Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, według instrukcji (patrz wyżej) 800-ka ma taki bardziej kanciasty podobny do pilota Dune Smart.

Pozdro

to już nie łapię. na stronach human media są chyba okrągłe - tak jak i na stronach producenta:

http://www.mede8er.com/mede8er_product_med800x3d.html

do testów dostałeś ten kanciasty pilot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki do instrkcji podane wyżej są kiepskie. Jedna jest stara, druga do innego modelu (500x)

Poprawnie liniki do bieżących instrukcji do firmware v.2.0:

1000x3D: http://www.mede8er.org/Firmware_Final/MED1000X3D/Mede8er_med1000x3D_user_30May2013.pdf

800x3D: http://www.mede8er.org/Firmware_Final/MED1000X3D/Mede8er_med800x3D_user_30May2013.pdf

600x3D: http://www.mede8er.org/Firmware_Final/MED1000X3D/Mede8er_med600x3D_user_30May2012.pdf

zawsze aktualne źródło: http://www.mede8er.eu/en/index.php?d=support

Mede8er wypuszcza uaktualnione instrukcje od razu z nową wersją oprogramowania. To na prawdę rzadkość.

A piloty w serii x3D są identyczne, jedynie srebrna wersja 1000x3D ma pilota srebrnego.

Jeżeli chodzi o sterowanie z tableta, to w oprogramowaniu v.2 dodano API do sterowania zawnętrznego, otwarte. Pierwsza aplikacja która je wykorzystuje to Apsolute, dla iPada, płatna. http://www.mede8er.com/mede8er_net_api_Apsolute_App_user_guide_V0.html

Jako że API jest otwarte, będą powstawać kolejne aplikacje, dla różnych platform pewnie o różnej funkcjonalności.

Producent otwiera także dojście do wbudowanych serwisów internetowych, definiowanych przez skrypty RSS (ale to nie to samo co RSS w przeglądarce).

Nie jest to obecnie już wielka sprawa, ale kiedyś, dla odtwarzaczy Hyundai MBox, podobne otwarcie pozwoliło na zdefiniowanie polskich serwisów.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, mój błąd.

Aplikacja na iPada u mnie nie działa. iPad nie widzi urządzenia.

BTW jak zrobić Movie Juke Boxa żeby pościągał mi z netu okładki i opisy?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja powinna widzieć zasoby dodane do Ulubionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

czy ten player potrafi odtworzyć FullSBS w MKV np. taki sampl znalazłem:

http://www48.zippyshare.com/v/93180295/file.html

[...]

RESOLUTiON......: 2560 x 720 SBS

a może nawet pełny MKV 3d w rozdziałce 3840x2160 też potrafi?

Sprawdziłem podany plik oraz kilka innych SBSów w rozdzielczościach od 3840x1080 do 2048x768.

Dla plików x1080 Mede8er mówi że format nieznany, dla x768, x800, x720 nie było odmowy, ale nie było też obrazu, dźwięk czasmi był, czasami znikał po kilku sek. (zależy który plik). Zatem nie ma obsługi.

A na marginesie, aby Mede8er automatycznie rozpoznawał SBS/TAB, w nazwie pliku, przedostani człon powinien mieć .3DSBS. lub .3DTAB.

np:

Looney Tunes Coyote Falls in 3D.3DSBS.mkv

Man United V Wigan Goals 1080.3DSBS.ts

Magia Trójwymiaru 2003.3DTAB.mkv

Ważne jest aby wspomniana fraza była odzielona kropkami. Same spacje nie wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizus ... kto ogląda SBSy ??? Tego się nie da oglądać !!!

Wiadomo, że SBSy sa dostepne jedynie w sieci. Oryginały wydane komercyjnie można policzyć na palcach jednej ręki. Ważne że odtwarza BD 3D full frames.

No chyba, że własnoręcznie nagrane kamerą 3D.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja powinna widzieć zasoby dodane do Ulubionych.

