Skocz do zawartości
wolly

MBox R500 - "nowe życie"

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo kolego, "szacun na dzielni". :)

Można?

Tak poważnie cieszę się , że dałeś radę. Napisz co z PLIMSEM i YT3.

I jak tu wrzucić obrazek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazek wrzucasz np. na TinyPic i tam masz do niego link. PLIMS działa - YouTube nie instalowałem, bo korzystam z tego w PLIMS. Jak chcesz to do instalacji mogę ci dać wersję GeekyHMB od R500 z poprawionym miejscem by zainstalować Moservices bez problemu. Bym zrobił gotowca spakowanego w obrazie img, ale nie mam tego sprzętu by testować czy działa. W R500 jest super to, że tam jest o ile pamiętam dysk wewnętrzny, a ja mam ograniczone zasoby. Korzystałeś pewnie tylko z ich przerobionego softu, a ja tak naprawdę przerobiłem ich całą paczę od hd2 po pohd i no gui - ale zdecydowanie wole oryginalną obsługę z pilota, a Movie Jukebox sam sobie skombinuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mos jest moduł zmiany miejsca instalacji.

2mcpaw.jpg

Dysk zewn. lub USB Flash i robisz co chcesz. Pytanie tylko czy na ori sofcie zmieścisz Mos3?

I jeszcze jedna prośba. sprawdź jak możesz ,czy działa Open FM

Edytowane przez wolly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działam na sofcie GeekyHMB opartym na oryginalnym 757 (sterowanie i menu - praktycznie cały układ z oryginału) - co do zmieszczenia Mos3 miałem problemy, ale je w końcu rozwiązałem co zobrazowałem powyżej. Dzięki temu że ten soft był robiony pod dodatkowe optware miał już trochę poprawiony wynik - ja go trochę podkręciłem i mam wszystko co chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce instalować moją wersję i Mos3 mogę zrobić przewodnik - nie jest to za bardzo skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest moja wersja pod Moservices 3 - L110 GeekyHMB:

http://www.mediafire.com/?4bqyacjtsv8457a

Jak zainstalować Moservices 3 już było ale przypomnę:

- połaczyć się z HMB przez telenet można za pomocna prostej aplikacji Putty - wybieramy adres HMB oraz zaznaczamy Telnet.

- dane by się zalgować przez telnet: login: root, password: hmruser.


cd /tmp
wget http://www.moservices.org/mos3/install
chmod +x install
./install

cd /tmp
wget http://www.moservices.org/patches/lib.tar.bz2
chmod +x lib.tar.bz2
tar -xjf lib.tar.bz2 -C /usr/local/etc/mos/lib/
reboot

Po restarcie Mos3 działa, ale by coś zainstalować trzeba odblokować dostęp przez telnet - czyli znowu się logujemy jako root i wydajemy komendę:


mount -o remount,rw /

Jak się Playera wyłączy z powrotem zabezpieczy pliki - radzę tak zostawić dla bezpieczeństwa - tylko pamiętać by odblokowywać go przed instalacją modułów Moservices. Jak coś to piszcie.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Bardzo podoba mi się temat tym bardziej, że znalazłem fajny sprzęcik na znanym serwisie aukcyjnym oparty na tym samym procesorze. Najlepsze jest to, że można mieć to cacko już za 159zł bez dysku, a wersja z twardzielem 160GB to koszt 199zł. Mowa o :

Telefunken MMP 4000

Oto link na forum, gdzie jest opis tego sprzętu, gdzie dostałem link do waszego tematu.

