Skocz do zawartości
Gmeru

Polsat wprowadza PVR!

Rekomendowane odpowiedzi

[news]Na pierwszy ogień Cyfrowy Polsat. Platforma, która wśród wielu budzi skojarzenia z technologicznym opóźnieniem, zaczyna od PVR.

Dekodery EchoStara z twardym dyskiem o pojemności 160 GB mają trafić do sprzedaży 20 listopada, czyli w najbliższy poniedziałek. (dla porównania - nbox recorder pomieści 250 GB)

Dekodery w Cyfrowym Polsacie będą też droższe niż nbox - 699 zł kontra 449 zł (ceny brutto)
I jeszcze jedna przewaga “n” - Polsatowski EchoStar nie obsługuje też HDTV.

Polsat nie zamierza też na razie uruchamiać usługi wideo na żądanie (dopiero przyszły rok wchodzi w grę). Ale stara się zrekompensować tę różnicę.

[b]1. [/b]Na twardym dysku dostaniemy już nagrane 24 filmy - nie są to megahity, ale jest kilka ciekawych tytułów (m.in. “O czym marzą faceci”, “Bezsenność”, “101 Dalmatyńczyków”)

[b]2. [/b]Przed Gwiazdką do sklepów mają trafić przenośne odtwarzacze plików wideo firmy Archos (z taką propozycją wyszedł EchoStar, ma udziały w Archos). Będzie można na nie przegrać pliki nagrane na twardym dysku dekodera. Ale na inne urządzenia - już nie.
Archosy z logo Cyfrowego Polsatu mają mieć twardy dysk z 30 GB. Zabawka nie będzie tania - ok. 1,3 tys. zł za sztukę.

Jedno jest pewne: walka dopiero się zaczyna. Tu trzeba będzie się wykazać elastycznością, pokaźnym budżetem i dobrymi, chwytliwymi pomysłami, które przyciągną abonentów.

[url="http://www.telewizjanowejgeneracji.pl/"]info: www.telewizjanowejgeneracji.pl[/url][/news]

[center][img]http://www.mediarun.pl/images/i_12204x.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='22391' date='15.11.2006, 23:57 ']

Dekodery w Cyfrowym Polsacie będą też droższe niż nbox - 699 zł kontra 449 zł (ceny brutto)
I jeszcze jedna przewaga “n” - Polsatowski EchoStar nie obsługuje też HDTV.

[/quote]

No tutaj przesadziłeś. Ten dekoder za 7 stówek będzie na własność - jest PVR, jest EPG, owszem nie ma HD ale cena zakupu a nie wynajmu jak przy n-ce. To jednak nie to samo, a dzisiaj nic nie wiemy nt. ew wykupu dekodera n-ki i kosztów z tym związanych.

Ekhmm to chyba ja przesadziłem. C+ daje swój dekoder do wykupu za 7 stówek, a CP to w sumie nie wiem - dzierżawa to, czy wykup sprzętu? Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa sprawa z tym Archosem, sprawę Polsatu pomijam. Może będzie szansa na podpięcie także innych urządzeń, typu iRiver lub iAudio. Na tej stronce [url="http://www.rockbox.org/"]Rockbox[/url] znajdują się modowane firmware'y do podobnych urządzeń, które po podmiance softu zmieniają się w mobilne kombajny multimedialne. Na swoim iRiverze po takim modzie odpalam nawet Dooma, nie wspominając o obsłudze prawie wszystkich najważniejszych formatów audio.

poczekamy zobaczymy
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='22403' date='16.11.2006, 01:24 ']
No tutaj przesadziłeś. Ten dekoder za 7 stówek będzie na własność - jest PVR, jest EPG, owszem nie ma HD ale cena zakupu a nie wynajmu jak przy n-ce. To jednak nie to samo, a dzisiaj nic nie wiemy nt. ew wykupu dekodera n-ki i kosztów z tym związanych.

Ekhmm to chyba ja przesadziłem. C+ daje swój dekoder do wykupu za 7 stówek, a CP to w sumie nie wiem - dzierżawa to, czy wykup sprzętu?
[/quote]

Ale to nie ja napisałem :) Chociaż akurat też się z tego śmieje. Po co mi na własność taki dekoder O_o wolę dopłacić i kupić sobie jakiegoś humaxa itd. Coś co nie ma HD to już na starcie jest przestarzałe. Ale to Polsat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...