Skocz do zawartości
spoon

MEGA-TEST 2013 Sony Bravia KDL-46W905 Triluminos Display Sony W905 W900 (następca HX850)

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi sie ten nowy soniak ale samsung szczerze mówiąc zagina wszystkich dizajnem:), zeby jeszcze poprawili w tych edge ledach czerń, kontrast i pozbyli sie rażących wad to wówczas można by się zastanawiać, led czy plazma. Na chwile obecną to plazma:)n np 64e8000 albo F8500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta :) Samsung byłby świetny, bo ma ciekawy design - gdyby nie cała reszta :D Niestety, dla mnie jednak najważniejsza jest jakość obrazu generowana przez panel. A ramka może być nawet szeroka i z taniego plastiku :)

Co do plazm to niestety, wszędzie jest coś za coś, każda technologia ma swoje wady tam gdzie inna ma zalety i odwrotnie. Więc wybór technologii sprowadza się głównie do preferencji użytkownika i tego jak ma zamiar ją wykorzystywać. W moim przypadku np. tv często też robi za monitor do komputera i wykorzystuję go tak samo często w dzień przy jasnym pokoju jak i w zaciemnionym pomieszczeniu więc niestety z definicji plazma u mnie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sPoOnBoY podzielam Twój pogląd o tym, że TV musi być uniwersalnym sprzętem do oglądania w dzień i w nocy, dla sygnału HD jak i słabiutkiego SD, etc.

Miło jak ktoś ma tyle pieniędzy aby kupić sobie plazmę do sypialni tylko do oglądania w nocy przed zaśnięciem oraz do tego jakiegoś potężnego LEDa do salonu do oglądania w ciągu dnia. Hmm tylko ilu z nas może sobie na to pozwolić.

Ja jestem całym sercem (jak i portfelem) za kupowaniem złotego środka w postaci LEDa z dobrym ekranem - choćby HX85. Uniwersalny, cena jeszcze nie jest masakrycznie wysoka, 2D super, 3D potężne. Do tego konsola, Blu-Ray itp :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdtk TO TV SIE KUPUJE WYLACZNIE DLA WYGLADU CZY DLA OBRAZU JAKI TV NAS URACZA :-) POZDRO

lolek

PS a wyglad nowych samsungow jak dla mnie w cale nie jakies arcydzielo...... soniak hx 955 bardziej mi sie pdooba ...

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale naskoczyli hehe, "plazma do oglądania w nocy przed zaśnięciem".."led dla słabiutkiego sd", no comment:)

P.S Dla mnie jakość obrazu to podstawa, dlatego wybieram plazmę podobnie jak światowi recenzenci. Nie nie mam absolutnie nic do ledów ale te edge ledy mają dla mnie za słaba jakość obrazu, mówie o czerni, kontraście, ogólnie efektem wizualnym. design jest dla mnie też ważny i nowy soniak mi sie bardzo podoba ale jeszcze bardziej ultra wąska ramka w samsungach czy nowych lg. Kwestia gustu.

Nic nie mówie, a nóż okaże się ze nowy soniak pokona F8500 albo ZT60:) a może nawet kuro:):):)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDTK obaj dobrze wiemy, że w kwestii kontrastu i nierówności w podświetleniu żaden led nie dorówna plaźmie, więc nie ma tu nawet co porównywać. A wobec tego skoro jedynie jakość plazmy trafia w Twoje potrzeby to dziwię się, że zerkasz w ogóle na część forum dotyczącą lcd i co robisz w wątku dotyczącym telewizora edge led? ;) Tym bardziej, że jak sam napisałeś - Ty już wybrałeś.

Szkopuł tkwi w zastosowaniu tak jak mówiłem. Chyba przyznasz mi rację co do tego, że plazma nie nadaje się do zastosowania oprócz filmów jako także monitor do komputera, na którym przez kilka godzin potrafi się wyświetlać statyczny interfejs? Zgodzisz się chyba równieź co do tego, że w ciągu dnia przy dużym oświetleniu plazma dużo traci na walorach swojego obrazu? Widzę, że temat plazm nie jest Ci obcy więc zakładam, że się zgodzisz. Mnie osobiście wkurza jeszcze tak zwany problem 50Hz, z którym od lat Panasonic nie potrafi sobie poradzić, no ale tak jak napisałem lcd też mają swoje wady i to już akurat nie ma zbytniego związku z uniwersalnością, której poszukuję.

Wobec tego widzisz sam, że rynek lcd jest potrzebny innej grupie ludzi, a rynek plazm innej. I to wcale nie implikuje tego, że ludzie kupujący lcd to badziewiaki, którzy nie wiedzą co to jakość. Owszem wiedzą, ale zdają sobie sprawę, że mając takie, a nie inne potrzeby i zastosowania tv w swoim domu muszą iść na delikatny kompromis pomiędzy jakością obrazu a uniwersalnością. I idą na niego świadomie, bo nie mają innego wyjścia. Co nie znaczy, że nie szukają też najwyższej możliwej w tym kompromisie jakości. Dlatego też często znajdujesz ich w wątkach dotyczących flagowych modeli lcd danego producenta, gotowych zapłacić często nawet dwa razy więcej niż za takiego VT50 Panasonica.

Tak jak mówię, wojna lcd - plazma jest dla mnie zupełnie bez sensu, bo wszystko zależy tylko i wyłącznie od zastosowań tych dwóch technologii. Jeden kupi niskozawieszone auto sportowe, ktoś inny wypasionego suva. Jakość obu będzie porównywalna, ale ze względu na różne ich zastosowania jeden będzie miał coś czego drugiemu będzie brakowało i odwrotnie.