Pytanie brzmi czy da się coś z tego więcej wycisnąć. (idealnie byłoby wklepać mu soft od mboxa r500)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej spróbował: Manta DVBT05 Emperor Hybrid, bo jest bliższy temu odtwarzaczowi, a na https://code.google.com/p/manta/downloads/list masz jakieś przerobione wersje. W każdym razie nie wiem jak wygląda w tym modelu update firmwar-u, bo u nas przez to raczej nie da się schrzanić odtwarzacza, a co do innego sprzętu to nie wiem. No i w manta-nie masz zdalne sterowanie przez www, a to się przydaje zanim ustawisz irfake pod twojego pilota, bo oczywiście zdajesz sobie sprawę że zmiana softu wiąże się z dopasowaniem sterowania. Ogólnie kończąc wypowiedź, mimo iż mogę używać o wiele lepszej wersji softu odtwarzacza z DvdPlayer-em w wersji SK4 i większymi możliwościami to wróciłem do softu opartego o oryginalny firmware, gdyż ma najlepsze sterowanie, a szczególnie włącz i wyłącz, czego tamtym wersjom brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się zainstalować soft od A.C.Ryan Playon!HD. Znikło DVB-T i możliwość nagrywania z zewnętrznego źródła, ale obsługa odtwarzacza muzyki jest o niebo lepsza.

Wszystko działa stabilnie.

dobosz23 zerknij na to i powiedz czy coś da się z tym zrobić?: Tu masz link : http://acryan.com/sg/acr/support masz tam do wyboru kilkanaście softów. Próbowałem wgrać najnowszy do tego :ACR-PV76120 Playon!DVRHD (sprzętowo jest to bliźniak Telefunkena) , ale nie poszło nie wiem dlaczego.

Ten: http://www.downloadonline.info/dl/3247042/cs_r0_5_0a_acryan_v7_4_6_r8755/ od playera bez DVB-T o dziwo wskoczył i śmiga!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się wypowiadać co tam masz i co będzie ci pasowało, ale cóż może spróbuj starszej wersji, albo z opisem dvb-t, bo ten opis na końcu może oznaczać nagrywanie na dysk a nie wiem czy masz taka opcję. Czeka cię niestety faza testów skoro oryginalny soft ci nie pasuje - pamiętaj, że nie wiadomo czy zadziała sterowanie pilotem. Ja sam jak widzisz wróciłem do opartego na oryginale sofcie dla dobrego sterowania. W każdym razie życzę Ci powodzenia i znalezienia odpowiedniego oprogramowania, a jest tych wykonań sporo - do DVB-T znam jeszcze kilka innych np. Manta, modyfikacje z forum softpedii (też oparte na firmware Playon) oraz właśnie moje modyfikacje Hyundai-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha widzę że weszła ci wersja od CS - pomógł mi zacząć dłubać w firmware. Jest na forum softpedii i nawet mi polecał do odtwarzaczy z DVB-T jakąś wersję ilegall czy jakoś tak do h500, ale muszę tego poszukać, bo nie mam włączonego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba było to - http://www.mediafire.com/ileg-Al#nnpu5uw1dt5dk, ale zablokowali mi na tym głupim forum podglądamia prywatnych wiadomości, bo dodałem posta nie po Rumuńsku, albo przez to że się u nich cos tam pokopało - w kazdym bądź razie wyszukałem to z pamięci po ogólnych postach na forum. Jak cos to jeszcze jest firmware od Ebody - tez może jest tam coś z DVB-T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale próbowałem tego wcześniej no i nic. A to Ebody - nie mogę nigdzie wyszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na tym forum softpedii, bo tam były opisywane rożne wersje do rożnych odtwarzaczy - zawsze też możesz poszukać w Googlach info o Twoim odtwarzaczu, bo może już ktoś na świecie zrobił jakiegoś moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna bieda jeśli chodzi o info o moim odtwarzaczu. Przeryłem wszystko i nic, a szkoda bo niewiele mu brak do tego by być moim nr1.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach podobnie jak dobosz23 zostaję przy 757+MoS3+Plims 2.6 na R500

No i zacząłem eksperymenty z prostą przeglądarką www choć wszyscy piszą, że "sie nieda".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama przeglądarka to nie problem - problemem jest zaadoptowanie Adobe Flash Player, gdzie prawie żadna strona bez niego sie nie obywa. Sam myślałem by to ugryźć, ale za dużo roboty, a sama przeglądarka tekstowa to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sumie po wkacjach, więc można coś podłubać. Dzięki koledze Dobosz za wkład pracy w "aby nam się lepiej...".

