Skocz do zawartości
media-centrum.pl

Xbox One na targach E3 puszczany z PC na WIN7/8? Nvidia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gorzej z promocją konsoli Xbox One firmy Microsoft chyba być nie może. Do wielu już krytykowanych wieści na temat tego urządzenia dziś dołącza kolejna. Tym razem do sieci przeciekła informacja, a także potwierdzające ją zdjęcia, o prezentacji gier dla Xbox One, którą zorganizowano w ramach targów E3 2013.
Już po konferencji prasowej Peter Moore z firmy Electronic Arts, w wywiadzie udzielonym dla mediów powiedział, że gry pokazywane na scenie działały na platformach deweloperskich, o specyfikacjach porównywalnych do finalnej wersji konsoli Xbox One. Okazuje się, że prawda jest zupełnie inna. W rzeczywistości aby uzyskać możliwie najlepszą wydajność oraz stabilność, Microsoft wykorzystał nie konsole Xbox One, nie ich platformy deweloperskie, a zwykłe komputery stacjonarne, pochodzące od firmy Hewlett-Packard. Najbardziej uderzające w tym wszystkim jest to, że komputery pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7, a w ich obudowach znajdowały się karty graficzne Nvidia GeForce GTX serii 700. Dla przypomnienia, konsola Xbox One ma być sprzedawana z systemem operacyjnym opartym na Windowsie 8 i wyposażona w procesor grafiki firmy AMD.
W sieci pojawił się wpis Juliana Rignalla z serwisu US Gamers, który zasugerował, że jedna z prezentowanych konsol okazała się być pracującym pod kontrolą Windowsa 7 komputerem firmy HP. Oczywiście sama tego typu deklaracja mogłaby zostać szybko odrzucona jako nieprawdziwa. Zawieszoną "konsolę Xbox One" udało się jednak uwiecznić na zdjęciach, a tu widać...
xbox_one_fail_3.jpg
Wygląda więc na to, że Microsoft nie tylko nie ufa własnej konsoli, którą z pompą pokazywał na scenie, ale nie ufa także platformie deweloperskiej. Jakby tego było mało, Microsoft chyba nie ufa podzespołom firmy AMD, której CPU i GPU mają znaleźć się w konsoli Xbox One. Zamiast nich mamy jedną z najbardziej wydajnych, jednoprocesorowych kart graficznych na rynku, a więc GeForce'a GTX serii 700. Otwartym pytaniem pozostaje to o producenta procesora, który znajdował się w sfotografowanym i pozostałych komputerach, które udawały Xboksa One.
Pozostaje też kwestia systemu operacyjnego. Skoro Xbox One ma działać pod kontrolą zmodyfikowanego Windowsa 8, to dlaczego w udających konsole komputerach wykorzystano system Windows 7? Na potrzeby prezentacji firma zapewne chciała uzyskać maksymalną wydajność oraz stabilność (to akurat nie udało się do końca). Czyżby Microsoft nie ufał swojemu najnowszemu dziecku serii Windows i wolał użyć "Siódemki"?
Konsola Xbox One ma być wyposażona w procesor grafiki, którego wydajność, jak wynika z nieoficjlanych doniesień, miałaby być porównywalna z Radeonem HD 7790, a więc konstrukcją ze średniego segmentu cenowego. Pokazywanie gier z użyciem o wiele bardziej wydajnej karty GeForce GTX serii 700 też wydaje się co najmniej dziwne - nawet jeśli ktoś próbowałby nazwać użyte komputery platformami deweloperskimi, których użycie nie byłoby ostatecznie niczym nadzwyczajnym. GeForce GTX to przecież produkt firmy konkurencyjnej wobec dostawcy GPU (i CPU) dla konsol Xbox One. Gry dla tej konsoli chyba nie są optymalizowane pod kątem działania z procesorami Nvidii?

