Skocz do zawartości
Gmeru

Sony prezentuje odtwarzacz 4K MEDIA PLAYER, FMP-X1

Rekomendowane odpowiedzi

No tak czy inaczej to raczej marzenie ściętej głowy.

Ja ma jak n polskie warunki super łącze (przynajmniej poza godzinami szczytu).

Przy maksymalnym transferze jaki uzyskuję czyli około 8MB/s, ściąganie 100GB zajmie 3.5 godziny. To tyle teorii.

W rzeczywistości nikt mi takiego ciągłe transferu nie zapewni. Ściąganie np. z chomika 150GB zajęło mi około 9h.

Przy moim łączu faktycznie mogę sobie zamówić jakiś film 4K i na drugi dzień go mieć.

Jednak powraca pytanie ... ile % ludzi posiada takie łącza?

Czy ludzi zaakceptują, że muszą czekać naście/dziesiąt godzin na ściągnięcie filmu w super jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specyfikacji na razie brak, ciekawe czy ta maszynka będzie obsługiwała hardwarowe dekodowanie H.265 HEVC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moim łączu faktycznie mogę sobie zamówić jakiś film 4K i na drugi dzień go mieć.

Jednak powraca pytanie ... ile % ludzi posiada takie łącza?

Dodałbym jeszcze - ile % z tych osób, które posiadają odpowiednie łącze (czyli efektywnie przynajmniej te 30Mbps bez żadnych limitów pobierania danych tak aby film pobrał się przez nockę) będzie mógł sobie pozwolić na zakup TV/projektora 4K, a tym samym będzie zainteresowany filmami 4K ?

I czy Sony czy ktokolwiek inny jest w stanie zapewnić odpowiednią przepustowość serwera teoretycznie dla takich 100GB kolosów, biorąc pod uwagę, że w tej chwili głupia aktualizacja PS3 ważąca sto kilkadziesiąt megabajtów nierzadko leci u mnie jak krew z nosa...

Jak dla mnie science fiction nie do ogarnięcia w najbliższej przyszłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciśnięcie stempla na poliwęglanowym krążku i napylenie warstwy odbijającej to kilkanaście centów - wszystko powyżej, to opłaty i narzuty -

powinieneś to wiedzieć

Wiem bo czytałem o tym. Ale to nie jest usprawiedliwienie dla wysokich cen płyt ! W dzisiejszych czasach zysk jest najważniejszy, chore czasy. Całe szczęście że człowiek wszystkiego mieć nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze - ile % z tych osób, które posiadają odpowiednie łącze (czyli efektywnie przynajmniej te 30Mbps bez żadnych limitów pobierania danych tak aby film pobrał się przez nockę) będzie mógł sobie pozwolić na zakup TV/projektora 4K, a tym samym będzie zainteresowany filmami 4K ?

I czy Sony czy ktokolwiek inny jest w stanie zapewnić odpowiednią przepustowość serwera teoretycznie dla takich 100GB kolosów, biorąc pod uwagę, że w tej chwili głupia aktualizacja PS3 ważąca sto kilkadziesiąt megabajtów nierzadko leci u mnie jak krew z nosa...

Jak dla mnie science fiction nie do ogarnięcia w najbliższej przyszłości :)

