Skocz do zawartości
Mario

TEST: Platforma cyfrowa nc+ - mediaBOX+

Rekomendowane odpowiedzi

Pod linkiem opinia jednego z analityków rynku telewizyjnego, generalnie krytyka zbyt wysokich cen

http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,124630,13605657,Platforma_NC__hitem__Wysokie_ceny_odstrasza_klientow_.html#BoxBizTxt#BoxBizTxt

i jeden z komentarzy pod artykułem:):

pszczerba

eNCe peNCe wypowiedzenie umowy mam w prawej ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie pozostaje nic innego, tylko wymienić turbo na mediabox-a :) ciekaw jestem jak te 1080p sprawdza się przy skalowaniu obrazu z 1080i i 720p, ale znając życie to żadna wielka rewelacja w samej jakości kanałów, bo nawet najlepszy dekoder świata nie przeskaluje obrazu oryginalnego 1080i do 1080p, ale jakie za to vod może być niezłe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się, czy w mediaBOX+ będzie można ułożyć listę kanałów wg własnego upodobania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasna lista kanalow? - marzenie scietej glowy!

W "firmowych" dekoderach n i post'n to jest niemozliwe!

Oczywiscie chcialbym miec mozliwosc zrobienia wlasnej listy ale przyjmuje wariant taki jaki jest i sie nie rzucam na to ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz, że nie miałeś problemów z Cyfrowym Polsatem. Bo ja ciągle miałem problemy. Dla mnie Cyfrowy Polsat to najgorsza platforma cyfrowa w polsce.

Mam Cyfrowy Polsat już od ładnych paru lat , oczywiście ze względu na siatkówkę .

Nigdy nie miałem z nimi kłopotu , czy ze względu na rozwiązanie umowy lub na zmiany abo.

Już o wiele większe kłopoty miałem z c+

Jeśli zaś chodzi o NC+ to niestety ceny nie za ciekawe i pakiety też nie za bardzo.

Sam znam sporo osób które miały w c+ abonament na poziomie 27zł miesięcznie a teraz już propozycja najtańszego abo od konsultanta to 39zł.

Pakiet bardzo podobny w Polsacie + Polsat sport jest za 25zł .

Czyli wiadomo gdzie ci ludzie pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasna lista kanalow? - marzenie scietej glowy!

W "firmowych" dekoderach n i post'n to jest niemozliwe!

Oczywiscie chcialbym miec mozliwosc zrobienia wlasnej listy ale przyjmuje wariant taki jaki jest i sie nie rzucam na to ;-)

Tesbor mylisz się, jest możliwość stworzenia własnej listy, która tworzysz w ustawieniach-dodaj nowego użytkownika.

Co jest niedogodnością to czas jaki musisz poświęcić na stworzenie takowej listy, oczywiście wybór kanałów masz tylko z tych dostępnych w tunerze ale kolejność już możesz ustawić sobie jak chcesz.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dalej brakuje WiFi.

Pozdrawiam

to poproś kogoś niech ci skonfiguruje... ;-)

ja pierdzielę, ale mają ludzie problemy. :blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesbor mylisz się, jest możliwość stworzenia własnej listy, która tworzysz w ustawieniach-dodaj nowego użytkownika.

Co jest niedogodnością to czas jaki musisz poświęcić na stworzenie takowej listy, oczywiście wybór kanałów masz tylko z tych dostępnych w tunerze ale kolejność już możesz ustawić sobie jak chcesz.

Pozdro

To jest pocieszająca informacja (jeśli mnie odpowiednio zachęcą do NC+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomax79

Tylko w gestii ścisłości czy ta NOWA lista kanałów będzie miała nową numerację?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze na fejsie taka krytyka ze nie przypominam sobie, żebym coś takiego widział. Na satkurier to samo. Oj panowie z nc+ maja nad czym myśleć. Miało być tak fajnie a wyszło jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie pozostaje nic innego, tylko wymienić turbo na mediabox-a :) ciekaw jestem jak te 1080p sprawdza się przy skalowaniu obrazu z 1080i i 720p, ale znając życie to żadna wielka rewelacja w samej jakości kanałów, bo nawet najlepszy dekoder świata nie przeskaluje obrazu oryginalnego 1080i do 1080p, ale jakie za to vod może być niezłe ;)

Ciekawe jak to będzie działać. Sygnał 1080i to kiepski sygnał, ciekawe czy jeśli ten dekor wypuści go jako 1080p to będzie widoczna poprawa jakości, szczególnie odnośnie obrazu w ruchu oraz rozdzielczości.

Wiadomo że 1080p to niebo a ziemia względem 1080i. Bardzo byłbym ciekawe takich testów i porównania, w szczególności do zwykłego nBoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . mi zaproponowli platinium + hbo + multiroom za 139 lub allinclusive za 169 na 9 miesiecy na razie dziekuje .mam superpremium za 99+10 multiroom umowa do lipca. poczekam zobacze co sie wydarzy do tego czsu. gdzie jest canal + na zyczenie i vod? nowa lista kanalow to masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda.

Będą moduły.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie działać. Sygnał 1080i to kiepski sygnał, ciekawe czy jeśli ten dekor wypuści go jako 1080p to będzie widoczna poprawa jakości, szczególnie odnośnie obrazu w ruchu oraz rozdzielczości.

Wiadomo że 1080p to niebo a ziemia względem 1080i. Bardzo byłbym ciekawe takich testów i porównania, w szczególności do zwykłego nBoxa.