źródło informacji:http://pclab.pl/news53705.html

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko nc+ miało gorszy start ;)))))))) PRowa masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi że X1 to będzie odchudzony pecet działający na zamkniętej wersji win8 i directx.

no to tu bym się nie spodziewał że lepsza optymalizacja oprogramowania pozwoli coś wycisnąć dodatkowo w stosunku do zwykłego pc-ta jak jest w obecnej generacji.

w sumie może MS powinien zamiast konsoli wrzucić do sklepu appsa - XBOX 1.

na spec'u z i5 i karcie hd7790 będzie działał szybciej od tej skrzynki za 2100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kij w oko z czego to idzie. Niech sobie nawet z VooDoo gra :D Będzie Forza 5 na kompa? Nie. To wszystko co miałem do powiedzenia ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż powiedzieć jakaś masakra a może X1 zaprezentowany oficial ale jest jeszcze tak niedopracowany że nie da się na nim grać wiec stąd ta prezentacja na pc-cie<br />Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno X1 jeszcze ma błędy i update będą to niwelować,no ale przepraszam najmocniej to pokazuję,że konsole wstrzymują rozwój technologiczny PC :D
FZM5 mogła by być na PC,ale no wiadomo lepszy zysk idzie z produktów "exklusiv"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... jeśli nowy xBox będzie tak bardzo PC'towaty to zaraz ktoś napiszę emulator i gierki będziemy sobie odpalać na PC'cie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kij w oko z czego to idzie. Niech sobie nawet z VooDoo gra

jak nie ma znaczenia. sam pisałeś że konsole to nie tylko hardware ale optymalizacja jego wykorzystania.

co by nie powiedzieć, ale windowsy i directx do zoptymalizowanych rozwiązań nie należą.

a skoro 4 miechy przed premierą konsoli nie mają zoptymalizowanych sterowników dla karty graficznej AMD i muszą lecieć na 3 razy szybszej karcie nvidii do jest się o co martwić.

a jak tak czekasz na forze 5 - to niestety dalej brak warunków pogodowych i nocy. zastanawiam się co w niej poprawią w stosunku do 4. tylko tekstury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak patrzę na to co niżej, to jestem spokojny :) (1080p/60fps). Dla tej gry oraz Killer Instinct chcę to mieć na premierę ale oczywiście jako Polak mieć nie będę :/

http://www.youtube.com/watch?v=FZoAQpDnc-I

for_36.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam Forza,widziałeś Project CARS

Edytowane przez media-centrum.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak patrzę na to co niżej, to jestem spokojny :) (1080p/60fps).

ładnie wygląda - pytanie na czym to zrobili - może na gtx770 ?

no i jak na rewolucję to jakoś tak czapki nie zrywa zważywszy że będzie trzeba wydać 3,5kzł by w to pograć (konsola, kiera z FF, gra).

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam Forza,widziałeś Project CARS

45798508312960365253.jpg

Żartujesz sobie? To wygląda jak na PS2 ;))))))))))))))) A co jest na tym filmiku takiego WOW? Nudy. Środek samochodu jak każdy i nudna trasa (wygląda gorzej niż GT5 chociaż i ten tytuł robi na filmach większe wrażenie). A tempo akcji jakby jechał 20km/h i jeszcze buja się jak w smole. Masakra. Widać, że mało śledziłeś targi E3. W sieci jest mnóstwo filmów z Forzy, które powodują opad szczęki. Podobnie jak z #DriveClub na PS4. To jest nowa jakość i podobnie jak Gmeru zastanawiam się po kiego licha jakieś porównania do PC? Konsola wyjdzie już wkrótce tak samo jak PS4 i takie gry będzie oglądać. A to dopiero pierwsza generacja. Aż strach się bać jak będą wyglądały te tytuły za kilka lat.

ps. Tutaj w 1080p Forza5: http://www.gamersyde.com/stream_forza_motorsport_5_e3_gameplay_showfloor_3_1080p-30293_en.html

DriveClub w 1080p: http://www.gamersyde.com/stream_driveclub_e3_trailer-30190_en.html

asjagj.gif

bmUploads_2013-06-11_3901_DRIVECLUB_E3_9

I to nie robi wrażenia?

