Skocz do zawartości
spoon

MEGA-TEST 2013 Sony Bravia KDL-46W905 Triluminos Display Sony W905 W900 (następca HX850)

Rekomendowane odpowiedzi

To nowe menu przypomina do złudzenia poprzednią wersje dashboardu konsoli Xbox 360 :) ale ogólnie robi dobre wrażenie, chociaż z drugiej strony chodząc po takim menu ciekawe gdzie będzie podgląd jak do tej pory oglądanego programu w mniejszym oknie, zapewne w mocno przyciemnionym tle.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę przykuły przede wszystkim kąty pod jakimi wyświetlany jest obraz z Triluminos Display.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hwVgm0wWgmo#!

Zwróćcie uwagę jak odwzorowane są kolory pod sporym kątem, na co były spore narzekania na przełomie 2011/2012 roku.

Co prawda prezentowane są dwa Vaio (laptopy) ale myślę, że sytuacja może się poprawić również w TV.

Edytowane przez eM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm faktycznie, kąty są o niebo lepsze. Pytanie tylko, czy w tym porównaniu zawdzięczamy to tylko i wyłącznie podświetleniu Triluminos czy wynika to też np. z zastosowanego innego typu matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak porównują z TN'ką w tych VAIO to nic dziwnego ze jest mega przepaść :) ale to dobrze wróży nowym laptopom, może w koncu raz na zawsze wylecą te marne TN'ki.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje co znajdzie się w tegorocznej odsłonie Bravii niż w lapkach Vaio.

Zastanawia mnie wpis:

Twisted Nematic (TN oraz TFT)

Matryce TN charakteryzują się przyzwoitą szybkością działania i bardzo dobrym obrazem. Monitory z matrycą TN nie są polecane do zastosowań profesjonalncyh, natomiast doskonale radzą sobie we wszelkiego rodzaju multimediach (grach czy też filmach). W technologii TFT za każdy piksel odpowiedzialny jest określony tranzystor. Technologia ta pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów obrazu w szczególności poprawia kąt widzenia oraz czytelność obrazu.

Źródło: forum.idg.pl

Jak to szybko czasy się zmieniają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Przede wszystkim chciałem się przywitać gdyż jestem tutaj nowy;)

Wątek śledzę od samego początku gdyż sam stoję przed zakupem telewizora, byłem już zdecydowany na HX850 ale widzę ze nowy model będzie ciekawy, w 850'tce najbardziej drażni mnie ta podstawa do której nie mogę się przekonać a wieszanie tv na ścianie niezbyt mnie interesuje. Mam nadzieje ze W905 będzie dostępny bez problemu w PL oraz ze nie będzie sporo droższy od 850.

Ps. Zauważyłem ze 850'tka znika ze sklepów lub są chwilowe braki w magazynach.

Pozdrawiam i czekam na kolejne info i ciekawostki na temat nowego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy obocz i zapraszamy do udziału w dyskusji :)

Właśnie udało mi się wyczytać na zagranicznym forum, że seria W900 będzie miała matrycę AUO AMVA, natomiast niższe modele: LG IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w identycznej sytuacji, jak obocz. W listopadzie 2012 powiedziałem sobie, że jak 55HX850 zejdzie poniżej 6400, to wchodzę w niego. Już dużo mi nie brakuje, ale wizja W900 już za niedługo jest mocno kusząca i stopująca chwilowo zakup ;).

W moim przypadku nastawiam się na zawieszenie TV na ścianie, więc opcja W900 z brakiem konieczności demontażu podstawy jest jednym z jego atutów dla mnie. I najważniejsze dla mnie - jakość obrazu. Niezależy mi na podniesieniu jego multimedialności (m.in. Super Multi USB i mkv), bo i tak nastawiony jestem na jakiś odtwarzacz sieciowy lub konsolę.

Czekam i szukam jakiś newsów nt.W900. Dostałem maila z Sony Centre, że na chwilę obecną nie mają nawet wstępnych wizji jego ceny, spodziewają się go w sprzedaży w kwietniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już za tydzień : > Pierwszy look : >

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru: !! :) w końcu przynosisz jakieś dobre wieści :) To będzie ciekawy tydzień z Sony. 20 nowe Playstation. Potem Wasz first look na W900. Nie mogę się doczekać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawać ten 20 ;p TV pewnie we wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wersja, która dostaniecie będzie już pozbawiona tej poziomej kreski widzialnej z bliska na wcześniejszym first looku na zagranicznym serwisie.

Gmeru: nie zapomnij podzielić się od czasu do czasu jakimiś zajawkami tutaj podczas testu :) nie każ nam czekać do samego końca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że napiszę. Oczywiście jak mówię: badania wielkiego to nie będzie ale pierwsze wrażenia. Mam nadzieję, że uda się porównać z czymś typu HX850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a prawdziwy, pełny test z kalibracją itd. kiedy planujecie? Bo po tym co mówisz wnioskuję, że dostaniecie zapewne jakiś egzemplarz przedprodukcyjny i nie możecie na podstawie niego puścić testu w świat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wieści Gmeru przynosisz zresztą jak zawsze :D jestem niesamowicie ciekawy Twojej opinii o tym ekranie i zestawienia z HX850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam wątpliwości czy uda się zestawić : / Już nie mam HX850 pod ręką! W PN wyjeżdża .... : / Ale może się jakoś uda...

Pełny test na pewno w przeciągu miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie mogę się doczekać pierwszych testów nowego modelu.

Ja po przeprowadzce z małego pokoju gdzie używałem malutki P2770HD samsunga (27 cali) monitor/tv od pół roku noszę się z zamiarem zakupu nowego TV.

