Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic TX-L42ET60 model 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Bo mniej pali? :D

Czy ja wiem, czy to wystarczający powód. Szczególnie jeśli na przeciw jest zasadnicza różnica w komforcie z jazdy. A już szczególnie wieczorem. W intymnej atmosferze półmroku, komfort z "jazdy" na ST60, rośnie niewspółmiernie ;).

Wczoraj rozmawiałem telefonicznie z posiadaczem ET60 i przyczyną zakupu była żona, której się bardzo spodobał ;)

O, to już prędzej. Współczynnik akceptowalności przez żonę, faktycznie może być istotnym czynnikiem. Aczkolwiek ST60 chyba ten współczynnik też ma nie najgorszy. Widziałem już brzydsze telewizory :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żona uparła się na ten model et60, a ja na kalibracje i jest o.k. Jak się jest 33 lata po ślubie kompromis zalecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ;) Poza tym model w dzień świeci ładnie, jest jasny, ma głęboką czerń absorpcyjną (widzianą w naświetlonym pomieszczeniu) i po kalibracji reprodukuje barwy nienagannie, więc nie hejtujmy, są gorsze telewizory ;)

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ;) Poza tym model w dzień świeci ładnie, jest jasny, ma głęboką czerń absorpcyjną (widzianą w naświetlonym pomieszczeniu) i po kalibracji reprodukuje barwy nienagannie, więc nie hejtujmy, są gorsze telewizory ;)

Nie no, luzik. Ja rozumiem konieczność kompromisów i dostosowania się do "czynników zewnętrznych". Gdybym osobiście miał kupować LCDka, w związku z koniecznością uwzględnienia tych czynników, to byłby to zdecydowanie telewizor na IPSie i na 99% Panasonic właśnie. Więc nie mówię, że nie :). Co by nie mówić, IPSy mają te właściwości, które i dla mnie są zasadniczo istotne, czyli kolory "plasma like" i równomierny, w funkcji koloru, czas reakcji. I nie mają denerwującego dragging black, przy odchylaniu się od optymalnego kąta. Więc jeśli LCD, to IPS, jeśli IPS to raczej Panasonic, więc wychodzi że ET60 :D. No chyba, że dla kogoś jedynym wyznacznikiem miałby być absolutny mierzalny poziom czerni. Wtedy to PVA/MVA. Ale tylko wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

według waszej profesjonalnej opinii ten 47ET60, 42ST60 czy Philips 47PFL6007? 2,5m od ściany, filmy raczej wieczorami, trochę grania poprzez podłączenie do PC i/lub xbox.

pozdrawiam,

Edytowane przez yashek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się najpierw czy plazma czy LCD, bo nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ale jak masz problem z wyborem to weź plazmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dwóch dni jestem posiadaczem Panasonica TX-L47ET60E.

Jak narazie wszystko super ale mam jedno pytanko.

Podczas szybszego ruchu na ekranie tak jakby obraz nie "nadążał za sobą".

Idzie zmienić w opcajch telewizora cos żeby ten efekt był jak najmniej zauważalny?

P.S. Czy może kalibracja by pomogła?

Pozdrawiam

Witam.

Zrobiłem tak jak mówiłeś. Poszperałem w opcjach obrazu i teraz jest masakra.

Poprzednim moim telewizorem był Samsung UE40D5500.

Powiem Wam szczerze. Nie ma co porównywać. Obraz w Panasonicu żyleta. Jak się go ogląda to wydaje się, że jest nagrywany jakby inną kamerą. Poprostu nie umiem tego opisać słowami icon_wink.gif.

SMART i inne bajery na duży, duży plus.

Nie żałuję zmiany Samsunga na Panasonica.

