Skocz do zawartości
awarzych

Kamera do nagrywania długometrażowych filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem reżyserem amatorem. Nagrałem już kilka filmów, jeden nawet godzinny. W każdym razie mam kilka scenariuszy, które chciałbym zrealizować, jednak moja twórczość nie jest górnolotna muszę więc sam sobie poradzić jeśli chodzi o sprzęt. Obecnie dysponuję kamerą sony (nie pamiętam modelu, ale kupiona za 250zł), która niestety nie daje sobie rady i czas było by już ją zmienić. Jako że scenariusz mam dość dobry (przynajmniej tak twierdzą ci, co go przeczytali) chciałbym zrealizować go w jak najlepszej jakości, bo nie wykluczam, że zgłoszę go na jakiś festiwal. Kwota jaką dysponuję zamyka się w 1500zł. Od razu powiem, że wolałbym jakąś profesjonalną niż kompakta. Raczej używana ;)

W tej cenie znalazłem kilka fajnych, ale wszystkie na minidv i tu jest moje pytanie - miał ktoś z tym styczność? Z tego co widziałem na youtube z testów te kamery mają problem z jaskrawymi barwami (podobnie jak te na VHS). Więc warto w nie inwestować? Może lepiej zaoszczędzić i kupić coś pokroju cannona hg20? Jak mogliście zobaczyć po moich wypowiedziach jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o kamery więc zdaję się na waszą pomoc. Dodam tylko, że większość scen będzie nagrywana w plenerze, ale część z powodów finansowych na greenscreanie. Jak by co to dysponuję kartą SD 32Gb.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wchodzić w HD, ale kwota za mała jak za profeskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomnóż budżet x10, dozbieraj i wtedy zapytaj - inaczej to mozesz sobie tylko marzyć o reżyserce i festiwalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, takimi funduszami nie dysponuję i dysponować nie będę. Festiwali jest pełno, zwłaszcza amatorskich, w moim mieście są dwa ;) Co do kamery, mam upatrzony model CANON XM2, który można kupić w granicach 1000zł. Co myślicie? Czy lepiej kupić jakiegoś kompakta fullhd? Jednak w nich obawiam się dźwięku i optyki. W tym Canonie i tak mówią, że dźwięk jest słaby, jednak mam całkiem przyzwoity mikrofon pojemnościowy, który zawsze mogę do niej podłączyć, czego nie można powiedzieć o kompaktowych,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza generacja lustrzanek z wymiennymi obiektywami , zew. mikrofonem i kręcąca filmy - tutaj uderz !

A co do festiwali, to są także takie, gdzie ocenia się filmy kręcone komórką .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - jaki festiwal takie wymagania :)

To wynajmij sprzet na 2 dni zdjeciowe. Na to 1500zł powinno wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lepiej nawet używaną lustrzankę np. Canon EOS 500D + jakiś smartfon z dopietym mikrofonem do nagrywania audio i będzie to najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie się zmieści aparat+karta+obiektywy+zasilanie+statyw+zew rejestrator dźwięku.

Super i x5 tyle nie starczy.

Sorki, ale szkoda czasu z tą kwotą na profeskę.

Jak tylko tyle możesz dać to w google Ci pokaże co możesz za tyle kupić, tania kamera bądź aparat kompaktowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie się zmieści aparat+karta+obiektywy+zasilanie+statyw+zew rejestrator dźwięku.

Super i x5 tyle nie starczy.

Sorki, ale szkoda czasu z tą kwotą na profeskę.

Jak tylko tyle możesz dać to w google Ci pokaże co możesz za tyle kupić, tania kamera bądź aparat kompaktowy.

Canon 500D z obiektywem to jakieś 1000-1200 PLN, oświetlenie mobilne nawet budżetowo to powiedzmy 100-150 PLN, kartę SD 32 GB ma wiec spoko odpada zakup. Zostaje sensowny mikrofon myślę że za 300 PLN można wyrwać coś wystarczającego. Kwestia rejestratora, hmmm jak się uprze np. CANONA EOS500D można łatwo przerobić samemu tak by nagrywał dźwięk z zewnętrznego mikrofonu. Potem zestaw można łatwo rozbudowywać a taka konfiguracja pozwala na uzyskanie bardzo dobrych wyników relatywnie niskim kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOBRY rejestrator audio kosztuje przynajmniej 1.7k. DOBRY czyli taki który ma dobre preampy (niskoszumne) i pozwala mieć pełną kontrolę nad rejestracją dźwięku

Sam niedawno kupowałem Marantza PDM-661 i Tascama DR-100MKII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nawet mikrofonem kierunkowym można uzyskać zadowalające efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ten mikrofon musi byc do czegos podpiety....Nikt mnie nie przekona że preamp w lustrzance low-end jest choćby ponad przecietny :)

Są zresztą na necie porównania wbudowanego preampa do zewnetrznego rejestratora

PRZEPAŚĆ !!

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczytałem do momentu:

"I'm certainly not an audiophile (the whole span of audio is mostly uncharted waters to me, feel free to give any kind of suggestions at all on this topic!), it is a mystery to me for now why I'd want anything other than the cheapest one out of what I listed :-P"

dlatego polecam inną stronę na której jest o wiele wiecej konkretów

http://kenrockwell.c.../dr-100mkii.htm - i taki sprzęt to moim zdaniem absolutne minimum w kwestii rejestracji dźwieku na akceptowalnym poziomie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...