Edytowane przez sPoOnBoY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne pełna zgoda, wszedłem tu gdyż podoba mi się ten nowy soniak. Ciekawi mnie ta technologia bo ma wiele też plusów, zero groźby powidoków, zużycie energii, minimalistyczna ramka itd, itp. Wady wiadome. Troszkę się odgryzłem bo nie lubię gdy ktoś pisze nieprawdę.

Całą tę śmieszną wojenkę lcd vs plazma zakończy OLED, tyle tylko że nie szybko. LG juz ponoc sprzedaje, wkrótce tez u nas ale...cena i niewiadoma żywotność itd.

pozdro,

P.S Osobiście mam plazme samsunga ale uważam że 50hz bug jest niesamowicie rozdmuchany na forach. Wiem o tym bug'u i ostatnio u znajomych na imieninach, jeszcze na trzeźwo:), przyglądałem się jak mogłem z enki sygnał, tryb thx cinema, różne kanały i kurcze nie byłem w stanie zlokalizować więc nic in nie mówiłem bo po co komuś psuć radość czymś czego sam nie zauważyłem, nie mówie ze nie ma bo ponoć bug jest ale słowo harcerza że nie zauważyłem przez cały wieczór. Leciały tylko kanały hd więc może dlatego? Nie istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze jest wybor i kazdy moze sobie kupic to co lubi :-)lub na to co go stać :-)
lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie : )

obraz1qs.png

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! szybko dotarł, czekam na pierwsze wrażenia z niecierpliwością! :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz najlepsze i sorry za offa: jest też X 4K w 65" O_O i będzie porównanie z ES8000 i HX850 O_O Jest tylko mały problem bo Maciek ma ferie i nie wiem czy już wrócił haha ; ) (ma cały sprzęt pomiarowy...) ale tak czy siak ogólne spojrzenie będzie. Który to już raz w końcu... luty za lutym leci tak szybko, że głowa mała...

Edytowane przez Gmeru
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde! Nareszcie! :) Gmeru dawaj info, jakiekolwiek :) Btw. jaka to wersja? Ile cali?

Edytowane przez sPoOnBoY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to 40 badz 46", fajne jest to ze ramka jest wszedzie jednakowej grubosci bo glosniczki sa ponoc z tylu na szynie.

Gmeru, pierwsze wrazenia, lepiej z czernią niz hx no i jak tam te "nowe" kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46" jeszcze dwa foto. Więcej info wkrótce.

obraz2mk.png


obraz3x.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zacnie :) czekam na dalsze informacje! Gmeru nie każ nam czekać, sypnij jakimiś soczystymi faktami :) Czy ta ramka jest metalowa/aluminiowa czy jaka?

Edytowane przez sPoOnBoY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru ale tak czysto z samego wygladu i wykonania podobnie sie prezentuje jak np hx 850 lub hx 955? A dwa czy to jest taki monolit jak i wlasnie hx 850 czy hx 955? Bo na zdjeciach generalnie z daleka to wydaje mi sie ze jest ramka taka typowa, a na zdjeciach tych blizszych to wydaje sie ze jest taki panel jak wlasnie w wymienionych modelach w tym poscie ... czyli jak ja to mowie czysty monolit... Pozdrawiam i szybkosc macie trzeba wam przyznac :-)

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduje się i potwierdzam, w środę pomęczę te telewizorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa Maciej teraz jak tu wytrzymać do środy :) Mam nadzieję, że do tego czasu Gmeru podrzuci jakieś luźne - niewymagające kalibracji fakty :)

1. jak wykonanie? ramka? materiały?

2. jak dźwięk z nowego soundbara?

3. czy na pierwszy rzut oka tv ma lepszy czy gorszy obraz od poprzednika bez kalibracji? Jak równomierność podświetlenia, latarki itd?

4. jak menu i poszczególne funkcje?

5. czy w zestawie są okulary tak jak było to zapowiadane?

6. może jakiś krótki filmik?

7... nie wiem co jeszcze, bo w sumie pomimo tych wszystkich powyższych pytań obraz wciąż pozostaje najważniejszą kwestią :)

Edytowane przez sPoOnBoY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam zniecierpliwiony na to jak sprawuje się ten model, ale dajmy Gmeru robić to co do niego należy w spokoju ( albo chociaż niech troszeczkę tego spokoju ma :D )

A jeśli chodzi o telewizor to prezentuje się ciekawie ( podoba mi się to logo Sony u dołu :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie (i Panie;) ) środa... najwcześniej coś skrobniemy. Więc póki co chwila wytchnienia ;) W końcu środa to też zapewne pokaz PS4 hehe.

Dopiero w środę do niego przysiądziemy. Niestety life is brutal i wcześniej nie da rady : ( Ale pisać i pytać. Mam nadzieję, że damy radę wyciągnąć jak najwięcej wniosków w tym jakże krótkim czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to środa zapowiada się nad wyraz emocjonująco :) dobra Panowie, jak to się mówi, take your time! Wyduście z tej maszynki ile się da, a my czekamy cierpliwie :)

EDIT:

I co? I co? I co? Będzie coś dzisiaj? Rzućcie na, chociaż jakąś garstkę informacji :)

Edytowane przez sPoOnBoY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wrecz przeciwnie to logo tak wyglada wg mnie jakby ktos zapomnial o nim a na koniec zobaczyli ze jego jest brak i dali to co dali... ale na zywo moze to lepiej wyglada,a le zdecydowanie lepiej mi odpowiadalo takie jak do tej pory bylo np w 850 czy w 955...

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się akurat zgodzę z Mylagosem, mi się to logo podoba, taka fajna wisienka na torcie :) coś więcej niż tylko jakiś nadruk na kawalki plastikowej ramki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...