Skocz do zawartości
chicoPL

Dyskusja o PANASONIC TX-L42E6E, najlepsze ustawienia, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym otworzyć wątek o telewizorze PANASONIC TX-L42E6E. Chciałbym, aby jego użytkownicy i oczywiście nie tylko oni wypowiadali się na temat ustawień, aktualizacji, działania i jakości wyświetlanego obrazu. I od razu kilka pytań:

1. Jak macie ustawiony ten telewizor?

2. Czy da się go samemu "skalibrować" samemu żeby nieco poprawić fabryczne ustawienia(nie chodzi mi tu o odbieranie chleba ludziom zajmującym się tym zawodowo tylko o wskazówki co ustawić żeby było chociaż subiektywnie lepiej)?

U mnie sygnał z konsoli x-box 360, komputera po HDMI i DVB-T(sygnał dostarczany po światłowodzie).

Pozdrawiam

KS

Na początek świeża opinia o SMART w tym TV użytkownika z innego forum:

Mam ten model od jakiś dwóch tygodni, podłączony do sieci WiFi 5 GHz, sygnał bardzo dobry. Z tego, co na razie przetestowałem:
1. TVN player działa płynnie, jak sieć jest obciążona to po prostu puszcza obraz w niższej rozdzielczości. Jedyny problem jest z reklamami. Po każdej aplikacja/obraz zawiesza się na jakieś 5 sekund. Nie przeszkadza to specjalnie, jest więcej czasu na zrobienie herbaty albo pójście po piwo smile.gif
2. YouTube szaleje. Można podłączyć swoje konto i wtedy jest dostęp do subskrypcji. Filmy działają bez żadnych zastrzeżeń.
3. Iplex, bez problemu, mało korzystałem - działało.
4. Ipla - uruchomiłem może raz, nic mi się nie rzuciło w oczy.
5. Z pozostałych aplikacji korzystam tylko z pogody, kiedy nie chce mi się sięgać po telefon icon_wink.gif

Generalnie telewizor radzi sobie bardzo dobrze. Mam w sieci My Book Live, który po DLNA puszcza filmy, mega wygodna sprawa, chociaż zauważyłem, że jak zmieniłem wersję Twonky Servera na nowszą, to filmy mkv w ciemnych miejscach mocno smużą. Nie było tego raczej na poprzedniej wersji, ale mogę się mylić. Nie miałem jeszcze czasu dobrze się tutaj pobawić.

Filmy z USB, także bez problemu. Sterowanie z komórki, fajne, chociaż mało praktyczne.
Edytowane przez chicoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u_21163704.jpg

Dwie anglojęzyczne recenzje:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-l42e6b-201303102720.htm

http://www.trustedreviews.com/panasonic-tx-l42e6b_TV_review

Może ktoś skusi się na tłumaczenie? :)

Przepraszam za post pod postem ale nie dało się już wyedytować poprzedniego.

Edytowane przez chicoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś skusi się na tłumaczenie? :)

Z testów wynika, że to atrakcyjny odbiornik w tej cenie. Zalety to dobra czerń i kontrast, lepsza nawet niż w droższych odbiornikach, przetwarzanie wideo ( skalowanie, usuwanie przeplotu), ogólnie obraz robi dobre wrażenie. Wady to słabe kąty patrzenia, niedosycony lekko kolor czerwony i zielony, niska rozdzielczość scen w ruchu, może być widoczne smużenie, brak 3D, input lag taki sobie 34-40 ms.

