Skocz do zawartości
dobosz23

Nowy firmware pod Moservices 3.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wybierałem firmware od GeekyHMB i go modyfikowałem pod instalacje Moservices, ale nie wiedziałem czy dokładnie odpowiada naszym firmware - nie mam tylu urządzeń, a opierałem się na opisach GeekyHMB (tabelka tutaj http://geekyhmb.nilo...ontent/download). I właśnie wychodzi, że nie do końca to się zgadza, dlatego wrzuciłem do tego mojego zrobiony oryginalny pod Moservices dla dwóch rodzajów TR11 - wg tego co jest na stronie hyundaimbox.pl.

Wszystko jest cały czas pod adresem: http://www.mediafire.com/?llxj6206ik423.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierałem firmware od GeekyHMB i go modyfikowałem pod instalacje Moservices, ale nie wiedziałem czy dokładnie odpowiada naszym firmware - nie mam tylu urządzeń, a opierałem się na opisach GeekyHMB (tabelka tutaj http://geekyhmb.nilo...ontent/download). I właśnie wychodzi, że nie do końca to się zgadza, dlatego wrzuciłem do tego mojego zrobiony oryginalny pod Moservices dla dwóch rodzajów TR11 - wg tego co jest na stronie hyundaimbox.pl.

Wszystko jest cały czas pod adresem: http://www.mediafire.com/?llxj6206ik423.

Jeszcze jedno.... czy PLIMS można jakoś modyfikować? Chodzi np. o usunięcie jednej z zakładek.... chodzi o tę dla +18... z uwagi na dzieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak się o to martwisz to żaden problem. Trzeba odblokować wg punktu 9 instrukcji możliwość zmian i uruchmić połączenie przez ftp z odtwarzaczem - jest sporo programów i dodatków do przeglądarek, którymi też ostatecznie można takie połączenie nawiązać. Login jest hmb, a hasło hmbuser - z domyślnymi ustawieniami połączenia. Po zalogowaniu wchodzisz w widok o klasę wyżej - czyli jesteś w folderze tmp, a tam w folder www i następnie modules, Plims. Tam będzie plik pt. menu.rss i po otwarciu w notatniku skasuj item z tym co chcesz. Jeżeli sobie nie poradzisz mogę znowu zrobić instruktarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie został uruchomiony Moservices na mojej przeróbce oryginalnego firmware - jak ktoś woli taką wersję to przyjmuje prośby na nie tylko zaznaczam że będzie mniej miejsca. Można sobie je powiększyc korzystając z partycji EXT3 i Swap on drive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super. Właśnie się zastanawiałem w jaki sposób przeglądać partycje linuxową. A tu tak łatwo przez FTP. Dzięi... (+18) wykasowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w ten sposób można zmodyfikowac też playliste z YouTube, ale jest ona w innym miejscu - w PLIMS - scripts - xliveCZ - category - youtube i tam w pliku yotube_playlist.rss można zmienić istniejące lub dopisać swoje playlisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie został uruchomiony Moservices na mojej przeróbce oryginalnego firmware - jak ktoś woli taką wersję to przyjmuje prośby na nie tylko zaznaczam że będzie mniej miejsca. Można sobie je powiększyc korzystając z partycji EXT3 i Swap on drive.

Hej! U mnie już tez śmiga soft GeekyHMB_mod.MOS3 (z uwolnionym przez Ciebie miejscem). Super. Skoro jesteś w cugu, bardzo proszę o modyfikacje oryginalnego 757 dla R3150s. Od przybytku głowa nie boli. W moim hmbie mam 2 x2TB, w tym dysk z partycją w EXT3, to sobie w wolnej chwili pokombinuje z Mos On Drive.

Za całość należy Ci się duuuuuże piwo! I koledze wolly też :).

Co do IMS-ów od Geeky to można też wykorzystać te od Chuky'ego. Jedne na HD, drugie na USB, ewentualnie trzecie na kartę. Oczywiście sens tego może nie jest zbyt wielki, ale jak ktoś się już przyzwyczaił do jakiegoś unikalnego serwisu ..... W takich IMS, nie dziala wszystko i to trzeba wziąć pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę to zrobię wszystkie wersje w oparciu o oryginalny firmware - co do IMS to nie widzę problemu, bo ja sam mam ustawione na dysku xGames od GeekyHMB bo lepiej działają i mają jedną grę więcej - poza tym jest tam cała masa Jukebox-ów do katalogowania muzyki oraz filmów.Co do IMS od Chucky to nie wiem, bo nie używałem, ale zakładam że też jest tam coś ciekawego. Jeżeli chcesz korzystać z IMS od GeekyHMB na oryginalnym firmware to musisz mieć skopiowany katalog ze skryptami Cgi - co i gdzie mogę podać jak będziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Poczekam. I tak mam jeszcze dużo do zabawy z eksplorowaniem możliwości mos3 (plims i xlive.cz- fajnie, że koledzy z cz pomyśleli o polskich radiach i tv).