A nie prościej by było iść do sklepu z twardym dyskiem ? W sklepie poszło by się do odpowiedniego stanowiska, podłączyło by się własny twardy dysk do komputera, sprzedawca by nam skopiował film w takiej jakości jaką chcemy. Po skopiowaniu filmu na twardy dysk, sprzedawca drukuje nam rachunek z ceną i kodem kreskowym, idziemy do kasy, płacimy, a w domu podłączamy twardy dysk do odtwarzacza i cieszymy się filmem, tak samo można by kupować inne nagrania. Moim zdaniem jest to do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz troche to dyskusja o niczym bo o danych statystycznych:) zakładam, że grupa docelowa czyli posiadacze sprzętu za 20-30k bo taką cenę trzeba przyjąc przez najblizsze 2 lata to jednak dobrze zarabiający mieszkańcy dużych miast czyli Ci z potencjalnym dostępem do szybkich łaczy. Napisałem też że szybkośc netu będzie wzrastała przy zachowaniu ceny. Nie odważyłbym się absolutnie nazwac jakiejkolwiek grupy Klientów motłochem. To napewno. To poprostu dyskusja. Na końcu tego wszystkiego jest wniosek że zainteresowanie faktyczne super jakościa super obrazem super dzwiękiem to najwyżej 5% docelowej grupy Klientów. Dla duzej częsci to tylko naklejka na pudełku adla znakomitej części nic nie mówiące i co najważniejsze mało interesujące dane.

masz racje w dużej mierze... tylko, że Ci posiadajacy sprzęt za 20-30 tysiecy wcale nie meiszkają w miastach a wiem to bo zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami i mam na bieżąco dostęp do statystyk obrazujacych strukturę ludności ....

paradoks jest taki, ze najlepsza infrastruktura jest wcale nie tam gdzie mieszka grupa docelowa o ktorej piszesz a na osiedlach wielorodzinnych .... a łącza o ktorych piszesz, trafią na osiedla jednorodzinne i willowe za 10 lat, jeśli "niedorozwój" bedzie postępował w obecnym tempie ....

dziś nawet vDSL-a zwykłego, od 40 do 80mbitów nie jest w stanie T.P. S.A. zaoferować na obszarze 95% swojej sieci wiec wiara w rozwój infrastruktury nadazajacy za rozwojem rynku multimediów jest pobożnym życzeniem ....

wkolo Torunia powstaja/rozijaja sie nowe osiedla jednorodzinne w miejscowosciach peryferyjnych i sa tu takie zabawne sytuacje, że na obszarze gdzie większe działki sprzedaje się za kilkaset tysiecy a średnia cena domu jest ok. 800 tys. - nie ma wcale infrastruktury kablowej a net można mieć jedynie od operatora mobilnego (komórkowy) z limitem nie pozwajającym na pobranie nawet 10% takiego filmu o którym piszemy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operatorzy wiedzą co robią. Taka chata to pętla na szyję. Nikt tego za gotówkę przecież nie kupuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. co wiedzą - że nie chcą na takich ludziach zarabiać?

ja się wypisałem z tpsa/netia bo mimo że mieszkam w granicach dużego miasta (ale na obrzeżu) to mam max. 2mbps na kablu.

na łączu radiowym mam 6mbps ale muszę płacić 2x więcej niż w tpsa.

co do kopiowania 100gb na dysk w sklepie to wg mnie bez sensu. zajmie to około 20minut więc kto miałby to robić? jak zabezpieczać. jak brać odpowiedzialność za dysk. prościej sprzedać płytę - no i na prezent jakoś tak lepiej dać płytę niż dysk twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są ludzie w znakomitej wikeszosci zadłuzeni po uszy na 30-40 lat. Dzisiaj pracę tracisz z dnia na dzień. Tracisz pracę=tracisz z punktu dom. Znaleźć pracę wystarczającą na zapłatę 2000zł/rata nie jest łatwo

Nikt się nie będzie patyczkował (patrz Hiszpania)

Bardziej opłaca się ciagnąć druty po blokowiskach. Ludzie zadłużeni ale o wiele mniej. Do tego ciągniesz światłowód pod blok i masz z punktu 70 końcówek abonenckich czyli niski koszt inwestycji.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak powraca pytanie ... ile % ludzi posiada takie łącza?

