Skocz do zawartości
alan242

Sony pokazało PS4: będzie tańsze od Xbox One, bez restrykcji na używki i online

Rekomendowane odpowiedzi

raczej statystyka - pewnie 2/3 posiadaczy kompa ma tylko napęd dvd

Hmm a ja nie mam żadnego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielką pompą zapowiadany 21.02 okazał się wielką pompką. Żadnych konkretów nt. sprzętu i tylko wielkie pierdy. Mimo iż jestem fanem marki to muszę przyznać iż jest to kolejna porażka marketingowa Sony.

Odnośnie BD w komputerach wszelkiej maści to nie posiadam ja ani żaden z moich znajomych, w sensie fabrycznie montowanym w przedziale akceptowalnym cenowym za laptopa w okolicach ~3500 zł. To chyba o czymś świadczy. DVD w tych zastosowaniach ma się nadal bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że mnie ta komferencja też rozczarowała. Filmiki prezentowały się przeciętnie, Mogłyby spokojnie służyć za zapowiedź nadchodzących gier na PS3 - z wyjatkiem dema prezentujacego nowy silnik Unreal.

Zobaczymy. Póki co, ubiegłoroczny projekt SONY - PS Vita- leży na łopatkach i kwiczy. Nikt tego nie kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak mogło być bardziej WOW. Chodzi ogólnie o całokształt. W końcu TAKA premiera zdarza się raz kiedyś.... 2h bla bla bla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gpu w ps4 ma okolo 1.7 TFLOPS czyli mniej wiecej polowa tego co maja wypasione karty amd z polowy 2012 np 7970

dla mnie b mila niespodzianka to parnership z Blizzaardem i zapowiedz Diablo3 na PS4 ale i na PS3 z opcja co-op do 4 graczy

ps cloud, czyli kupiony Gaikai w koncu bedzie mial zastosowanie, nie musimy zaladowac calej gry zeby zaczac w nia grac

na minus na pewno nalezy zaliczyc brak przeniesienia zakupionych rzeczy z opecnego psstore a takze saveow, moze to sie zmieni

no i na plus to, czego sie obawiall wszyscy, uzywane gry beda mogly byc uruchamiane na ps4

Edytowane przez tomalapru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielką pompą zapowiadany 21.02 okazał się wielką pompką. Żadnych konkretów nt. sprzętu i tylko wielkie pierdy. Mimo iż jestem fanem marki to muszę przyznać iż jest to kolejna porażka marketingowa Sony.

Odnośnie BD w komputerach wszelkiej maści to nie posiadam ja ani żaden z moich znajomych, w sensie fabrycznie montowanym w przedziale akceptowalnym cenowym za laptopa w okolicach ~3500 zł. To chyba o czymś świadczy. DVD w tych zastosowaniach ma się nadal bardzo dobrze.

Odnośnie BD mialem na myśli komputery stacjonarne PC a nie laptopy czy notebooki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie odpowiedz Shuhei Yoshida z Sony dlaczego nie bylo konsoli na spotkaniu w Nowym Yorku 20.02.2013

Sony has been criticised for not actually showing the PlayStation 4 at the launch event. Was this because you wanted to save something for E3 or because you still have six different prototypes on your desk and can't decide between them?
[Laughs] We have not finalised the hardware yet and decided not to try to get it finished in time. Also, it's a long time from February to launch, we have to design our communication in phases. Our focus here was to show some games and talk about the key prin[beeep]les – we wanted to save the unveiling of the actual console.

Niestety po angielsku.

Jak dla mnie to kpina,pokazuja gry,zapowiedzi,a nie maja gotowego hardware'u

HA,HA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby sam design konsoli pokazać. Chociaż patrząc na wygląd pada obawiam się najgorszego... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnej specyfikacji nie ma chyba?

Dla fanów PC dobre czasy nastały :D

PS4 zgodny z x86.

Sprzęt znacznie słabszy niż obecny top...HD7990,czy GTX690...a pamiętajmy że mamy rok 2013,a więc czas na nowe serie kart od Ati 8xxx i Nv 7xx.

