Skocz do zawartości
Gmeru

Xbox One: następca Xboxa 360! Microsoft odkrywa karty.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam caly czas schowane Commodore 128 ze stacja dyskietek 5,25", joystick i dwa pudla dyskietek z grami :D

No to Ci zazdroszczę, ja swojego C64 dałem komuś dawno temu w gratisie, bo mi zalegał na strychu, a teraz żałuje. Obecnie wolałbym sobie sprawić Amigę 500, bo pamiętam że z kasetami na C64 były problemy czasami, a na amidze z dyskietek szło znacznie szybciej, bo przecież nie zapominajmy, że gramy dla przyjemności, a nie żeby się denerwować że coś nie działa. Poza tym, chyba wszystkie gry które były na C64 były też na A500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja żałuję że nie zostawiłem sobie ZX81. Mój pierwszy komputer. Teraz biały kruk. Prawie już nie do kupienia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fantom.

Chcesz kupic sztuke?

Sent from Tapatalk 2

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lubiłem grać na konsoli Pegasus, a gry Contra, trylogia Robocop, Batman Returns, BattleToads Double Dragon, Codename Viper to są wciąż fajne gry. I dziś mam je w komputerze.

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dużo oficjalnego info o używkach itd:

Microsoft zaliczył po pierwszej prezentacji konsoli Xbox One straszną wpadkę, pokazując totalny brak przygotowania swoich przedstawicieli w temacie najbardziej palących kwestii - używanych kopii gier, wymogu połączenia z Internetem czy też prywatności w związku czuwającym sensorem Kinect. Po kilkunastu dniach gigant z Redmond wreszcie zdecydował się oczyścić atmosferę i podzielił się szczegółowymi dokumentami, które wyjaśniają wszystko dość dokładnie. Mamy zarówno dobre, jak i złe wieści.
Używane gry
  • Wszystkie gry dostępne w formie elektronicznej oraz na płycie
Każdą grę wydaną na Xbox One będzie można w dniu jej premiery kupić w tradycyjnej formie, na płycie Blu-ray, lub w wersji elektronicznej, pobieranej bezpośrednio z Xbox Live.

  • Cały katalog gier dostępna na każdej konsoli, bez płyty
Po zalogowaniu się i zainstalowaniu gry zostaje ona zapisana zarówno na posiadanej konsoli, jak i w chmurze danych. Dzięki temu mamy dostęp do własnej kolekcji z dowolnego Xbox One. Przykładowo można się zalogować na konsoli w domu kolegi i grać we wszystkie swoje gry.

  • Dzielenie się grami z domownikami
Wszyscy użytkownicy mają nieograniczony dostęp do posiadanej przez ciebie biblioteki gier na twojej konsoli Xbox One. Nie ma znaczenia twój związek z nimi (rodzina, znajomy, narzeczona itd.) i nie musisz być w tym czasie zalogowany na swoje konto.

  • Dzielenie się dostępem do gier z rodziną
Dziesięć wyznaczonych osób z twojej rodziny może zalogować się i korzystać na jakiejkolwiek konsoli Xbox One z udostępnionego przez ciebie katalogu gier. Z pewnością ta opcja będzie obwarowana jakimiś ograniczeniami (np. posiadanie tego samego adresu rozliczeniowego), ponieważ wymieniona jest tutaj wyłącznie rodzina. Z tekstu opublikowanego przez Microsoft nie wynika też jasno, czy w daną grę dwie osoby mogą grać w tym samym momencie.

  • Odsprzedaż gier na płytach
Wydawcy mogą umożliwić odsprzedaż gier w wersji płytowej w wyznaczonych punktach sprzedaży. Microsoft nie pobiera żadnej opłaty od wydawców, sprzedawców i konsumentów za tego typu transfer gier.

  • Dzielenie się grami ze znajomymi oraz prywatna sprzedaż
Wydawcy mogą pozwolić na odsprzedaż lub wymianę gier w wersji płytowej pomiędzy osobami prywatnymi. Nie jest za tego typu transfer gier pobierana opłata, ale są dwa ograniczenia: dana osoba musi być na twojej liście znajomych przez co najmniej 30 dni, a takie podarowanie/sprzedaż/wymiana kopii gry jest dopuszczalna tylko jeden raz.