Kolejny test:

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/televisions/plasma-and-lcd-tvs/panasonic-tx-l42e6b-1142839/review/1#articleContent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to na pewno dobry, a szczególnie jeśli uwzględnić bardzo wysoki kontrast po kalibracji, wynoszący 4670:1 (źródło: digitalversus), pod tym względem to nawet topowe modele mogą się wstydzić. Kto lubi kontrastowy obraz z wadami, które zostały już tu wymienione, to chyba nic lepszego w tej cenie nie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam również posiadam taki telewizor ale nie mogę uruchomić nic przez port USB (zdięcia,filmy) po prostu nic reszta oki, no może troch kiepska czerń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim formacie masz Pena? Pewnie tu leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem w tych sprawach wiec nie wiem nawet jak sprawdzić jaki to format. wiem że na poprzednim tv LG było wszystko w porządku bo sprawdzałem działanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z USB też mam problem. Doszukałem się, że format musi być FAT16, FAT32 lub extNTFS chyba. Co w przypadku FAT wyklucza pliki większe niż 4GB.

Postawiłem serwer multimediów na komputerze(SKIFTA) i tu było lepiej. Przeczytał kilka filmów ale wybiórczo. Części avi, mp4 i mkv nie przeczytał. Nie mówiąc już o napisach, których nie udało mi się załadować. Przyznam, że to wszystko było tak na szybko i na dokładniejsze testy będzie czas dopiero w weekend.

Obraz puszczony po HDMI z komputera.. piękny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszukałem się, że format musi być FAT16, FAT32 lub extNTFS chyba.

Wymagany format pamięci zewnętrznej USB:

Format pamięci flash USB:

FAT16, FAT32, exFAT

Edytowane przez chicoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz pewnie NTFS. Umieszczasz pena w kompie i formatujesz go. Wchodzisz w mój komputer, zaznaczasz dysk i prawy klawisz > formatuj .Tam wybierasz format taki jak wyżej napisał kolega. Tylko zrób kopię tych zdjęć bo wszystko usuwasz z pena w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem test z 6 GB plikiem *.mkv na 16 GB pendrive sformatowanym w Win7 pod exFAT przeczytał go od razu i odpalił bez zająknięcia.

Stracisz wszystkie dane z pendrive. Należy wykonać wcześniej kopię zapasową.

Prawym Przyciskiem Myszy(PPM) na dysk, opcja Formatuj i:

formatowanie.jpg

UWAGA!

Stracisz wszystkie dane z pendrive. Należy wykonać wcześniej kopię zapasową.

Edytowane przez chicoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki działa :) zdiecia super widać ale filmy nie wszystkie odtwarza, jeszcze raz dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zostałem zobligowany do wyboru telewizora dla rodziców (sprawa pilna),
ma mieć 42 cale i kosztować do 2000 PLN. Popatrzyłem trochę w necie i wybrałem:
philips 42PFL4208 i TX-L42E6E
Który z powyższych telewizorów jest lepszy, może jakaś inna propozycja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz drugi i wydaje mi się, że ten co mam teraz bardziej smuży niż ten wcześniejszy. Czy to możliwe ? Szczególnie to widac przy meczach piłki noznej czy szybszym ruchu kamery w bok, wtedy obraz jakby delikatnie drgał. Nie wiem czy to dobrze opisałem ale mam takie odczucie. Może jestem trochę przewrażliwiony bo w salonie mam dużą plazmę Panasa i tam jest wszystko miodzio... Poza tym obraz studyjny np z TVN 24 czy przyrodniczy w HD jest ekstra, kolory super, i dlatego wymieniłem znów na ten model a nie na inny. Ale brak tej chyba płynności trochę mnie wkurza. Nie czyta mi też wszystkich filmów z dysku. Wyskakuje mi PLIK NIEOBSŁUGIWANY. Napisów jeszcze ani raz nie udało mi się uruchomić a mam w txt i srt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem parę dni temu ten telewizor i mam pewien kłopot. Głos z TV mam podłączony do wieży i przy oglądaniu telewizji wszystko jest w porządku. Problem jest z dźwiękiem w przypadku używania aplikacji np YouTube, gdzie głos już idzie tylko z TV , a nie z wieży jak bym tego chciał.

Co zrobić, aby głos z aplikacji ( YouTube ) był przetwarzany przez wieżę audio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...