Ja zadał bym inne pytanie. Jaka będzie realna, rzeczywista prędkość w chwili gdy większość internautów zacznie ciągnąć po 100GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczęście cyfrowa dystrybucja filmów szybko nie zastąpi płyty - a na pewno nie w najbliższych 20 latach. i dzięki bogu.

kto ma potrzebę może sobie zawsze zrobić kopię filmu sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kopiowania 100gb na dysk w sklepie to wg mnie bez sensu. zajmie to około 20minut więc kto miałby to robić? jak zabezpieczać. jak brać odpowiedzialność za dysk. prościej sprzedać płytę - no i na prezent jakoś tak lepiej dać płytę niż dysk twardy.

1. Kto miałby to robić ?

Ad 1. Sprzedawca w sklepie.

2. Jak zabezpieczać ?

Ad 2. Aleś mnie rozbawił ! Każdego dnia są łamane zabezpieczenia płyt, każdego dnia płyty są piratowane. A zabezpieczenia nic nie dają, bo i tak złamanie zabezpieczeń to tylko kwestia czasu.

3. Jak brać odpowiedzialność za dysk ?

Ad 3. A kto bierze odpowiedzialność przy zakupie płyty ?

4. I na prezent jakoś tak lepiej dać płytę niż dysk twardy ?

Ad 4. A czemu masz dać dysk twardy ? Wystarczy pamięć USB z jednym filmem. Pudełko, okładka, płyta to jest nieistotne. Równie dobrze mogę zapytać dlaczego ludzie mają zdjęcia na płytach, twardych dyskach, pamięciach USB ? Dlaczego nie pójdą do punktu gdzie można zdjęcia wydrukować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty jest jakiś totalny fanatyk - aż mi się śmiać chce jak to czytam

Ad.1

teraz nie musi nikt nic robić - podchodzisz i bierzesz pudło z półki którego produkcja jak ustaliliśmy to "grosze" - a tak to co? kolejki i czekanie jak w pralni ekspresowej. buuuuuu

Ad.2

dlatego na pewno wymyśliliby jakiś kolejny typ zabezpieczenia który byłby jeszcze większą kupą niż obecne i spowodowałoby tylko podrożenie takiej kopii

Ad.3

no jak kupuję płytę to nie oddaję komuś w posiadanie dysku o pojemności np. 4terabajtów? na którym być może mam inne filmy. teraz rozumiesz?

Ad.4

na razie nie można kupić pena 64gb a ty mi mówisz o filmach po kilkadziesiąt GB jak o zdjęciach. bez sensu. i co do każdego filmu mam dokupić pendrive za 50-100zł?

poza tym rozumiem że po zakupie wrócisz do chaty i będziesz ufał że dysk twardy na który producenci obecnie najchętniej dają rok gwarancji będzie działał wiecznie a sprzedawca będzie pamiętał o twoim zakupie zawsze i pozwoli ci w każdej chwili podejść i skopiować kilkaset GB danych?

no jak tak ma być to ja jestem zadowolony z tego co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam i ogarnia mnie coraz większe zdumienie.

Po pierwsze Polska jest na peryferiach i nikogo na świecie nie obchodzi jakie mamy łącza i czy nas na nie stać, cały biznes patrzy na największe rynki (USA, Niemcy, Wielka Brytania, Japonia, Korea i parę innych) tam ludzie posiadają szybkie łącza i dla nich zakup nowego sprzętu nie jest tak dużym wydatkiem jak dla nas. Na zachodzie ludzie już używają serwisów internetowych streamujących filmy i sobie to chwalą (raptem wczoraj wróciłem z delegacji i rozmawiałem z ludźmi z firmy w której pracujemy razem i mieszkających na zachodzie i oni używają AppleTV, Netflixa i paru innych serwisów, dla nich jest to wygodne).

Moją większą obawę budzi jak to 4K w postaci streamu sieciowego będzie tak naprawdę wyglądało, obserwując nasze platformy sat które marketingowo wciskają każdy chłam jako HD istnieje prawdopodobieństwo że możemy dostać właśnie takie 4K, może się okazać że materiał będzie tak skompresowany że film z płyty BR FullHD będzie wyglądał lepiej.