A co za tym idzie pewnie o wiele łatwiej będzie można zrobić emulator takiej gry.

Oczywiście tutaj zgaduje bo nie znam się na tych sprawach.

Ale skoro architektura podobna/ta sama....a mając sprzęt 1-2x szybszy to chyba nie problem już.

Nie wiem dokładnie jak było przy PSX2..ale miałem wrażenie że PC był nieco w tyle w czasie premiery.

Inne czasy też troszkę..akceleracja na PC dopiero się zaczynała..ale qrcze te karty też były drogie do PC.

Nie jestem fanem konsol...nie umiem się posługiwać padem.

Ale obecna specyfikacja konsoli mnie bardzo zawiodła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kpina,pokazuja gry,zapowiedzi,a nie maja gotowego hardware'u

hardware tak naprawdę mają bo deweloperzy już na nim pracują.

tylko czekają na ruch Microsoftu.

może będzie trzeba wzmocnić lub osłabić konsolę w zależności co konkurencja pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony kpina (brak fizycznie PS4) ale z drugiej strony to najistotniejszy jest kontent.

Jezeli to co pokazuja na demo jest na miare tego czego oczekuja konsolowcy 4 generacji to chyba powinno wystarczyc.

Natomiast jest to tez taktyczny zabieg - zobaczymy co pokarze konkurencja i w zaleznosci od tego bedzie mozna jeszcze zareagowac tak by bylo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do PS4 jak myślicie czy każda gra powinna być z nowym standardem DTS HD i DD TrueHD 7.1 ,jest HDMI 1.4 oraz napęd Blu-ray, już w PS3 jest dzwięk HD ale tylko niestety w filmach BD. Myślę że choćby od strony audio posiadacze konkurencyjnego Xboxa i stacjonarnego PC powinni nam zazdrościć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawią mnie teksty jak opisują proces powstawania sprzetu - rzekomo od 5 lat

A ciekawe niby to jakie elementy bazowe mieli dostepne 5 lat temu ? Przeciez wiadomo ze odpowiednio wydajna elektronika - do tego stosunkowo niedroga- pojawia się dopiero z czasem. Znana obecnie specyfikacja zresztą to potwierdza

Uważam ze za konsolę wzieli się nie dalej niż rok temu. Ustalili techspec, zbudowali dev-kity a za opracowanie samej konsoli wzięli się nie dalej niż pół roku temu..

Bazując na gotowych podzespołach będących elementami platformy x86 gigantycznej roboty nie mieli. Wyzwaniem jest zapakowanie tego wszystkiego do tandetnej (plastik) obudowy i odprowadzenie z niej ciepła

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mobor, dokladnie, jezeli za baze przyjeto architekture x86 to nad czym oni glowkowali?

Chyba, ze przez 5 lat kombinowali z "hermetycznym" sprzetem i w "ostatnich dniach" doszli do wniosku, ze taniej, latwiej bedzie zbudowac PS4 z klockow x86 - to zostal im do pokazania tylko zmodernizowany pad, ktory moze pasowac do wszystkiego ;-D

Na reszte czyli sklejenie klockow zabraklo czasu, oby sie wyrobili do E3 he he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi sie jak czekalem na PS3. Tez byla stronka z zapowiedziami gier: Assassin,Lost Planet i pare innych. Jak juz sie znudzilem czekaniem na PS3(Sony przesuwalo premiere ze wzgledu na czytnik bluray) i ogladaniem w kolko tych samych zapowiedzi to poszedlem do sklepu i kupilem XBOX360!!!

PS3 kupilem dopiero 2,albo 3 lata pozniej-nie pamietam dokladnie.

