Skocz do zawartości
Gmeru

Testy 4K na satelicie:Astra i Canal+ testują!

Rekomendowane odpowiedzi

Operator satelitarny SES współpracując razem z hiszpańskim CANAL+ rozpoczął testy telewizji 4K (UHDTV). Pierwszy niekodowany kanał 4K UHD jest dostępny na satelicie ASTRA 1KR (19,2°E). Pokazuje materiał promocyjny, który jest zapętlony.

Promo Ultra HD pojawiło się na nowym transponderze o częstotliwości 10,906 GHz, pol V. Multipleks zawiera jedną pozycję programową w formacie kompresji MPEG-4/Ultra HD w rozdzielczości 3840x2160 z przepływnością 38 Mbit/s i jakością dźwięku 320 kbit/s.


x8ir.jpg


Na kanale widzimy rozdzielczość cztery razy większą od HDTV.

Parametry:
Astra 1KR (19,2°E)
tp. 62 (10,906 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)

ID: - (brak)
PID V: 512 (MPEG-4/UHDTV)
PID A: 528
PID PCR: 512
SID: 1
PID PMT: 2048
Kodowanie: brak

Źródło: satkurier.pl


Kliknij tutaj aby zobaczyć artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa a czym to odebrać, bo żaden komercyjny tunerek tego nawet nie zobaczy :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz po samym bitrate widac ze taki 1 kanał zajmuje ok 5-8 slotów na kanały 1080i

macie pojecie jakie beda koszty odbioru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz duże, kiedyś normalne ; ) Przecież HD nie będzie w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa a czym to odebrać, bo żaden komercyjny tunerek tego nawet nie zobaczy :ph34r:

Dream potrafi nagrać ten stream, niestety nie wyświetli bo nie ma jak, ale zawsze możesz sobie na PC pooglądać to co się nagrało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38Mb/sec? Już to widze na naszej zielonej wyspie:)

Canal+4K, w promocji za 299PLN przy umowie na 240 mies:) na pace pvr albo polsat 4K z bitarate 38Mb/s tyle że z przecinkiem po cyfrze 3:) 3,8Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dźwięk do 4K. Bitrate dźwięku 320 kbps ? Już widzę w internecie te ripy filmów 4K z dźwiękiem DOLBY DIGITAL lub DTS. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitrate pomiędzy 33 .. 43 Mb/s, jest fragment gdzie dochodzi do 58 Mb/s.

Strumień można nagrać także w Technisat DigiCorder ISIO S.

Tuner dekoduje poprawnie audio niestety ekran czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dźwięk do 4K. Bitrate dźwięku 320 kbps ? Już widzę w internecie te ripy filmów 4K z dźwiękiem DOLBY DIGITAL lub DTS. :huh:

Mało widać " filmów z internetu" widziałeś.

Czasem to są kompilacje, w których video, audio i napisy bierze sie z kilku rożnych źródeł.

Jedynym problemem w przypadku takich domowych postprodukcji w 4k mogą być kodeki/kontener.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satelita

juz po samym bitrate widac ze taki 1 kanał zajmuje ok 5-8 slotów na kanały 1080i

macie pojecie jakie beda koszty odbioru?

Ale jak format sie przyjmie, okrzepnie I spopularyzuje, to przeciez mozna go bedzie nadawać w Dvb-T-, a przede wszystkim "w kablu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satelita Ale jak format sie przyjmie, okrzepnie I spopularyzuje, to przeciez mozna go bedzie nadawać w Dvb-T-, a przede wszystkim "w kablu".

No niestety dopóki nie wprowadzą nowego kodeka to szału nie będzie, w DVB-T ten sam problem co na satelicie, częstotliwości naziemne pozapychane a pasmo przenoszenia zbliżone do tego z satelity wiec maks co na jednym multipleksie upchają to dwa kanały.

Kablówki troche lepsza sytuację mają ale one znowu musza skądś ten sygnał 4K dostać więc Ci mogliby w kabel pchać tylko nie mają skąd sygnału brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety dopóki nie wprowadzą nowego kodeka to szału nie będzie, w DVB-T ten sam problem co na satelicie, częstotliwości naziemne pozapychane a pasmo przenoszenia zbliżone do tego z satelity wiec maks co na jednym multipleksie upchają to dwa kanały.

