Skocz do zawartości
konradw

Nagrywarka DVD z HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Cos mi sie widzi, ze takiego tematu jeszcze nie bylo.
Musze kupic nagrywarke dla Mamusi - glownie do nagrywania wszelakiej masci seriali + Tanca z gwiazdami - jesli bedzie nastepna edycja. Aktualnie Mama korzysta z magnetowidu Philipsa, ale po 5 latach katowania sprzet zaczyna miec powoli dosyc. Jakosc nagran jest na tyle slaba, ze zdecydowalem iz nalezy zaopatrzec sie w nagrywarke z HDD.
Mama korzysta z zestawu : TV kablowa Aster + TV 29 cali Panasonic CRT lat okolo 5. Nie potrzebne sa zatem zadne bajery typu upscaler czy HDMI. Wazna jest natomiast trwalosc sprzetu no i oczywiscie cena. Pojemnosc dysku ma drugorzedne znaczenie, choc czym wiekszy tym pewnie lepszy. Poki co znalazlem takie cos: [url="http://www.thomsonlink.com/video/DTH8650E-429.html"]http://www.thomsonlink.com/video/DTH8650E-429.html[/url] do nabycia w wiekszosci sklepow ponizej 1000 pln.
Wielka prosba o porade, moze znajda sie forumowicze, ktorzy maja wlasne doswiadczenia z uzytkowania takie sprzetu? Bede tez wdzieczny za linki do testow lub forow na ktore warto spojrzec, moga byc w jezyku language.

Dziekuje i pozdrawiam,
Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... bierz "firmową" - patrz na gwarancję (czylii żadne Manty itp...).


Jak dla Mamy:
a/meny spolonizowane
b/ poruszanie się intuicyjne

....reszta czynników mniej istotna (choć jeszcze jeden - jak sobie radzi ze słabym sygnałem na wejściu = też jest różnie).

Nie wiem, jak Thomson? (sam mam stary model Pioneera= rewelacyjny, ale tam wszystko po "ichniemu", wiec odradzam).


Ps - linki sam znajdziesz, ale w praktyce (Mamy) to mniej istotne:
a/ każdy sprzet firmowy przyzwoicie chodzi (parametry odbioru podałeś)
b/ Mama ma używać prostej kombinacji (czyli fragmentu mozliwości sprzętu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hojlo1' post='22238' date='15.11.2006, 09:42 ']
... bierz "firmową" - patrz na gwarancję (czylii żadne Manty itp...).
Jak dla Mamy:
a/meny spolonizowane
b/ poruszanie się intuicyjne

....reszta czynników mniej istotna (choć jeszcze jeden - jak sobie radzi ze słabym sygnałem na wejściu = też jest różnie).

Nie wiem, jak Thomson? (sam mam stary model Pioneera= rewelacyjny, ale tam wszystko po "ichniemu", wiec odradzam).
Ps - linki sam znajdziesz, ale w praktyce (Mamy) to mniej istotne:
a/ każdy sprzet firmowy przyzwoicie chodzi (parametry odbioru podałeś)
b/ Mama ma używać prostej kombinacji (czyli fragmentu mozliwości sprzętu)
[/quote]

Dzieki hojlo1 za odpowiedz. Jeszcze nic nie kupilem (krucho troszke z czasem). Zgadzam sie z Twoimi uwagami - slusznie uzupelniaja mojego posta. Ale tylko uzupelniaja. Moze ktos z forumowiczow podpowie cos wiecej, mam na mysli uzytkownikow nagrywarek? Wystarczy krotka recenzja.
Dzieki i sory za odswiezenie watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przecież ja użytkuję ponad rok.. :P

Co chcesz wiedzieć (konkrety)? <_<


Ps - każdy model zawsze troszkę inaczej pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z czystym sumieniem polecić Sony RDR-HXx20. x - zależy od pojemności dysku i grubości portfela :blink: Uwaga - ja mam model 910 i menu jest w j.angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam philipsa hdrw720, odradzam, strasznie głośne bydle, mało intuicyjne, w sumie tylko ja je potrafię obsłużyć.
Za to słyszałem w serwisie ze lg są fajne, mogą bez problemów zgrywać płytki na dysk twardy. Mowa jest o oryginalnych płytkach. Sam nie sprawdzałem ale facet z serwisu mi mówił ze tak jest i był zdziwiony ze w philips tak nie ma.

A propos ten philips własnie mi padł i pojechał do naprawy, pogwarancyjnej niestety.

Autorus


[quote name='Pablo1964' post='23092' date='19.11.2006, 16:27 ']
Ja mogę z czystym sumieniem polecić Sony RDR-HXx20. x - zależy od pojemności dysku i grubości portfela :blink: Uwaga - ja mam model 910 i menu jest w j.angielskim.
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Panasonic DMR-EH 55 za około 1090 zł. Dysk twardy 160 GB, menu w j, polskim, 2 lata gwarancji, solidna firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...