Oby nie bylo teraz tak samo :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że premiera PS4 zostanie przynajmniej raz przesunięta tak jak bylo w przypadku PS3 początkowo miala pojawić się wiosną 2006 a pojawiła sie jesienią 2006 ze względu na totalną nowość czyli Blu-ray i procesor Cell. Uważam że termin światowej premiery PS4 pod koniec tego roku jest mało realny, będzie najprawdopodobniej tak że do Japonii i USA sprzęt zawita w marcu 2014 a Europa dostanie w listopadzie 2014r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy pewnie będzie jeszcze bardziej odstawać od PC z 2014.

Tapnięte z SGS II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To konsola. Jak można porównywać speca do PC? Tu chodzi o gry i studia developerskie, które wyciągają cuda z konsol. Jeżeli killzone na starcie tak wygląda to w 2014 2015 będzie istny szok a nie odstawanie od PC.

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na kiedy ta premiera jest planowana? wakacje czy jednak koniec roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwcześniej grudzień 2013 ale raczej pewniej w 2014 roku. W Europie na bank 2014.

Źródło

Kolekcja informacji na temat PlayStation 4
- tym razem pewnych i potwierdzonych. Oraz grywalne demo Killzone:
Shadow Fall w amerykańskim talk show
- PS4 będzie wspierało 4K, ale tylko dla prywatnych materiałów, takich jak zdjęcia i wideo - nie dla gier - powiedział Shuhei Yoshida.

Trudno było oczekiwać innej decyzji, bo nowa rozdzielczość,
kilkakrotnie przebijająca jakością HD, dopiero zaczyna walczyć o
popularność. Po konferencji Sony
odetchnąłem z ulgą, bo bodaj ani razu nie padł termin "3D" - firma
wreszcie doszła do wniosku, że stereoskopowe granie nie jest i nigdy nie
było przyszłością branży. 3D owszem, będzie przez PS4 wspierane, ale nie będzie priorytetem.

Yoshida zdradził też, że na PS4 nie pogramy w gry z PS3, a sama konsola nie obsłuży DualShocka 3. Do kartonu nie warto natomiast chować PlayStation Move - przyda się po zakupie PS4.

Dobrą wiadomością jest to, że w każdym zestawie z PS4 znajdzie się headset.
I dobrze, bo w przypadku PS3 nie stał się standardem właśnie z tego
względu, że nie było go w komplecie (pomijając problemy z komunikacją,
zwłaszcza w początkowej fazie życia konsoli). Yoshida zapowiedział też,
że w każdą grę z PS4 będzie można grać na PS Vita, ale akurat w temacie
zdalne grania Sony działa na pół gwizdka od czasów PSP, więc zbyt wiele
sobie nie obiecuję.

Yoshida nie może jeszcze potwierdzić, czy konsola nie będzie miała blokady regionalnej. Z kolei w temacie finalnego designu PS4 media podają dwie różne wersje - Gematsu podaje, że według jego słów design PS4 jest już finalny, ale dla Gamespotu miał inną odpowiedź.

Na koniec Jimmy Fallon grający w Killzone: Shadow Fall w
swoim talk show. Mnie demo nie rzuciło na kolana - jest bardzo ładne,
ale nie czuję, że to kolejna generacja. Słynny render z E3 2006 robił
znacznie większe wrażenie, ale no właśnie - był renderem.

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na kiedy ta premiera jest planowana? wakacje czy jednak koniec roku?

Wakacje ale w 2014 roku i na pewno nie Europa tylko co najwyżej Japonia i USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" że na PS4 nie pogramy w gry z PS3"

Skoro ma być x86..to nie dziwota..bliżej do PC niż do architektury Cell'a

Czasu jest jeszcze sporo.

Sporo się może zmienić.

Zobaczymy co powie MS.

Sony musi być ostrożne,ich ostatnie kłopoty finansowe nie dają im za dużo możliwości do kolejnej pomyłki.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 bankowo wyjdzie w tym roku, sony chce być przed microsoftem.Widać duży progress, wyszli z dłonią do developerów, poprawili pada, spusty, analogi są wklęsłe.Sony zaskakuje in plus, oby tak dalej, poproszę PS4 na gwiazdkę 2013 i będzie bomba.

Edytowane przez MicPrime_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...