Aplikacja nie widzi playera więc aplikacja na razie nie ma co wiedzieć w folderze ulubione. Sprawdzę zaraz na iPhonie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone tez nie widzi playera. Dla ułatwienia sieć LAN ze statycznymi adresami IP.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakies inne urzadzenia w sieci widza player? Moze trzeba wlaczyc obsluge DLNA w menu (jakies DMC/DMR - zgaduje, bo nie posiadam zadnego Mede8era)

Sent from Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Audio downmix to multi channel PCM (over HDMI) – DTS(MA) (FAIL) / TrueHD (FAIL)

Dzięki .....

To zapewne sprawa opłat licencyjnych za użycie algorytmu dekompresji - szkoda ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone tez nie widzi playera. Dla ułatwienia sieć LAN ze statycznymi adresami IP.

Pozdro

Aplikacje mobilne korzystają z API które wystawia Mede8er (dostępne od firmware serii v2.x)

Komunikacja jest bezpośrednia, nie biorą w tym udziału żadne dodatkowe protokoły UPnP, DLNA itd.

API jest aktywne w odtawrzaczach niezależnie od innych ustaiweń, nie włącza się go i nie wyłącza. Warunkiem działania jest oczywiście podłączenie odtwarzacza do sieci lokalnej.

Testowaliśmy aplikację Apsolute z iPad-em MINI, wykrywanie odtwarzacza odbyło się automatycznie. Ale i sieć była standardowa, z DHCP itd.

API na pewno korzysta też z jakiś portów, próbujemy ustalić z jakich. Dla niestandardowych konfiguracji sieci może mieć to znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizus ... kto ogląda SBSy ??? Tego się nie da oglądać !!!

Wiadomo, że SBSy sa dostepne jedynie w sieci. Oryginały wydane komercyjnie można policzyć na palcach jednej ręki. Ważne że odtwarza BD 3D full frames.

No chyba, że własnoręcznie nagrane kamerą 3D.

Pozdro

Nagrania z TV SAT? NC+ itd ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ... soft na iPada ruszył. Najpierw wszedłem przez www a potem samo ruszyło. BTW przy wchodzeniu przez www uzywa się portu 1024. Równiez przy uzyciu innego softu do sterowania klockami na iPada np. znakomitego Roomie: http://www.roomieremote.com/ . Mam, polecam.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się powoli do Mede8er MED800x3D. Mam pytanko czy dysk zainstalowany w playerze można bezproblemowo udostępnić po SAMBA lub NFS dla innych urządzeń w sieci?

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, ale tylko Samba.

Dla Samby można udostępnić dysk bez ograniczeń dostępu, lub z loginem i hasłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .....

To zapewne sprawa opłat licencyjnych za użycie algorytmu dekompresji - szkoda ...

No cóż. Trzeba to przeżyć i z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItajcie,

mija kolejny tydzień a testów od Gmeru nie widać ;)

czekamy, czekamy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki naszych testów przetwarzania audio przez Mede8er serii x3D, z oprogramowaniem v2.0.0 można znaleźć w pliku PDF:

http://humanmedia.pl/download/MED1000X3D_AudioTable_fw_v2.0.0.pdf

Witam

jak wygląda sytuacja z

Mede8er MED600x3D

czy jedyną różnicą jest możliwość montażu wew. HD?

A głównie chodzi o możliwość odczytu BD3D.iso z zew. napisami, jak sobie radzi?

PzDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to to samo tylko bez HDD. Ja mam do testów 800 i 600. Pmcomp ma w tej chwili u Siebie 600. Sprawdzaliśmy oba.

Ja dzisiaj się bawię 800 i kurczę działa super. Jest mega szybki. Względem A400 to jakaś przepaść...

Póki co napisy BD ISO 3D idą super. Z USB z dysku.

Ja mam plan taki by do środka zapakować 4TB i tam trzymać same 3D ISO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz napisać coś wiecej o tym urządzeniu ?. Krótki test !!!!

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to to samo tylko bez HDD. Ja mam do testów 800 i 600. Pmcomp ma w tej chwili u Siebie 600. Sprawdzaliśmy oba.

Ja dzisiaj się bawię 800 i kurczę działa super. Jest mega szybki. Względem A400 to jakaś przepaść...

Póki co napisy BD ISO 3D idą super. Z USB z dysku.

Ja mam plan taki by do środka zapakować 4TB i tam trzymać same 3D ISO...

Czekamy na jakiś test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...