Wracając do sposobu dystrybucji to jeszcze długo HDD czy też pamięci Flash będą zbyt drogie w stosunku do płyt optycznych żeby ktoś przeszedł na ten sposób dystrybucji.

A co do poruszanego tematu infrastruktury to wcale nie jest tak że operatorzy nie inwestują na osiedlach domów jednorodzinnych i na wioskach bo tam ludzie zadłużenie, nie inwestują bo koszt tych inwestycji jest dużo wyższy niż identycznych inwestycji w osiedlach domów wielorodzinnych, a czas zwrotu inwestycji jest trudny do przewidzenia.

Sam pracuję w miejscowości oddalonej 30km od Wrocławia i infrastruktura telekomunikacyjna woła o pomstę do nieba, jedyny operator to Orange (była TP S.A.) łącze symetryczne o prędkości ponad 2Mbit to marzenie. Najgorsze jest to że prawo telekomunikacyjne uwolniło łącza i w chwili obecnej operatorzy nie chcą inwestować w tak zwaną ostatnią milę bo może się okazać że oni poniosą koszty inwestycji a tymczasem kto inny będzie czerpał korzyści.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty jest jakiś totalny fanatyk - aż mi się śmiać chce jak to czytam

Ad.1

teraz nie musi nikt nic robić - podchodzisz i bierzesz pudło z półki którego produkcja jak ustaliliśmy to "grosze" - a tak to co? kolejki i czekanie jak w pralni ekspresowej. buuuuuu

Ad.2

dlatego na pewno wymyśliliby jakiś kolejny typ zabezpieczenia który byłby jeszcze większą kupą niż obecne i spowodowałoby tylko podrożenie takiej kopii

Ad.3

no jak kupuję płytę to nie oddaję komuś w posiadanie dysku o pojemności np. 4terabajtów? na którym być może mam inne filmy. teraz rozumiesz?

Ad.4

na razie nie można kupić pena 64gb a ty mi mówisz o filmach po kilkadziesiąt GB jak o zdjęciach. bez sensu. i co do każdego filmu mam dokupić pendrive za 50-100zł?

poza tym rozumiem że po zakupie wrócisz do chaty i będziesz ufał że dysk twardy na który producenci obecnie najchętniej dają rok gwarancji będzie działał wiecznie a sprzedawca będzie pamiętał o twoim zakupie zawsze i pozwoli ci w każdej chwili podejść i skopiować kilkaset GB danych?

no jak tak ma być to ja jestem zadowolony z tego co jest.

Ad 1. Czyli mam rozumieć że bierzesz pudło, wychodzisz i nic nie płacisz ? Fajnie masz.

Ad 2. A po co zabezpieczenia ? Zabezpieczenia i tak nic nie dają.

Ad 3. A kto ci każe nosić do sklepu twardy dysk o pojemności 4 terabajtów ? Możesz mieć w domu twardy dysk z filmami, a do kupowania filmów można mieć inny pusty twardy dysk.

Ad 4. Dzisiaj można już kupić pamięć USB o pojemności 128 GB. Widać że jesteś w tyle.

A płyty też nie są wieczne.

Kupowanie filmów w sklepie na twardy dysk jest dobrym rozwiązaniem, ale za bardzo wyprzedza czas. Może będzie to możliwe za 15 lat albo za 20 lat, ale ja już tego nie dożyję.

