Skocz do zawartości
dobosz23

Nowy firmware pod Moservices 3.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś pobierał wcześniej niż teraz ten plik powyżej to proszę jeszcze raz wrzucić go sobie - naniosłem trochę poprawek wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. tak podejrzewałem, że mieszanie dyskami i usb, to będzie to. Co do WebTv Premium - to obecnie również nie zamierzam w temat inwestować, zwłaszcza, że mam do większości treści dostęp z n (jeszcze). Każda dodatkowa, nowa informacja techniczna jest dla mnie bezcenna. Dobrze jest poznać swój sprzęt. Filmweba oczywiście wypróbuję przy okazji.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony z tego jak go ogarnąłem - u mnie wszystko śmiga i wreszcie mogę obejrzeć normalnie trailery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem aktualizację bazy do 14 czerwca - niedługo następne aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zmiany koledzy z mant-y wrzucili w nową wersje Plims - wystarczy zaaktualizować przez Moservices. Wersja z moją przeróbką HD TRAILERS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - niestety wrzucili do paczki i trzeba by było aktualizować przez telnet. Łatwiej zmienić plik przez FTP, a jak się pokaże nowa wersja to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja bazy trailerów do końca lipca - zmodyfikowałem też wygląd w menu głównym. Jak ktoś nie chce czekać na aktualizacje to tu jest paczka plików do podmiany w zipie:

http://natanielek.neostrada.pl/Filmweb.zip

Pliki PHP podmieniamy w katalogu \tmp\www\modules\PLIMS\, a obrazki w tmp\www\modules\PLIMS\image oczywiście za pomocą FTP, ale może niedługo na moja prośbę chłopaki wrzucą to do aktualizacji przez Moservices.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobosz23: Podeślij mi te pliki z iptak'a do obsługi serwerów cda.pl, zobaczę co da się zrobić.

mikka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trochę zajęty jestem ostatnio. Dobosz23, może kolega mikka poradziłby odpalić OpenFm? W końcu jakby nie patrzeć to GURU PLIMSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden guru..

Co do OpenFM to już kiedyś dobosz23 mi pisał o tym problemie, niestety mam zupełnie inny odtwarzacz na którym wszystko działa w porządku. Jedyne co mogę zasugerować to podgląd strony np. openfm.php?category=pol, czyli co zostaje wygenerowane przez wasze PHP i zobaczyć czy strumienie są poprawne. Druga opcja to czy wasz odtwarzacz jest w stanie odtwarzać strumienie AAC.

Z cda.pl zobaczę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Open.FM jest ten problem, że te pliki są w nieobsługiwanym przez nasze odtwarzacze strumieniu audio i nie wiem w jaki sposób można byłoby to zmienić. Pamietaj, że PLIMS było robione pod użytkowników Mant-y a ich odtwarzacze mogą je obsługiwać - czytaj post powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mikka - jak byście potrzebowali wsparcia jestem w kontakcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą myślałem o takim wyglądzie przy przewijaniu filmów z iptak.pl - można wykorzystać od Movie Jukebox:

image037.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLIMS oryginalnie było tworzone pod jeszcze inny odtwarzacz (i na nim Open.fm mi działa), koledzy z Manty go znacznie udoskonalili m.in. dodając nowe fserwisy oraz ulepszając grafikę. W przeszłości wiele strumieni nie działało na tych odtwarzaczach, ale wtedy też się dało rozwiązać tego typu problemy np. Metafeeds korzystało z mplayer'a. Możliwe, że gdyby zapuścić te strumienie przez klienta Icecast'a lub za pomocą ustawionego na sztywno

<enclosure type="audio/aac" url="...">

(zamiast funkcji playItemURL) to coś by poszło, ale nie mając tego samego odtwarzacza mogę tylko gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g specyfikacji AAC powinno iść. Podejmę walkę bo bardzo lubię lata 90 na tym radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że są różne wersje AAC i to ma również wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie - trzeba to będzie sprawdzić. Mikka jak wrzuciłem link http://gr-relay-1.gaduradio.pl/2 od open.fm to nie pokazało mi, że idzie z pliku aac tylko jakiś inny format, ale nie pamiętam co bo to robiłem na innym kompie. Ale ja mam już na dziś dość myślenia - dobranoc.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do dobosz23 - sprawdziłem kilka softów twojej roboty (2.05.2013) na moim tanim jak barszcz telefunkenie i ..... działają! Tzn. - wszystkie instalacje wchodzą, ale odpalaja się tylko kilka np: L110 jak i od TP01 wyświetla się pierwsza strona konfiguracyjna (wybór języka) i niestety nie działa pilot nic za wyjątkiem przycisku włączania.

Dla mnie to światło w tunelu, a w szczególności jeśli dałoby się odpalić ten z R500! lub jakikolwiek z dvb-t i nagrywaniem! Co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz skorzystać z irfake lub spatchować kody IR w DvdPlayer. Ewentualnie zastąpić oryginalny pilot przez programowalny, np. Logitech Harmony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli wgrasz soft od GeekyHMB z optymalizacją pod Moservices to tu masz opisane jak to ugryźć jeżeli chodzi o irfake:

http://geekyhmb.niloo.fr/content/irfake-codes-ir

Ale ogólnie to tylko zarys - przede wszystkim musisz znać kody sterujące twojego pilota lub iść na ich wychwytywanie.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i najważniejszy kłopot to wgranie tego wszystkiego do odtwarzacza - musisz mieć podłączonego do sieci, a to nie takie proste jak nie możesz klawiszami tego ustawić. O i ju z znowu stronę GeekyHMB wycieło - to polecam opis na https://code.google.com/p/irfake/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogólnie to musisz sobie rozpakować plik z firmware i ustawić ip_urządzenia lub szukać po podłączeniu do kompa jakie jest domyślne - dostać się do urządzenia i wgrać sterowanie do irfake, a dalej po wychwytywać kody sterujące pilota i opisać je w pliku irfake.conf. Ja ci mogę pomóc jak rozpakować pliki - jest taki fajny programik:

http://www.mediafire.com/?1e77wnyfqq0iya9

Rozpakowujesz go i do głównego katalogu wgrywasz plik firmware install.img - klikasz unmake i czekasz aż rozpakuje całość i zamknie się okno cmd. wchodzisz do install/package2/yaffsimg/usr/local/bin i tam w którymś z plików były ustawienia sieci, ale tera już nie pamiętam którym. Ewentualnie gdzieś znalazłem na http://www.mpcclub.com/forum/, że w innym pliku można tą konfiguracje robić bezpośrednio, ale musiałbym tego poszukać.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolly sprawdziłem za pomocą <enclosure type="audio/aac" url="..."> i niestety nie działa. Może za pomocą tego klienta Icecast`a pójdzie bo plik nie jest w AAC tylko w AAC+ i tu cały problem tkwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zxax1 wyczytałem tutaj: http://geekyhmb.niloo.fr/content/configurer-le-reseau, że domyślnie podłączając do kompa z odtwarzaczem można wklepać 192.168.0.14 lub 10 i połączyć z pudełkiem przez np. telnet. Dalej konfiguracja wyłapywania klawiszy za pomocą irfake powinna nie być aż tak skomplikowana. Poza tym zawsze możesz wgrać irfake przez Moservices i tam chyba łatwiej sterować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...