Na kanałach HD i wielkości tv na poziomie 32-42/47 cali różnicy nie zauważysz!!!! Na wszystkich innych może delikatnie jak się przyjrzysz. Oczywiście duże projektory to już inna bajka tam będzie widać różnicę!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . mi zaproponowli platinium + hbo + multiroom za 139 lub allinclusive za 169 na 9 miesiecy na razie dziekuje .mam superpremium za 99+10 multiroom umowa do lipca. poczekam zobacze co sie wydarzy do tego czsu. gdzie jest canal + na zyczenie i vod? nowa lista kanalow to masakra.

no niestety nic rewelacyjnego.

Jeśli umowę mam na nieokreślony to do kiedy jestem zmuszony zrobić migracje lub wypowiedzenie?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Cyfrowy Polsat już od ładnych paru lat , oczywiście ze względu na siatkówkę .

Nigdy nie miałem z nimi kłopotu , czy ze względu na rozwiązanie umowy lub na zmiany abo.

Już o wiele większe kłopoty miałem z c+

Jeśli zaś chodzi o NC+ to niestety ceny nie za ciekawe i pakiety też nie za bardzo.

Sam znam sporo osób które miały w c+ abonament na poziomie 27zł miesięcznie a teraz już propozycja najtańszego abo od konsultanta to 39zł.

Pakiet bardzo podobny w Polsacie + Polsat sport jest za 25zł .

Czyli wiadomo gdzie ci ludzie pójdą.

No widzisz, tak to bywa. Ty miałeś problemy z Cyfrą+, a ja miałem problemy z Cyfrowym Polsatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zapoznałem się z nowa faktura. Umowy nie zmieniałem, trwa jeszcze ze dwa - trzy miesiące, w zależności od konsultanta z którym rozmawiam. cena skoczyła z 110 zł nagle na 160 zł. jakim prawem się pytam ? nowej umowy nie zawierałem, nikt do mnie nie dzwonił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesbor mylisz się, jest możliwość stworzenia własnej listy, która tworzysz w ustawieniach-dodaj nowego użytkownika.

Co jest niedogodnością to czas jaki musisz poświęcić na stworzenie takowej listy, oczywiście wybór kanałów masz tylko z tych dostępnych w tunerze ale kolejność już możesz ustawić sobie jak chcesz.

Pozdro

Nie mozna zbudowac listy nadajac jej wlasna numeracje. To o czym ty piszesz dziala na zasadzie "ulubione". Mozna stworzyc 6 list ulubionych dotyczacych kanalow TV i 6 list kanalow radiowych. Edytowane przez tesbor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod linkiem opinia jednego z analityków rynku telewizyjnego, generalnie krytyka zbyt wysokich cen

http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,124630,13605657,Platforma_NC__hitem__Wysokie_ceny_odstrasza_klientow_.html#BoxBizTxt#BoxBizTxt

i jeden z komentarzy pod artykułem:):

pszczerba

eNCe peNCe wypowiedzenie umowy mam w prawej ręce.

Nie rozumiem tej krytyki wysokich cen pakietów ?

Gdy Wizja TV połączyła się z Cyfrą+.

To ceny pakietów wyglądały tak:

Pakiet Srebrny 79 złotych

Pakiet Złoty 89 złotych

Pakiet Platynowy 119 złotych

Do każdego pakietu należy dodać 10 złotych za wynajem dekodera.

I teraz najlepsze było to 1 Marzec 2002 roku! Należy jeszcze dodać że oferta programowa była cienka, słaba i nie było kanałów w HD, dekoderów z nagrywarka, serwisów VOD itd. I wtedy to było tanio? Należy jeszcze dodać że byliśmy w tamtych czasach biedniejsi! I nie byliśmy w Unii Europejskiej! W polsce najlepiej by było jakby wszystko było za darmo to by wam pasowało, ale tak się nie da!

Cierpliwości, te ceny pakietów na pewno spadną jeszcze ze 20 razy. To dopiero początek nowej platformy cyfrowej, nie można mieć wszystkiego od samego początku. Tylko cierpliwość i spokój mogą nas uratować.

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie start jest kiepski, chyba nikt nie ma wątpliwości.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,kto nie musi już? to moim zdaniem warto spokojnie poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wizja TV połączyła się z Cyfrą+, to też był kiepski start. Jak widać, historia lubi się powtarzać.

A tani i dobry jest tylko pumeks.

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz288, ceny spadna bo jest medialne bagno - platforma nc+ zrobila sobie niezla antyreklame na wejsciu!

Mozna opowiadac rozne historie, ze bedzie fajnie itd. - moze bedzie, ale taki poczatek to koszmar dla kazdego nowego projektu!

Strata wizerunkowa nc+ na wejsciu jest ogromna - w swiat poszlo info, ze w nc+ prawie wszystko jest do doopy i co teraz? Jak to odkrecic?

Dla mnie nie jest problem zaplacic troche wiecej. Dla mnie jest problem wiarygodnosci tej oferty i jej jakosc, co zyskuje!

- problem wiarygodnosci polega na tym, ze mam wiedze wyniesiona z n (i kiedys C+) jak potrafia abonenta wydymac (np. w nc+ jest juz maly przyklad braku gwarancji na wiele kanalow w pakietach np. eurosporty, ktore moga nagle wyparowac z oferty)... temat rzeka

- problem jakosci to czysto techniczny aspekt tez temat rzeka HD to ma byc HD, VOD ma byc w HD/DD5/5.1...

- jako abonent n po wejsciu w nc+ wiem na dzien dzisiejszy, ze wiecej zaplace za mniej i bede mial inne kolory menu w dekoderze.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś było lepiej? Jak Wizja TV połączyła się z Cyfrą+, to też oferta była droga i kiepska, część kanałów znikła z oferty, jakość była kiepska. I jeszcze chcieli za to kupę kasy. I wielu abonentów którzy byli w Wizji TV odeszło z Cyfry+. Taka jest prawda. Analogia jest ewidentna. Historia lubi się powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...