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynac nowego wątku bo pewnie Gmeru zaraz coś napisze albo już wcześniej napisał tylko nie doczytałem :)))) ale Sony 7.04 wyceniło dwa modele 4K 55" i 65". Oczywiście ceny są na rynek amerykański ale nie jest tak źle 5000 i 6900 USD. Tak więc za rok ekrany już bedą w okolicach 10k PLN. Chyba nawet zaskoczyły mnie te ceny zwłaszcza ze raczej to modele z górnej półki pomijając sam ekran.

http://store.sony.com/p/Sony-4K-TV-Ultra-HD/en/p/XBR55X900A

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest! Póki co foto:

6gxo.jpg

lmuy.jpg

xuff.jpg

f8xb.jpg

3nw7.jpg

m56h.jpg

pxh1.jpg

j6es.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak się spodziewałem player ma blokadę na TV Sony oraz regionalną. Wygląda na to, że nie da się go użyć w kraju. Ale jeszcze to rozpracowuję. Dysk jest niewidoczny przez kompa więc nie ma szansy by coś zgrać itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VPN powinien raczej rozwiązać sprawę, chociaż jeśli te 10 filmów i 20 klipów już Ci się znudzi i będziesz chciał coś pobrać z serwisu Video Unlimited 4K to nie wiem czy którykolwiek provider Cię usatysfakcjonuje oferowaną przepustowością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnóżek "ulubionego prezesa",lub co mniej prawdopodobne piekarnik do pizzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo czapka "chemicznego Donalda" skoro nawiązujemy do polityki

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka pod wazon a nie sprzęt :)

Co to ma być ?

IMHO Moze to taka alegoria. Sony pokazała, ze tym razem, to bedzie "prawdziwe 4k" , bez kantow, jak wydania bluray "Remastered in 4K"
A ze empirycznie przekonac sie o tym, mogą tylko nieliczni, Sony postawila na taka wizualna "deklaracje",
Dla nas to jakas gratka, bo Polacy, jak mało kto, lubia odczytywać symbolike, ale z tego co pamietam, to elektronika o podobnych, owalnych kształtach, przypominających kosze na śmieci, czy UFO, raczej nie sprzedawała sie za dobrze. Tyle, ze tym razem, przynajmniej puki co, produkt Sony nie ma konkurencji.

A juz tak bez ironii.

Najwyrazniej Sony bardzo chciala swojemu produktowi nadac ksztal rzucajacy sie w oczy i zapadajaca w pamiec, aby wyroznic go na tle wszystkich innych playerow, jako cos przelomowego. Zdajemy chyba sobie sprawe, ze nie jest to produkt masowy, ani ponadczasowy. Ot taki gadzet sezonu dla bogatych, ekscytujaca przygoda dla zblazowanych HDmaniakow, czy moze przynenta dla reszty - kolo majace nadac rozped technologii UHD.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VPN powinien raczej rozwiązać sprawę, chociaż jeśli te 10 filmów i 20 klipów już Ci się znudzi i będziesz chciał coś pobrać z serwisu Video Unlimited 4K to nie wiem czy którykolwiek provider Cię usatysfakcjonuje oferowaną przepustowością.

Biorąc materiały 4K z sieci mamy na myśli proces ściągnięcia filmu ze strony jakiejś firmy i przykładowo czy ktokolwiek z was ściągnął z sieci jakiś film , jeśli tak to ile ważył i ile czasu to zajęło, w naszych warunkach (jaka macie kontraktową szybkość ściągania.

Inny przypadek to materiały z sieci 4K tzw online, bo to chyba jeszcze przepaść.

Na stronie f-my Comcast znalazłem takie inf. z Czerwiec 2013:

" Today Comcast Corporation (Nasdaq: CMCSA, CMCSK) Chairman and CEO Brian L. Roberts showed the first 3+Gbps broadband connection by opening an email and downloading a 4K Ultra HD video file to a PC in a matter of seconds at NCTA’s The Cable Show 2013 in Washington, D.C."

To jest przypadek transmisji online jak zrozumiałem z pozostałej części informacji czyli próba przesyłania materiałów w czasie rzeczywistym?

Zaczynam przeglądać pozostałe linki ale nie jest to dla mnie takie proste.

Na dziś to proces sciaganie z sieci i potem odtworzenie, ile czasu prognozujecie na taki proces dla jednego filmu np 1 godz 4K

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...