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych portalach ten model jest gorzej oceniany od zeszłorocznych. Z tego co wyczytałem ma diody led tylko po jednej stronie - pewnie w celu zmniejszenia zużycia energii. Ceną zrównuje się z et50, który ma więcej stref podświetlenia (8 nie 3) i 800Hz. Teoretycznie, pomijając 3D, starszy wydaje się lepszy - ma ktoś porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządne ips-y skończyły się na serii DT30. A przy zakupie sprzętu itp. u mnie nie ma kompromisów bo to ja rządzę w tych kwestiach nie żona, która porządzić to sobie może ale w kuchni. Et60 to słabizna zdecydowanie lepiej brać gt50/st60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio ET60. totalno pomyłka. Najgorzej wydane 3600 złoty w moim życiu na elektronike.

o ile kolory fajne w dzień to w nocy nie dało się oglądać. Podświetlanie i kolor czarny, a raczej szary to pomyłka. Również przycinanie obrazu...

co kupić 50ST60 czy samsung F6500 albo F6640.

Do tego chciałbym podłączyć Harman Kardon SB15.

pozdrawiam

Edytowane przez konfafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na dobrych wrażeniach w nocy to ST60 będzie dużo lepszym wyborem. F6400 czy F6640 są sporo lepsze od ET60 biorąc pod uwagę kontrast, ale nie ma jakiejś niebywałej przepaści jak w stosunku do plazmy. No i stracisz fajne kąty widzenia biorąc Samsunga. Jeśli chodzi o przycinanie obrazu to wystarczy akurat wyłączyć Intelligent Frame Creation i wszystko będzie OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zabiliście mi ćwieka.Byłem wczoraj w neonecie i Pan zachwalał ten telewizor pod niebiosa.Kosztuje 2800zł 42 cale ale mówi że warto.W sumie nastawiłem się na sony KDL40R470

o tysiaka tańszego ale.....no właśnie.Telewizor który mam zamiar zakupić będzie służył głównie do grania PS3 a już nie długo PS4 ,czasem jakiś film czy bajka dla dzieci.W pokoju nie przewiduje siedzieć po ciemku więc żyrandol włączony praktycznie od rana ze względu na to że zbliża się zima,latem słonce praktycznie od rana do wieczora.

Pan w neonecie bardzo polecał ten telewizor bo spełnił by moje oczekiwania.

Pytanie do was i Pana Macieja.Czy warto kupić ten telewizor jeśli nie to jaki w cenie max do 3000zł i max 42 calowy lub mniejszy.Może być 3D ale nie jest to warunek.Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam wiedzieć czy warto??

Masz test na pierwszej stronie, jak chcesz coś wiedzieć więcej to sformułuj pytanie, a nie pytaj czy warto, bo niezbyt wiem co Ci teraz napisać... że Pan ze sklepu jest be i powinieneś słuchać nas?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym masz problem Maciek?Pytam się czy do grania na konsoli lepiej kupić Panasonica ET 60 czy też SonyR470 czy może są na rynku lepsze modele .I tyle.

Nie chodzi o słychanie kogokolwiek tylko o informacje a decyzję już sam podejmę.Jak na razie to tylko na twojej stronie są nieprzychylne opinie na temat tego tv.Dlatego też ciekawi mnie co radzisz w zamian tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier lepszy jest Sony R470 bo ma krótszego input laga i lepszą ostrość ruchomego obrazu.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa telewizory input laga ma na poziomie 43ms a w swoim artykule na ten temat podajesz by były mniejsze od 70ms więc chyba nie jest źle.Co do ostrości ruchomego obrazu nie znalazłem żadnych danych.Cenowo mniej więcej 600zł więcej wychodzi za Panasonica ale zawsze to 2 cale więcej i 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem;) L42ET60 !

Wrażenia jak najbardziej pozytywne.Jeśli chodzi o jakość obrazu jestem bardzo zadowolony.W dzień czy przy zapalonym świetle obraz jest dobrze widoczny a przy zgaszonych światłach też efekt jest świetny.Jasne ,że można przyczepić się do czerni ale nie ma powodów do narzekań.Efekt 3D w tv automatycznie wykrywany co bardzo ułatwia oglądanie.Pilot,menu i obsługa łatwa i przyjemna.Montaż banalnie prosty,podstawa stabilna .Jedynym minusem tego telewizora jest dzwięk.Zdecydowanie za cicho i za słabo jak dla mnie,dlatego też dokupiłem listwe głośnikową;) I teraz jest rewelacyjnie! Polecam każdemu kto myśli o kupnie tv w granicach 3tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Zakupiłem 47 ET60 i mam problem mianowicie podczas oglądania meczów w lewym dolnym rogu tv widać coś co można nazwać plamą (inny odcień),

Czy można zniwelować ten problem ustawieniami? Miał ktoś podobne doświadczenie?

