi o to co dany sprzęt potrafi a inny nie potrafi. Kto co sobie kupi i po co to jego prywatna sprawa. Dla mnie zawsze taki klocek co potrafi więcej jest teoretycznie lepszy od tego co potrafi mniej. Pisze teraz o playerach sieciowych. Ale np. w amplitunerach, procesorach czy wzmacniaczach bardziej cenie sobie jakość dźwieku niz funkcje. W telewizorach jednoznacznie najważniejszą dla mnie jest jakość obrazu. Ja do telewizora gadac i machac nie zamierzam.

A wracając do OPPO, potrafi duzo ale ma swoje ograniczenia. Wspomniany Mode8er tez potrafi duzo ale dyskwalifikuje go w moich oczach brak podwójnego HDMI oddzielnie dla video i audio.

A wracając trochę do cytowanego posta: mając kilkaset DVD, drugie kilkaset blu-rayów i HD-DVD na półce wolę mieć wszystko na NASie, pod jednym guzikiem pilota. To jest wygodne, zapewniam Was. I dlatego chce mieć odtwarzacz, który da mi do tej bibliotegi dostep taki jak mi jest wygodnie. Nadmienie, że wykonanie kopii bezpieczeństwa na twardy dysk czy NAS jest zgodne z licencją zakupu i dozwolone prawem.

Na razie jeszcze takiego playera nie wyprodukowali a PC-et jakoś mnie nie bawi.

Tak więc do 2D Dune Smart a do 3D OPPO.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...