Skocz do zawartości
thom1992

pionowe pasy na Panasonicu LED

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to normalne czy z matrycą jest coś nie tak. Mam Panasonic TX-L42ET5E i zauważyłem że jak na ekranie jest dużo jednolitego koloru i kamera przesuwa się z prawej na lewą albo odwrotnie to wtedy podczas tego ruchu pojawiają się 2 paski pionowe półprzeźroczyste ( pierwszy około 30 cm od lewego boku TV i drugi pas mniej więcej w środku TV. Paski są wąskie i ciągną się przez całą wysokość TV.

Najczęściej widać to podczas meczów piłki nożnej. Czy to kwalifikuje się do reklamacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tzw. vertical banding spowodowany nierównomiernym podświetleniem matrycy. Nie kwalifikuje się to do reklamacji i dotyka prawie wszystkie TV LCD z podświetleniem LED. Problem jest najbardziej widoczny podczas horyzontalnych ruchów kamery na trawie lub niebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Banding, możesz próbować, mi się kiedyś udało z sharpem, choć pewnie się będą wykręcać.Według nich takie rzeczy są w "normach".Dla zobrazowania, jak to u mnie wyglądało na sharpie http://i40.tinypic.com/314f6eq.jpg

Up Maciej mnie uprzedził :)

Edytowane przez MicPrime_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupujecie telewizory za 3 patole , i chcecie mieć super obraz. Sam byłem praktycznie prawie przymuszony do zakupu Panasonica 47ET60, więc trzeba się z tym pogodzić.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Dawno tu nie zaglądałem i jestem zaskoczony pozytywnie tak szybkimi konkretnymi odpowiedziami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 tyg temu LG sk8100 65 cali i mam tak samo podczas meczu lub innych sytuacji szybkiej kamery a jednolitego obrazu. Czy powinienem reklamować tv? Wreszcie to 5 tysi wywalone na tv. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...