Jeśli chodzi o tytuły Microsoft Studios, to tego typu dzielenie się pomiędzy osobami prywatnymi oraz odsprzedaż w wyznaczonych punktach będą możliwe w przypadku każdej produkcji. Zewnętrzni wydawcy sami podejmują decyzje, a także mogą ustalić własne warunki transferu ze sprzedawcami. Możliwość użyczania oraz wypożyczania gier nie będzie dostępna w dniu premiery konsoli, ale Microsoft sprawdza różne opcje ze swoimi partnerami. Jednocześnie zastrzeżono, że wszystkie powyższe reguły mogą się zmieniać wraz z rozwojem platformy, przesuwaniem priorytetów biznesowych lub pod wpływem otrzymywanych opinii.

Podsumowując, na konsoli Xbox One zasadą jest blokowanie używanych kopii gier. Wydawca może pozwolić na korzystanie z nich, ale nadal należy spełnić określone warunki (usługi konkretnego sprzedawcy lub jednokrotna wymiana między kolegami).


Xbox One i wymóg połączenia z Internetem
Ze względu na dużą rolę chmury danych i kolejną ewolucję funkcji Xbox Live, bardzo ważne jest połączenie konsoli Xbox One z Internetem. Według Microsoftu do optymalnego korzystania z opcji sieciowych potrzebne będzie łącze o prędkości co najmniej 1.5Mbps.

Xbox One nie musi być online non stop, jednak potrzeba weryfikacji systemu, aplikacji czy też posiadanych gier nakłada konieczność zalogowania się do Xbox Live raz na 24 godziny, w przypadku głównej konsoli, lubraz w ciągu godziny, jeśli używasz swojej biblioteki na innym urządzeniu. Po upłynięciu tego czasu nie jest możliwe granie offline aż do momentu ponownego połączenia się z Internetem. Nadal można oglądać telewizję lub filmy na Blu-ray/DVD.

Kinect i prywatność
Xbox One pozwala szczegółowo określić ustawienia prywatności związane z Kinectem oraz dokładnie informuje, do czego mogą być wykorzystywane zebrane dane. Przykładowo zwykła rozmowa w salonie przy włączonej konsoli nie jest nagrywana czy udostępniana komukolwiek.

Kiedy system jest w stanie czuwania, nasłuchuje wyłącznie jednej komendy - „Xbox On”. Da się to jednak zablokować w opcjach. W trakcie grania w gry działanie sensora można zatrzymać (pauza), chyba że dana aplikacja lub gra go wymaga. Żadne dane zbierane przez Kinecta (obrazy, dźwięki itd.) nie opuszczają konsoli bez wyraźnego zezwolenia na to ze strony użytkownika.

http://www.onlinecenter.pl/11554/Aktualnosci/Xbox-One-szczegoly-o-uzywanych-grach-wymaganym-polaczeniu-i-prywatnosci.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5Mbps .... ale w którą stronę?

bo UP na tym poziomie to nie osiąga 3/4 usług opartych na ADSL :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Amazon UK zaciągnął kasę: 2768,00zł zestaw DayOne z FIFA14 + Forza 5 + Ryse.

Mają wysyłać w środę :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wysyłają jak zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie wiem dlaczego myślałem, że wysyłają filmy/gry ale elektroniki już nie.

Wtyczka w zasilaczu będzie agnielska i trzeba będzie wymienić kabel lub zaopatrzyć się w przejściówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kabel:) albo przejściówka ale to drobiazg:) jak tylko przyjdzie opiszę wszystko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już pisał ale nie pamiętam;) Gdzie kupujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnęli Ci już kaskę? Jest info u Ciebie o wysyłce? Podpytuję bo mnie inni podpytują ; ), którzy wcześniej (dzień, dwa ale jednak ) zamówili niż ja (ja 11 czerwca). a jeszcze nie mają potwierdzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kieeeeeeeeedy zamawiałeś? :DDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu z graniem w Polsce z konsolą zakupioną w GB? Ktoś wie jak będzie z graniem online?

Może będzie podobnie jak to było w przypadku X360 -- rejestracja w xboxonline na "lewy" adres w Angli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M$ wiele razy podkreślał, że będzie wszystko działać. Ja mam konto nie PL więc będzie ok (nie robiłem nigdy transferu bo... w sumie w jakim celu?). Jak masz PL to pewnie trzeba będzie wrócić do czasów gdy trzeba było mieć Live zagraniczne. Inaczej może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.engadget.com/2013/11/20/microsoft-xbox-one-review/

Ryse:

Ryse might be the most graphically impressive game on any next-gen game console.

:)))) Do tego Forza 5 i na deser KI i jestem spokojny, że będą ochy i achy przed ekranem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsoli nie ma i a premiera KIEDYŚ a gry już są w MM ; ) Wawa:

nko1.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...