Kablówki troche lepsza sytuację mają ale one znowu musza skądś ten sygnał 4K dostać więc Ci mogliby w kabel pchać tylko nie mają skąd sygnału brać.

Prosze przeczytaj Kolego jeszcze raz to krótkie zdanie, które napisałem, a być może olśnie Cię, ze pisze o sytuacji, umiejscowionej w przyszłości. Być może niedalekiej, ale w której spełnione są konieczne warunki. To jest chyba oczywiste dla każdego.

Pouczanie o braku kontentu, kodekow, setupboxow, wyswietlaczy, czy braku pasma na dodatkowe 50mbps w eterze, zostaw może dla innego audytorium.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze przeczytaj Kolego jeszcze raz to krótkie zdanie, które napisałem, a być może olśnie Cię, ze pisze o sytuacji, umiejscowionej w przyszłości. Być może niedalekiej, ale w której spełnione są konieczne warunki. To jest chyba oczywiste dla każdego.

Pouczanie o braku kontentu, kodekow, setupboxow, wyswietlaczy, czy braku pasma na dodatkowe 50mbps w eterze, zostaw może dla innego audytorium.

Wybacz że Cię uraziłem swoim komentarzem Twojej wypowiedzi ale odniosłem się tylko do tego co napisałeś, a napisałeś że zacytuję:

Ale jak format sie przyjmie, okrzepnie I spopularyzuje, to przeciez mozna go bedzie nadawać w Dvb-T-, a przede wszystkim "w kablu".

Nigdzie nie napisałem o urządzeniach czy też braku kontentu, standard już jest oficjalny więc nie co się przyjmować, przyjęty został, zauważyłem tylko że do tego żeby się spopularyzował potrzebna jest zmiana systemu kompresji bo obecnie używany jest zbyt mało wydajny żeby nadawcy poszli w obecnej chwili w kierunku nowego systemu.

Proszę w przyszłości nie czuć się urażonym i czytać z większym zrozumieniem.

Pozdrawiam.

Adam.

PS.

Tak z ciekawości nagrałem minutę tego materiału i plik ma rozmiar 301MB

Dla zainteresowanych parametry:

C:\TEMP\!\20130614 1956 - 10906V SID 0x01 - instant record.ts

General #1
ID : 1 (0x1)
Complete name : C:\TEMP\!\20130614 1956 - 10906V SID 0x01 - instant record.ts
Format : MPEG-TS
File size : 301 MiB
Duration : 1mn 2s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 39.3 Mbps
Video #512
ID : 512 (0x200)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 3 frames
Codec ID : 27
Duration : 1mn 1s
Bit rate : 37.0 Mbps
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.178
Stream size : 271 MiB (90%)
Audio #528
ID : 528 (0x210)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 3
Codec ID : 3
Duration : 1mn 2s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 320 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Delay relative to video : -280ms
Stream size : 2.38 MiB (1%)
Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się napinać. Kolejny etap to 4K. Tylko czekać na nowe bluraye, dekodery satelitarne itp. Strasznie producenci przyspieszyli tempo i nie każdy może sobie to poukładać w głowie. Poczekajcie do 2014 roku. A Oleda to sobie można póki co wsadzić... jaja robią z ludzi od paru lat. I trzeba rozróżnić nową generację obrazu od nowej technologii telewizorów.

4K - nowa technologia, która jest/będzie po Full HD

Oled - może kiedyś w końcu wejdzie nowa technologia TV. I też w 4K

3D - dodatek. także w 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry.

Piatek zwykle przechodzi gladko i relaksujaco. Tymczasem wczoraj ludzie w pracy u mnie powariowali i bylo troche stresu. Cud , ze niekt nie zginal.

Jasiek_31

Przepraszam Cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Pioneer zabrał się za 4K i przywrócił seri Kuro to może coś by z tego było, a tak sobie daruję i zostanę przez x lat przy moim 5090H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry.

Piatek zwykle przechodzi gladko i relaksujaco. Tymczasem wczoraj ludzie w pracy u mnie powariowali i bylo troche stresu. Cud , ze niekt nie zginal.

Jasiek_31

Przepraszam Cie.

Spoko, wcale się nie obraziłem ;)

Ja miałem taki czwartek w pracy więc rozumiem.

Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...