Najpierw chciałem kupić 46HX720, potem stwierdziłem że HX750 będzie lepszym wyborem, potem chciałem nawet kupić starszą 820'tkę, a od grudnia obstaję przy HX850 tylko jeszcze nie wybrałem 46 czy 55 cali.

Jak usłyszałem o nowym modelu stwierdziłem, że poczekam i mam nadzieję że się będzie opłacało, bo oglądanie TV na 27 calach to męczarnia, sporo materiałów HD odkładam sobie już na nowy TV od jakiegoś czasu i żona już mnie zaczęła wyzywać, że nie chcę jej nic nowego puścić :)

Decydująca dla mnie również będzie cena bo przeraziłem się lekko jak zobaczyłem cenę początkową 55HX955, której niestety bym nie przełknął, a zdecydowanie nie przekonałbym żony do takiego wydatku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W905 jest "odpowiednikiem" następcy HX85 więc cenowo powinien mieścić się między HX85 a HX95 (z racji tego, że to nowy model).

Co do Twojej rozterki 46" czy 55" - hmmm wiadoma rzecz, że większy ale musi to być uzgodnione z Twoją Żoną i portfelem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre wieści Gmeru!! Naprawdę ciekawi mnie jak ten nowy model będzie się spisywał.

@obocz

Myślę, że najlepiej będzie jak poczekasz do testu z zakupem ;) Wtedy ocenisz co bardziej opłaci się kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe czy i w tym roku Sony utrzyma prym the best edge lit w dobrej cenie? Czytałem że Samsung F8000 posiada specjalną funkcje przyciemniania czarnych pasów z góry i dołu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnianie czarnych pasów ;) Nie wiem czemu, ale jakoś bardzo mi to brzmi jak kolejny marketingowy bełkot Koreańców, aby w nowy sposób i jako zupełnie nową funkcję przedstawić coś, co istniało już dużo wcześniej. Przecież to samo właśnie robi local dimming, przyciemnia strefy, które powinny być ciemne, także czarne pasy w filmach. Tyle tylko, że jeśli chodzi o local dimming w edge led'ach Sony był bezsprzecznie najlepszy jak do tej pory. Przy nim local dimming Samsunga wychodził kiepściutko niestety. No ale oczywiście nie przekreślajmy na samym wstępie i poczekajmy co pokaże konkurencja i czy uda jej się choć troszkę zbliżyć do zeszłorocznego modelu.

Edytowane przez sPoOnBoY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnianie czarnych pasów ;) Nie wiem czemu, ale jakoś bardzo mi to brzmi jak kolejny marketingowy bełkot Koreańców, aby w nowy sposób i jako zupełnie nową funkcję przedstawić coś, co istniało już dużo wcześniej. Przecież to samo właśnie robi local dimming, przyciemnia strefy, które powinny być ciemne, także czarne pasy w filmach. Tyle tylko, że jeśli chodzi o local dimming w edge led'ach Sony był bezsprzecznie najlepszy jak do tej pory. Przy nim local dimming Samsunga wychodził kiepściutko niestety. No ale oczywiście nie przekreślajmy na samym wstępie i poczekajmy co pokaże konkurencja i czy uda jej się choć troszkę zbliżyć do zeszłorocznego modelu.

Wyciemnienie pasów w filmach nie zawsze mieści się w możliwościach local dimmingu. Wszystko zależy od ułożenia stref, które warunkuje rozmieszczenie diod podświetlających matrycę. Siłą HX850 było m.in. to, że strefy były poziome i dawały sobie radę np. z takimi trudnymi przydkami jak pasy w filmach. W ubiegłorocznych (2012) samsungach local dimming w ogóle nie istniał. Pod nazwą "micro dimming ultimate" kryła się funkcja usuwająca detale z cieni i świateł, która psuła wygląd obrazu, ale istotnie dawała wrażenie zwiększonego kontrastu. Na szczęście dawało się ją wyłączyć. Pionowe strefy były natomiast domeną matryc LG. Co przyniesie ten rok zobaczymy, informacja prasowa Samsunga brzmi ciekawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok słusznie trochę spłyciłem temat ale z grubsza sprowadza się to do tych samych efektów, czyli tego, że Samsung ze swoim pseudo local dimmingiem nie radził sobie z wieloma rzeczami i na dodatek jak mówisz robił to na zasadzie oszukiwania ludzkiego oka (tracąc szczegóły obrazu) - tego nie wiedziałem :) Byłem pewien, że jest to po prostu jakaś ich uboga, bo uboga ale jednak prawdziwa implementacja tej funkcji, a tu proszę, takie oszustwo... Tak czy siak zobaczymy co pokażą tym razem. Dzięki za rozszerzenie myśli i sprostowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w koncu udalo sie rozwiazac propblem z pisaniem postow :-) Dzieki Peter Mac ale Gmeru cos musicie zrobic bo faktycznie na google chrom ;poszlo ale na przegladarce IE nawet zalogowac sie nie mozna... A propo tego modelu to mysle ze wiele osob jest zainteresowanych jak i jego ceny... jak panowe zobaczycie i wtsepnie go ocenicie to napiszcie jak sie maja wasze pierwsze odczucia w stosunku rowniez do HX 955.. I kilka zdjec jak da rede z takich blizszych fajnie by bylo zobaczyc :-) ramka itp... Pozdarwiam

lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że przy przyciemnianiu napisów z góry i z dołu powstanie taki niemiły ciemniejszy pas na całej szerokości ekranu. Innymi słowy zamiast pomóc ta funkcja może znacząco obniżyć jakość obrazu.

Do co Edge w Sonym to też miał swoje wady ale pomimo tego uważam go za najbardziej dopracowany na rynku (lub inaczej - miał najmniej rażących błędów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...