Tak więc jestem w fazie testów amp_r11_icon.zip i PLIMS 3.6. Żeby nie problem ze sterowaniem to najlepszy soft jaki miałem na R500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach uzupełnienia, soft idzie na playerach 128 mb pamięci. dla zainteresowanych ir code poniżej:

#"0","","8a754040", POWER
#"0","","f00f4040", EJECT

#"0","","fe014040", 1
#"0","","fd024040", 2
#"0","","fc034040", 3
#"0","","fb044040", 4
#"0","","fa054040", 5
#"0","","f9064040", 6
#"0","","f8074040", 7
#"0","","f7084040", 8
#"0","","f6094040", 9
#"0","","ff004040", 0
#"0","","ba454040", MENU
#"0","","ec134040", TITLE

#"0","","ea154040", VOL+
#"0","","e31c4040", VOL-
#"0","","e11e4040", PREV
#"0","","e01f4040", NEXT

#"0","","bc434040", MUTE
#"0","","e8174040", AUDIO

#"0","","e51a4040", HOME
#"0","","bd424040", RETURN

#"0","","ef104040", LEFT
#"0","","f40b4040", UP
#"0","","ee114040", RIGHT
#"0","","f10e4040", DOWN
#"0","","f20d4040", OK

#"0","","e21d4040", INFO
#"0","","b8474040", TIME SEEK

#"0","","e9164040", RWD
#"0","","bf404040", PLAY/PAUSE
#"0","","be414040", STOP
#"0","","e6194040", FWD

#"0","","e7184040", SUBTITLE
#"0","","b54a4040", SLOW
#"0","","b9464040", REPEAT
#"0","","ed124040", BOOKMARK

#"0","","e41b4040", ZOOM
#"0","","eb144040", 16:9
#"0","","f30c4040", SETUP
#"0","","bb444040", TV MODE

#"0","","ac534040", RED
#"0","","a45b4040", GREEN
#"0","","a8574040", YELLOW
#"0","","ab544040", BLUE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma już chętnych na modyfikacje - ja sam działam na modyfikacji firmware GeekyHMB 2.1 plus przerobiony optware na entware z PlayOnX. Poza tym brak mi czasu na modyfikacje do PLIMS, bo naprawiam komputery członkom mojej rodziny. Jedynie co nie działa mi na tym firmware to Open.FM z uwagi na brak wgranej obsługi aacplus oraz FilmBox w PLIMS. Z uwagi na to, że mogę się bez tego obejść to nie zamierzam nic modyfikować dalej. Zrezygnowałem z Moservices, gdyż niestety nie działał stabilnie - modyfikacje w dostępności pamięci powodowały problemy z odtwarzaniem filmów, a nie na tym miało się opierać działanie tego firmware. Znowuż optware od Geeky miało problem z ustawieniami PHP i CURL i dopiero zmiana na entware z PlayOnX przyniosła rozwiązanie problemu i stabilne działanie. Dodam, że entware wciąż się rozwija i daje większe możliwości - pewnie jakby się temu przyjrzeć dałoby się radę rozwiązać problem z Open.Fm i FilmBox, ale nie mam na to teraz czasu. Pozdrawiam wszystkich zatwardziałych użytkowników Hyundai i życzę pomyślności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Filmweb oraz Filmy-online - co do firmware nadal używam GeekyHMB oraz entware z PlayonX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy artykuł o streamingu z wykorzystaniem ffmpeg:

http://sonnati.wordpress.com/2011/08/30/ffmpeg-%E2%80%93-the-swiss-army-knife-of-internet-streaming-%E2%80%93-part-iv/

Polecam - może się z nim uda ci coś wymyślić na Open.Fm, ja zaaplikowałem wszystkie dostępne biblioteki audio z entware i nic, więc jedynie można to przepuścić przez dekoder. Na entware masz też ffmpeg server - to dodatkowa aplikacja i też może być do tego pomocna. Ja tam tylko podejrzałem czy działa z bibliotekami, a na więcej z tym zabawy szkoda mi czasu. W każdy bądź razie uważam, że jest to do ogarnięcia - za to wszystko jak się przerzuciłem na entware wszystko jakoś chodzi bez zająknięcia.

Pozdrawiam - dobosz23.

P.S. Chyba już nie ma chętnych na modyfikacje bo pokupowali nowsze odtwarzacze lub telewizory - ciekawe czy na play-erach z Androidem też tak wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...