Obecnie mam na hd IMS z Open-HMR a na usb te z GeekyHMB. Soft GeekyHMB odchudzony przez Ciebie. Przyznam, że przy ofercie mos3 tamte zbledły, ale w każdym jest coś innego, oryginalnego. Co ciekawe na obecnym sofcie IMS od open-hmr działają prawie w całości. Z tego co na szybko się zorientowałem nie działa chyba tylko MIG (Jukebox do filmów). Z kolei z IMSów z oryginalnego GeekyHMB nie działa o wiele więcej, m.in oba Jukeboxy filmowe, youtube (tyle, że to akurat działa super w PLIMS więc Youtube z geeky jest i tak zbędne). Muzycznych nie sprawdzałem z braku czasu. Jeśli wiesz jak je odpalić to zapodaj manualka. Co do zaimplementowania (przegrania) skryptów Cgi - to - jeśli znajdziesz chwilkę - też podaj co i jak. Może się przyda nie tylko mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie problemu - instrukcja do CGI będzie prosta, ale to jak znajdę chwilkę. Co do Jukebox-ów i innych rzeczy z GeekyHMB - jest w większości przypadków plik install.sh, który trzeba uruchomić z poziomu linuxa - czyli przez telnet albo Fake Shell i tyle. Ja sobie testowałem SRJG i działała bez zarzutu - tylko niestety IMDB nie funkcjonował i nie ściągał okładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie powinien być ten plik i jak go uruchomić, oczywiście jak już sie zaloguję przez telnet. Chodzi mi o komendę i podanie z którego katalogu trzeba ją wykonać - bo linux to nie moja bajka, z dos przeskoczyłem do win i w linuksie nic nie robiłem poza wykorzystywaniem gotowców. Oczywiście pamiętając co nieco z dosa, po katalogach w limuksie, tam i z powrotem, potrafię dreptać - czyli proszę krok po kroku ...łopatologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadanie jest proste - np wrzucasz SJRG i w katalogu głównym masz plik install.sh. Aby do niego dotrzeć w Linuxsie zależy na jakim jest dysku - np. USB:

cd /.

cd /tmp/usbmounts/sda1/SRJG

./install.sh

No i się instaluje i wszystko - oczywiście folder na dysku nie musi się nazywać SRJG - tylko tak jak nazwa paczki Ims, która wrzuciłeś na dysk od GeekyHMB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dzięki. fakt proste .... :) jak się wie. Jeśli przeniosę IMSa z USB na HD to rozumiem, że instalację muszę powtórzyć.

Edytowane przez kuzniecow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze rozumujesz - piątka z plusem ... :-)

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brak miejsca jest dotkliwy jest jeszcze jedna stuczka jaką wyłapałem przeglądajac Internet w poszukiwaniu informacji o DvdPlaye-rze, czyli aplikacji która odpowiada za wszystko co widzimy na telewizorze łącznie ze sterowaniem pilotem. Nasze odtwarzacze mają wersję SDK3 a odtwarzacze jak PlayonHD wersje SDK4, możemy uruchomić tą wersję, ale nie znalazłem jeszcze by miała pełną obsługę sterowania do naszego pilota z włączeniem odtwarzacza. W praktyce korzystałem z wersji przerobionego firmware też przeze mnie opartego na firmware SDK4 PlayonHD i nie zauważyłem istotnych zalet prócz jednej - możliwość zmiany menu głównego, które jest oddzielone od DvdPlayera. Natomiast przydatne w tej wersji co mamy jest to, że ustalenie dostępu do pliku DvdPlayer można przekierować na dysk wewnętrzny lub USB i przez to zyskać dużo miejsca. Jak ktoś ma chęć to powinen zgłosić się do xury na forum manta, gdzie wyłapałem tą informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak dla chętnych zabawy z firmware to pojawiła się nowa wersja Moservices AMP r10 z POH lub HD2. Gdy by nie to, że wszystko u mnie chodzi pewnie popracowałbym nad tym firmware, bo nowszy, a i ustawienie klawiszy nie jest wielkim problemem - jedynie znowu by nie działało włączanie z uśpienia, chyba że i to zmodyfikowali. Teraz natomiast wrzucam dla wszystkich oryginalne wersje firmware 757 od Hyundai z modyfikacja miejsca pod Moservices. Też ciekawostki z internetu dotyczące m.in. naszych player-ów to próba wrzucenia Androida - niestety za mało o 128MB RAM-u, ale jakby zrobili jakąś wersję light to może he he he.... Ma się pojawić na Realtek-owych player-ach wersja DvdPlayer SDK4.5 - ciekawe jakie będą zmiany i czy będzie działać na naszym sprzęcie to zobaczymy. Ja na razie nie inwestuje w nowy sprzęt skoro ten działa mi teraz bez zarzutu. Na wrzuceniu oryginalnego firmware kończę modyfikację pod tym względem i porozglądam się jak usprawnić PLIMS, już krok mam w tym kierunku po kontakcie z Mikką mamy upgrade iptaka, ale to wg mnie mało wobec tego co przydałoby się zrobić. Aha bym zapomniał zaktualizowany jest też program tv, ale plik trzeba by było samemu zmienić przez FTP - doszedł tylko c+ film 2.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

(...) Teraz natomiast wrzucam dla wszystkich oryginalne wersje firmware 757 od Hyundai z modyfikacja miejsca pod Moservices. (...) porozglądam się jak usprawnić PLIMS (...)

