Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.07.2016 o 02:37, Gmeru napisał:

Dodałem info jak mierzymy laga przy Ultra HD oraz aktualna lista (którą dodam w pierwszym poście):

Samsung KS8000 21 ms / Ultra HD 39 ms

Samsung KS9000 21 ms / Ultra HD 40 ms

Philips PFS5501/PFH5501 24 ms / Ultra HD 36 ms

Philips PUS6401 29 ms / Ultra HD 56 ms

Philips PUS6561 35 ms / Ultra HD 56 ms

Philips PUS6501 35 ms / Ultra HD 67 ms

Panasonic DX900 35 ms / Ultra HD 52 ms

Sony XD93 35 ms / Ultra HD 59 ms

Panasonic DX800 42 ms / Ultra HD 54 ms

Panasonic DX750 44 ms / Ultra HD 56 ms

LG UH8507/850V 45 ms / Ultra HD 50 ms

Panasonic DX700 52 ms / Ultra HD 64 ms

LG UH7707 57 ms / Ultra HD 54 ms

Proszę o pomoc. Chodzi o ten input lag DX700. Jak widać w tabeli Ultra HD = 64 ms. Jest sens go kupować do PS4 PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, snakesan napisał:

Proszę o pomoc. Chodzi o ten input lag DX700. Jak widać w tabeli Ultra HD = 64 ms. Jest sens go kupować do PS4 PRO?

Jeśli jesteś zapalonym graczem Online gier typu:

- Battlefield

Call of Duty

64ms. Absolutnie odpada. 

Dziś doszły mnie słuchy że jeszcze w tym Roku SONY ma pokazać trzy modele TV.

4K / Full HD - HDR z dużym naciskiem na mini laga coś jakby TV były by skierowane typowo dla posiadaczy PS4 PRO. 

:)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że nikt nie odpisze i założyłem nowy temat:DPlanuje pograć w BF1 ale w większości to AA + ELITE DANGEROUS jak wyjdzie. To chyba nie ma sensu kupować tego DX700. Kuszące 58 cali i piękne kolory. Nie pozostaje nic poza KU6000/6400 a żeby czekać na nowe telewizory to brakuje mi już cierpliwości:D

Myślisz, że warto poczekać? Kiedy je pokażą? Testy pewnie kwiecień/maj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Input lag to sprawa bardzo indywidualana.Na  avforums  mozna przeczytac  komentarze na ten temat. To komentarz  od jednego z graczy z avforums  dotyczy  dx700.

Duzo zostalo powiedziane o opoznieniu czyli input lag. Nie mialem zadnego problemu w ogole w dx700. Gram  w FIFA 16   w 4K bez zadnych dostrzegalnych opoznien.
Jakosc obrazu gry 4K jest bardzo dobra. FIFA 16 wygląda niesamowicie. Wiedźmin 3, Metal Gear 5, gta 5 znakomicie w 4K. . Dx700 jest doskonałym telewizorem do gier 4K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę,nie porównuj Fify do gier typu Battlefield czy przykładowo Call of Duty Black Ops 3. Nie ta bajka. Inne wymagania odnośnie input laga. Piszę to jako gracz, więc w miarę ogarniam temat. Ogólnie chodzi mi o online.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, grundig napisał:

 

Input lag to sprawa bardzo indywidualana.

Bardziej chodzi o rodzaj gier, w który się gra. Zupełnie czy innym jest FIFA  a czym innym taki FPS   jak np. Battelfield. Jeżeli plece bzdury proszę o ostre sprostowanie mojej wypowiedzi przez oblatanego gracza :)

PS.Ktoś kiedyś pisał, ze notorycznie przegrywał w pinball przez opóźnienie reakcji wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli  gra ma bardzo  bardzo wysokie  wymagania sprzetowe to tym zajmuje sie   komputer  lub konsola a  telewizor  wyswietla     wizje czyli obraz.

Jesli w pomiarze  input lag jest wysoki to nie znaczy ze telewizor nie sprawdzi sie w czasie gier.Zalezy od wymagan i oczekiwan  uzytkownika.

Mam podac wiecej przykladow z  avforums ?

Czym rozni sie Wiedźmin 3 od  Battlefield .To jest gra i to jest gra.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunding to nie jest/ nie bylo pytanie do Ciebie - tylko do oblatanego gracza  :D Co Ty wiesz o graniu i input lagu to każdy sobie może sam ocenic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi? I to jest pytanie do Ciebie Xisiek.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Pisz po ludzku, proszę.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, rgomez napisał:

O co chodzi? I to jest pytanie do Ciebie Xisiek.