Edytowane przez treat85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka!

treat85 mam to samo, w lewym dolnym rogu jakby zalamanie matrycy i jeszcze cien z lewej strony tak 10cm od brzegu widoczny na meczach lub jednostajnym kolorze, podobno to standart w tych modelach i chyba juz nic nie pomoze, ja osobiscie ustawilem wieksza ostrosc i gamma na max 2.6 i nie mysle juz o tym. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiałem się nad tym modelem po oddaniu plazmy P42St60, której "bzyczenie" w dwóch egzemplarzach było dla mnie w nocnych seansach zbyt uciążliwe, zwłaszcza w drugim, choć sądziłem, że głośniej od pirewszego to druga nie powinna "hałasować".

Oczywiście gdyby nie ten dyskomfort to ta plazma jest idealnym wyborem ceny do jakości w roku 2013.

Jednakże czytam testy oraz opinie posiadaczy tego modelu będącego tematem postu i nasuwa się mi myśl, czy mając w głowie jakość obrazu oddanej plazmy będę w stanie zaakceptować tego LCD-ka.

Czy ktoś mógłby zaproponować najlepszy model TV nie plazmowego, którym można zastąpić sobie plazmę ST60 ?

- Oglądam TV za dnia (TV kablowa UPC, progr. inf., sportowe, filmy) przy przysłoniętych żaluzjach oraz wieczorami, w nocy gdzie nie ma żadnego oświetlenia w pomieszczeniu lub jest , ale niewielkie. Oczywiście cenię sobie dobrą jakość obrazu choć wiem, że musiałbym pójść z tym na inne ustępstwa przesiadając się na LCD-ka...

Czy ten ET60 ma porównywalny dźwięk z plazmą ST60 czy z racji mniejszych wymiarów (grubości) dużo słabszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET60 cie rozczaruje jeśli miałeś wcześniej ST. Jedyny substytu plazma z LCD to coś o wysokim kontraście typu Sony W905.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET60 cie rozczaruje jeśli miałeś wcześniej ST. Jedyny substytu plazma z LCD to coś o wysokim kontraście typu Sony W905.

Hmm, czyli full LED, a nie edge i wygaszanie strefowe. Faktycznie z Waszego testu tego TV wynika, że jedynie kąty mogą przeszkadzać. I niby smużenie mniejsze niż w plazmach ??? bardzo interesujący TV.

Tylko to za drogi dla mnie egzemplarz, nawet wersja 40cali kosztuje ok. 4,6tys zł, a ja mogę góra 3,5 tys wyskrobać... Za dobrą jakość w LED TV widać trzeba dużo więcej zapłacić niż z plazmie.

Chyba w takim razie nie będzie dla mnie alternatywy od ST60 w TV LCD LED.

Już nawet byłbym w stanie odkupić od kogoś "cichy" egzemplarz 42ST60 lub nawet 42GT60 kto po zakupie spostrzegł, że chciałby jednak kupić większy rozmiar...

Czy ustawienia fabryczne plazmy ST60, a dokładniej parametr "luminancja ekranu" trybu prawdziwe kino może pogłębiać głośna prace tego panelu? U mnie było słychać "bzyczenie" nawet w ciemnych scenach co inni uświadczają jedynie przy jasnych? U mnie przy jasnych zmieniał się nieco ten przydźwięk, ale natężenie było niestety niezmienne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ma wpływ zarówno ustawienie luminancja ekranu jak i kontrast. Większość ST60 jest cichych ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...