738171_58399078495716vnk6r.jpg

Edytowane przez xboxman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45798508312960365253.jpg

Rzeczywiście wygląda.... mało next genowo ; ) Ale to akurat takie ujęcie. Przecież Project Cars zapowiada się także smakowicie ale osobiście wątpię by mógł konkurować z liderami rynku GT6 / Forza 5. Tort już dawno jest podzielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co wyjdzie z tych filmików demo.

bo PCars to przynajmniej normalny nagrany filmik z gry. a propaganda konsolowa to w sumie nie wiadomo co.

na PS3 na demówkach grafika wyglądała lepiej niż to co potem było dostarczone i teraz pewnie będzie to samo.

więc graficznie to PCars raczej zdecydowanie wygra - bo karta graficzna o mocy hd7770 (w X1) no niestety nie wygeneruje grafy jak topowe karty graficzne z PCtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć,że project CARS wyjdzie najprawdopodobniej w 2014 roku i jest to wczesne stadium gry,a Forza to już prawie kompletna gra.
Po za Tym dlaczego porównywać konsolę vs PC,a to dlatego,że Konsole wstrzymują rozwój technologiczny gier.
Konsola to słabszy PC tylko z inną optymalizacją.Kolega klaus 71 bardzo fajnie się wypowiedział"bo PCars to przynajmniej normalny nagrany filmik z gry. a propaganda konsolowa to w sumie nie wiadomo co"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak czyta się Was to ręce opadają. Nie macie bladego pojęcia o czym piszecie... Jakieś pctowe twory myślowe. Pc jest, był i będzie. Ale gry hiciory wiadomo gdzie (W The last of us grali?:))))). Pc przez piractwo jest pogrzebany niestety. I aż dziw, że tytuły wychodzą.

Ps czytaliście o fifie 14? No właśnie....

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,14122592,Dlaczego_FIFA_14_na_PC_nie_bedzie_next_genowa_.html?pelna=tak

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki,mnie i tak nic nie przekona do konsol.PC są lepsze zdecydowanie nawet pod względem tzw"wymian gier",pograjcie sobie w grę,którą pożyczyliście od kumpla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego takie podejście to dobre było w 2000 roku. Nie liczy się sprzęt tylko gry! Czy to z pieca czy z konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna opinia nic nie znaczy - oto kontr-opinia

http://www.ps4site.pl/newsy/mark-rein-z-epic-[beeep]-prawda-ale-o-co-chodzi/

która niestety jest prawdziwa zwłaszcza w kontekście wymagającej grafiki (a nie takiej graficznej popierdółki jak fifa)

http://www.eurogamer.pl/articles/2013-04-05-demo-unreal-engine-4-playstation-4-vs-pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to Fifa, którą kupują miliony a Epic jest znany ze swoich "dziwnych" opinii a i tak robi na konsole największe hiciory lejąc na PC. Ogólnie nie mogę tego zrozumieć (EA) - dają ciała bo przecież spokojnie Fifa by poszła. Ale cóż. odpowiedź jest jedna i padła wyżej: P I R A C T W O więc w stronę PC leci wielki FUCK od większości developerów. A sami ludzie są sobie winni.

Ja mimo, że mam GTX 780 w SLI nie mogę doczekać się XO i PS4 gdyż tylko tam zagram w moje ulubione tytuły z grafą w końcu na poziomie nextgen. I umówmy się: za ułamek ceny mojej konfiguracji, która i tak będzie zjedzona z powodu braku większości gier oprócz kotletów-multiplatform ; ) Bo to czy gra typu Forza czy inne poszłaby to chyba wiadomo ale można sobie tylko gdybać bo nigdy się tutaj nie pojawi...