Wydaje mi sie, ze calkiem jasno napisałem -  inne znaczenie ma lag dla Fify niż FPS'a - co tu jest nie po ludzku? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Tv ma większy input-lag niż 35 ms, a jesteś doświadczonym wyjadaczem online fps typu BF4 nie rokuję to dobrze.

W Battlefield 4 mam przegrane ok. 2000 godz. Nie wyobrażam sobie rozgrywki ONLINE bo cały czas o tym mówię żebym grał sobie na light mając TV z 40/45.

Szybka akcja i reakcja inaczej kaput.

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Xisiek napisał:

Grunding to nie jest/ nie bylo pytanie do Ciebie - tylko do oblatanego gracza  :D Co Ty wiesz o graniu i input lagu to każdy sobie może sam ocenic.

I powiedz mi , proszę, czy to jest coś  co ja mam zrozumieć? Masło maślane.  

5 godzin temu, Xisiek napisał:

Grunding to nie jest/ nie bylo pytanie do Ciebie - tylko do oblatanego gracza  :D Co Ty wiesz o graniu i input lagu to każdy sobie może sam ocenic.

I powiedz mi , proszę, czy to jest coś  co ja mam zrozumieć? Zwłaszcza część po  buźce  Masło maślane.  i pytanie do Grundiga - grasz w gry? masz konsolę? Bo mam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz  Bez urazy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podalem praktyczny przyklad z avforums dotyczy dx700 .Jesli chodzi i input lag   to wiem co to takiego.To sprawa  bardzo dyskusyjna  bo dla jednej osoby  input lag   40 ms  to duzo dla innej   nawet 70 ms to malo .

.https://www.youtube.com/watch?v=66qEUlsn2Qo

Dobry przyklad  na dwoch filmach nizej . Na pierwszym   filmie telewizor   4k z ubieglego roku ,panel  60hz  input lag   40 ms.Mozna grac bez problemu.

https://www.youtube.com/watch?v=05HIuTgj6NY

Drugi  film  jeszcze ciekawszy , telewizor hd-ready  ,model z tego  roku z indonezji . sprawdzilem  jaki to telewizor   bo we wczesniejszym  filmie  podano model    ktory   kupiono.   To TH-32D310M.W internecie znalazlem informacje ze input lag w  tym telewizorze  wynosi  80 ms. Nie dostrzegam aby byla jakas duza roznica.Nie mozna grac? Oczywiscie ze mozna.

https://www.youtube.com/watch?v=DzaXkYHi0JM

 

 

Jesli chcesz to mozesz  kupic  telewizor z input lag  5 ms.Jesli znajdziesz taki   bo masz takie  wysokie  wymagania.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania (głównie odnoszę się do telewizora Philips PUS7181).

1. Jaki będzie input lag dla PC i rozdzielczości 1080p? Taki jak dla konsol w trybie [GRA] czy taki sam jak dla 4k na sygnale 4:4:4:?

2. Czy w grach (simracing) chroma 4:4:4 jest jakoś mocno dostrzegalna? Czy jakbym zmienił ją sobie w opcjach HDMI na 4:2:0 to dostanę wartości input laga jak dla konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam info odnośnie input lag w tv Samsung UE40MU6472. Znalazłem dla modelu UE40MU6400 info iż input lag wynosi jedyne 19 ms. Czy jest ktoś na forum kto mi odpowie czy to ten sam model tzn. input lag będzie ten sam? Czy dwie ostatnie cyfry to jakieś tylko minimalne róznice( jakie) o czym mówią te dwie ost cyfry? Czy chodzi może o kraj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bebechy są te same, zapewne różnica taka sama jak co roku - obudowa, konstrukcja stopy, ewentualne dodatkowe tunery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Samsungiem nigdy nie ma 100% pewności, ale historia nakazuje wnioskować właśnie w ten, a nie inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest niski. Samsung już dawno opanował ten temat więc można brać w ciemno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, powiedzcie mi proszę, czy te wartości input lag w tym rankingu są prawidłowe: http://www.parkfm.com.pl/telewizor-do-ps4/ ? One pochodzą chyba ze strony (jak sprawdzałem te modele) displayspecifications.com. To jest dobre źródło wiedzy na temat input lag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...