Dzięki. Pierwsze ... już zassałem, na drugie ... czekam ...

Edytowane przez kuzniecow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uda mi się coś znacząco poprawić, ale na pewno można byłoby coś dodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie HD Trailers zależne jest chyba od pogody.

A tak serio to jest jak z iPtakiem . Raz dziala wszystko , innym razem wybiórczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie - akurat wczoraj sprawdzałem - działały wszystkie trailery z HD Trailers, ale w niektórych nie odtwarzał mi się dźwięk. Dokładniej w tych podwójnych - w jednym dźwięk szedł jak burza - drugi - niemy film. Może byśmy ustalili co działa a co nie - i dodatkowo co może, a co na pewno wiesza sprzęt? Mnie obecnie nie działa WeebTV z PLIMS, a z xLiveCZ - bez problemu. Po instalacji chodziły oba. Kolego dobosz23 może wypowiesz się czy w tym sofcie ma znaczenie - dla funkcjonowania PLIMS i/lub xLiveCZ - ustawienie IMS (system/HD/karta/usb). Jak na razie zauważyłem, że jak mam IMS = system, to działa większość xLiveCZ, ale nie ma listy polskiego radio, a jak mam IMS = HD - to lista jest. Z kolei na Weeb TV nie ma to żadnego wpływu.

Ponadto mam jeszcze 2 pytania:

- czy po instalacji SWAP on Drive i/lub moServices on Drive wiadomo na którym hd się instalują. Czy to jest zdefiniowane, czy przypadkowe? Wypiąłem HD z kieszeni (jest przepięty na drugi dysk, podstawowy jest na stale pod obudową) zauważyłem bardzo długi czas odpalania hmb, a czasami wręcz nieudany start.

- czy przy uruchomieniu tych patchy ma znaczenie wpięcie lub wypięcie usb przed uruchomieniem hmb, który był wpiety w trakcie instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HD Trailers to przygotowuję wersje opartą o zwiatuny Filmweb - zawsze polskie zwaistuny mają najszybciej. Natomiast co do IMS to nie zauważyłem przy moim odtwarzaczu żadnej różnicy, ale ja nie mam dysku w EXT3 na który mogłyby się zapisywać buforowane dane tak jak np. u Ciebie mogło być i dlatego widzisz różnice w działaniu. I to samo się dotyczy Swap/Mos on drive - zapisuje tam gdzie jest EXT3, ale konkretnie gdzie to już trzeba samemu ustalić i nie mieszać z dyskami bo to ma na pewno wpływ, tak jak i to że dyski USB montują się w innych lokalizacjach w zależności do jakiego portu je podepniesz (nie polecam instalacji MOS na USB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aha jakby ktoś chciał znać przyczynę dziwnych akcji z HD Trailers to wyłapałem powód - wrzucaja nowe filmiki nie w mp4 tylko w mov i tu tkwi problem - w zależności od odtwarzacza i samego pliku działa albo nie, lub nie ma dźwięku. A co do Weeb.tv to mogę tylko podejrzewać, że te dane co u mnie się zapisały na odtwarzaczu z ustawieniami u ciebie zapisany się na dysku i dla tego Weeb.tv nie działa. Ale zawsze z Weeb.tv można zrobić jedna prosta rzecz - zalożyć konto i przez FTP w pliku tmp\www\modules\PLIMS\scripts\xLiveCZ\category\tv\WeebTV.xml wpisać z swój login i hasło. Wtedy na pewno będzie ci działać bez względu co będzie się działo z xLiveCZ, które nie wiem czy wiesz można też oddzielnie aktualizować co byćmoże też będzie miało wpływ na jego pracę - ja mam wersję 6.8.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga - nie wiem czy wyłapałeś już tą informację wcześniej, ale działanie darmowe Weeb.tv jest uzależnione od obciążenia serwerów - jak chcesz mieć zawsze działające wykup sobie premium i ustaw dane tak jak podałem powyżej. Testowałem konto premium i śmigało jak znalazł - gdybym miał kasę wykupiłbym sobie pakiet premium bez wahania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się wrzucić premiery i zapowiedzi z Filmweb - trzeba tylko podmienić plik tmp\www\modules\PLIMS\hdtrailers.php na ten:

http://natanielek.neostrada.pl/hdtrailers.zip

Oczywiście nie udało mi się dodać wszystkich zapowiedzi, ale od razu macie wybór 480p lub 720p bez zmiany w tym pliku tak jak było to wcześniej - chyba, że jest tak jak w jednym przypadku zwiastun w 360p. Mogę dodać więcej rozdzielczości, ale uważam że te dwie to podstawa. Nie kombinowałem z jakimś automatycznym skryptem, bo przy tylu zmianach co jakiś czas uważam, że się nie sprawdzą - lepiej robić aktualizacje samemu, a wyciągnięcie tych danych z Filmweb-u nie trwa długo, a ja mogę poświęcić godzinkę na aktualizowanie tego spisu.

Życzę miłego oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...