Zresztą u mnie króluje ostatnio nadrabianie Wii / 3DSa > tam to są gry Panowie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co jest dziwnego w opinii Epica - nowa generacja przecież jest słabsza od topowych PC i nic tego nie zmieni.

bajki opowiadane przez jakiegoś pionka z EA nic nie znaczą.

co do EA - to co oni zrobią z Fifą 14 na PC?

na sztywno będzie można ją odpalić z jakimiś średnimi ustawieniami? żenada.

a tekstu o Piractwie i Fucku w stronę PC w ogóle nie rozumiem.

wszystko wychodzi multiplatformowo opócz wyjątków finansowanych jako exlusive przez sony/ms/nintendo. gdzie tu fuck?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz tekstu o piractwie? O rany... mało śledzisz branżę... Dobra klaus, nie ma co dyskutować bo Ty masz swoją opinię, którą będziesz i tak bronił mimo jakichkolwiek argumentów. Niech PC będzie super mocny i jest git. Mnie takie dyskusje nie rajcują bo ja interesuje się grami na wszystkie platformy a nie jestem wyznawcą jednego sprzętu. Do tej pory multiplatformy ogrywałem na PC bo była przepaść (ja muszę mieć stałe 60fps/1080p (często w 3D) bo gram na projektorze a tam przydałoby się 4K). Teraz znowu wrócę do konsoli bo komp to się nadaje ale do pracy .... więcej dokonuje ustawień i zaliczam zwisów (SLI jest idealnym przykładem - bardzo ciężki orzech do zgryzienia) niż samego grania.

Skoro FIFA next gen będzie na konsoli a inne gry jak B4, Forza, DriveClub itd wyglądają jak na kompie na max ustawieniach to szkoda czasu na PC ; ) Za parę lat pewnie sytuacja wrócić do normy bo PC bardzo szybko się rozwija i znowu multiplatformy będą lepiej wyglądać na nim ale to chyba jednak trochę czasu upłynie... a jak zobaczysz za 3-4 lata grę od takiego Naughty Dog to na pewno będziesz inaczej patrzył. Ja teraz cioram w The Last Of Us i nie wierzę jak ta gra wygląda na PS3. Magicy a nie developerzy :D I PC nie ma tutaj nic do gadania bo... takich gier nie ma i nie będzie na blaszaku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na chwilę obecną można powiedzieć tylko że rendery wyglądają na konsolach jak grafa na topowym kompie.

co z tego wyjdzie zobaczymy za pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie rozumiem kotekstu piractwa I fucka dla PC. Widze za to przewazajaca ilosc tytulow multiplatformowych, czy wzrastajaca bezposrednia dystrybucje on-line (Steam) czy cloud gaming (Onlive). Jesli ponadto, jeden taki "kotlet", w ciagu pierwszych pieciu dni sprzedazy potrafi sprzedac sie za 650 mln $ (CoD Black Ops bodajze), to dlaczego wytwornie pokazuja (jak wynika z tresci powyzszych postow), badz dlaczego chcialyby pokazac fucka komputerowcom? Rozumiem, ze problem piractwa na PC jest szerszy niz na konsolach, ale to przeciez kwestia niedoskonalosci zabezpieczen, nie zas platformy. Czy koncerny samochodowe zmierzaja w kierunku ograniczenia produkcji jakies klasy, modelu czy generalnie samochodow, z powodu tego ze kierujacy nimi, coraz czesciej lamia przepisy ruchu drogowego, jezdza niebezpiecznie szybko, czy po pijaku?

Chyba wypuszczenie multiplatformowej gryczyli poza Xbox360 i PS3 rowniez na PC nie generuje dodatkowych kosztow produkcji , reklamy czy dystrybucji, ktore bylyby niewspolmiernie wysokie wobec uzyskanych przychodow z tytulu sprzedazy na tej czesci egzemplarzy na platforme PC, czy mowiac kolokwialnie nieoplacalne?

Moze jednak ktos zechce wyjasnic, najlepiej obrazujac to jakimis statystykami, aby takim laikom jak ja rozjasnic nieco temat.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mówicie o piractwie PC , przecież piractwo też jest na konsolach,więc nie rozumiem tego porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...