Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

xbmc-frodo-announce-v3_680.jpg

Strona domowa

Night build(nocne wydania, nie koniecznie stabilne)

XBCM z XDA dla Neon.

Przydatne wtyczki:

sd-xbmcinstrukcja instalacji

  • Weeb TV (telewizja na żywo),
  • Włącz TV (telewizja na żywo),
  • TVN Player,
  • IPLA,
  • IPLEX,
  • TVP VOD,
  • TVP (info),
  • Ekino TV,
  • iiTVinfo,
  • AnyFiles,
  • SerialNet,
  • Kino Pecetowiec,
  • BestPlayer,
  • Maxvideo,
  • kabarety.odpoczywam.net,
  • teledyskiHD.pl

filmweb.pl-lite(opisy fimów)

xbmc-adult +18

Opis konfiguracji wtyczki pobierającej polskie napisy

Wersji z XDA można używać jako launcher i odtwarza materiały video w MX Playerze. O ile pierwsza opcja jest fajna to po przełączeniu na MX Player tracimy całą funkcjonalność XBMC...

Osobiście zdecydowałem się na nocna kompilację(akurat xbmc-20130201-12719ed-master-armeabi-v7a.apk).

Posiadam również przerobionego nBOXa z Enigmą2(podstawowa wersja z 1 głowicą), którego postanowiłem spiąć z XBCM.

Użyłem obecnego w nim plugina Vu+.

Opis samodzielnej instalacji i konfiguracji po angielsku, ale z obrazkami ;)

Działa wszystko poza HD. EPG ściąga się masakrycznie długo, ale da się w tym czasie oglądać. Tak to wygląda:

30wpl61.png

Tak po włączeniu kanału:

15nq1oy.png

Tak fullscreen bez i z włączonym EPG:

2824c2r.png

2uzwioj.png

Zestaw picon(ikony dla programów, wszystkie polskojęzyczne) do rozpakowania na urządzenie(dowolne miejsce) i wskazanie go w pluginie.

By zaoszczędzić czasu innym testerom udostępniam backup XBCM z danymi do wgrania przez Titanium Backup.

Potrzebne będą:

1 Root, polecam SuperSU

2 Titanium Backup

3 XBCM_DVB/Enigma2_nocne_001(backup w trakcie. Zapisuję post bez żeby w międzyczasie mi go nie wcieło ;P)

Należy pamiętać o zmianie na własne IP Enigmy2 i ewentualnie hasła root.

18n8k5.png

Ustawienia znajdują się:

System/Ustawienia/Wtyczki/Włączone wtyczki/Klienci PVR/Vu+ / Enigma2 Client/Ustaw/Ogólne Tu tylko IP.

Następna zakładka Kanały jesli mamy 2 głowice ściągamy zaznaczenie z "Przeskocz przed zmianą kanału(np. dla urządzeń z jednym tunerem)"

Zakładka Zaawansowane jeśli mamy hasło do root w Enigmie.

No... szczerymi chęciami podobno piekło jest brukowane...

TitaniumBackup kopie XBMC owszem robi, ale już za diabła przywrócić jej nie potrafi. Na Smartphonach i Tabletach nigdy się z taką sytuacją nie spotkałem(ale też i backupu XBMC na nich nie robiłem), a tu za diabła nie działa przywracanie...

Puki nie znajdę sposobu na udane przywracanie pozostaje ręczna instalacja i konfiguracja...

Edytowane przez robertnik
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby zrobic backup wystarczy ze skopiujesz folder org.xbmc.xbmc przy pomocy np. es file menagera (zmien w opcjach by pokazywal ukryte pliki)

Edytowane przez lewy0906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem i nie przywraca. Zdaje się że dane trzyma na karcie amięci. Tyle że już z 5x zmieniałem rom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem i nie przywraca. Zdaje się że dane trzyma na karcie amięci. Tyle że już z 5x zmieniałem rom...

dane xbmc sa na wewnetrznej karcie pamienci (sdcard nie externalsd) /sdcard/Android/data/org.xbmc.xbmc/files/.xbmc/ skopiuj ten folder i juz masz backup jezeli po ponownej instalacji xbmc i przeniesieniu tego folderu z powrotem nie działa podmien plik guisettings (albo jakos tak) do folderu folderze ktory wczesniej zkopiowałes /sdcard/Android/data/org.xbmc.xbmc/files/.xbmc/ na ten z nowej wersi i bedzie smigac az milo;) robilem tak nie raz nie dwa;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wrzucić jakąś prostą instrukcję instalacji XBMC dla Nboxa z linkami do instalek?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak po lanie, np na Windows w przeglądarce. Jest minilag, ale taki sam mam na Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki co mi daje soft enigma w nboxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu Edigma2 to coś o czym trzeba poczytać pooglądać youtube itp. Są spore profity, ale wymagają wiedzy i nakładu pracy, przynajmniej czytania. Krótko mówiąc to Linux.

Da się oglądać "edukacyjnie", sharing, streamować z dekodera, oglądać streaming, nagrywać i wszystko do kupy to co potrafią dekodery za "grubą" kasę... Zabawa w czystej postaci :)

Wczoraj wgrałem OpenPLi 8.2.0 i mam youtube, 1chanell, IP_TV a może dziś przysiądę i doinstaluje MediaPortal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam to wszystko skonfigurowane na normalnym XBMC na kompie. Kanały działaja, EPG działa tylko nagrywanie nie chce iść. Poprawnie programuje nagranie ale nie nagrywa i pozycja zostaje na liście "Zaplanowane nagrania". Co robie źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem. U mnie nagrywa się na dysku twardym dekodera. Nie nagrywa na PC. Problem jest do obejścia odpowiednio konfigurując Enigmę. Trzeba by zamontować udostępniony zasób i zdefiniować nagrywanie właśnie na nim. Oczywiście to rodzi dodatkowe problemy :) np przepustowości sieci(jednoczesne oglądanie i przesyłanie strumienia do zapisu), konieczność włączonego komputera z takim zasobem i zapewne jeszcze parę, które do głowy mi nie przyszły.

Od jakiegoś czasu używam XBMC z gałęzi night, również na Windows i wszystkie wtyczki PVR są oznaczone tam jako unstable. Czy tak samo jest w oficjalnej wersji? Tego dawno nie sprawdzałem. Tak czy siak trzeba poczekać na usprawnienie działania ów wtyczek i chwilowo nauczyć się żyć z ich ograniczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już właśnie zorientowalem się po tym jak podpiąłem pena do dekodera. Teraz na pendrivie nagrywa tak jak trzeba. Szkoda że nie da się tego zrobić w ten sposób że odbierany stream w XBMC jest od razu zapisywany na dysk komputera (tworząc np bufor timeshifting) bądź w razie naciśniecia przycisku REC jak plik wideo. Rzeczywiście dało by się to rozwiązać w ten sposób jak wyjaśniłeś w poprzednim poście, ale myślę że sieć mogła by nie dać rady.

Posiadam aktualnie XBMC w wersji 12.2 (która to jest chyba aktualnie stabilną wersją) i również wszystkie wtyczki PVR są oznaczone jako unstable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, skonfigurowałem wszystko jak w instrukcji, po ponownym uruchomieniu xbmc(openelec), u góry wczytało mi kanały z bukietu, a tuż po tym wyskoczyło "Uruchamianie menedżera PVR" --> "Wczytywanie kanałów od klientów" i tak przez kilkanaście minut cały czas stoi na tym, nic nie puszcza dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...