Skocz do zawartości
RobasK

Amplituner STR-DA3700ES

Rekomendowane odpowiedzi

198327.jpeg

198375.jpeg

Witam wszystkich.

Planuję zakup amplitunera SONY STR-DA3700ES, a nie znalazłem nigdzie na polskich forach jego testów. Podobnie jak modelu wyższego STR-DA5800ES.

Czy ktoś z was może go posiada(ł) i testował? Chętnie usłyszę wszelkie glosy za i przeciw odnośnie tego ampli. Czy wart jest swojej ceny, bądź czy konkurencja nie oferuje czegoś lepszego w tej klasie sprzętu.

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Dodam, iż ampli będzie w 80% będzie używany do filmów i oglądania TV, reszta to muzyka, bądź gry. Ampli podłączony będzie do Teufel System 5 THX Select 5.1-Set, a podpięte do niego będą: odtwarzacz Blu-ray, czasami aparat foto lub komputer.

Pozdrawiam

Edytowane przez RobasK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dziwi mnie brak odzewu. Czyżby był to, aż tak unikatowy sprzęt, iż nikt z was nie miał z nim kontaktu i nie może się wypowiedzieć?

Biorę też pod uwagę Denona AVR-3313. Jakie w jego przypadku są za i przeciw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasi sąsiedzi z tego co wyszukałem potestowali trochę nowego sprzętu.

Podaję linka do testu http://www.hi-fi.ru/magazine/theater/911530

A ja sam ugadałem się na odsłuchy sprzętu ale warunkiem kupna u mnie w domu w/w amplitunera. Będę też miał okazję sprawdzić jak gra Denon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

Wydaje mi się, iż nikt na tym forum nie jest posiadaczem w/w modelu, aby mógł się wypowiedzieć.

A szkoda, bo po testach stwierdzam, iż jest to bardzo dobry amp.

Perfekcyjnie współpracuje z zestawem Teufel'a czy to w kinie czy też w odsłuchu muzyki.

Według mnie jest wart swojej ceny, aczkolwiek kupujący muszą twardo negocjować cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY wydał aktualizację oprogramowania do wersji 974.

* Data wydania: 30/05/2013

* Modele, których dotyczy informacja: STR-DA3700ES

* Lista poprawek:

- Prevents Buffer overload vulnerability of the open source software for UPnP functions.

- 192kHz/24bit 5.1ch WAV/FLAC playback compatibility

- vTuner compatibility (available from the beginning of July)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

STR-DA3700es posiadam od około pół roku. Do tej pory sam nie doszukałem się konkretnej wypowiedzi na jego temat więc postaram się nieco przybliżyć moje odczucia.

Wizualnie. Przed jego zakupem zdecydowanie bardziej podobała mi się stylistyka str-5800es czy podobnych poprzedników, lecz w rzeczywistości stojąc wśród sprzętu, no chwilę obecną bardzo cieszy moje oko. Jestem raczej zwolennikiem minimalizmu jeśli chodzi o ilość przycisków i pokręteł na panelu, więc to co umieścił tam producent odpowiada mi w 100%.

Switch. Baaaardzo ważna jak się okazało rzecz. Jednym połączeniem lan mam przez niego dostęp do netu w telewizorze, ampie, i ps3 bez dodatkowego pudełka.

USB. Dostępny na panelu. Nie wyobrażam sobie w tej chwili jego braku w sprzęcie tego typu. Wszelkiej maści pendrive'y i dyski zewnętrzne spisują się bez problemu, czy to FAT32 (używam ze względu na zgodność z PS3) czy NTFS na przenośnym hdd śmigają sprawnie. Po czasie zaczęło mi brakować dodatkowego portu z tyłu urządzenia tak żeby przód był wolny i dostępny pod peny a tył miał przypięte non stop hdd - seriale, muzyka itd, tak aby nie szarpać i odłączać go non stop. Może uda się w kolejnych modelach. Dodatkowo usb było testowane czytnikiem kart typu 24in1 - działa bez problemu, oraz podłączeniem z wieloma komórkami z androidem. Podobnie jak w poprzednim przypadku wszystko działa jak trzeba.

FILMY. Do tej pory odtwarzałem .mp4, .mkv, .avi bez najmniejszych problemów. Amp sam skalował słasze jakości, nowsze formaty zawierające w sobie DTS-ES itd śmigają bez zarzutu. Zdarza się, że amp nie odtwarza niektórych filmów. Poczytałem fora, pogrzebałem w instrukcji i nic. Jedno mkv śmiga inne się nie uruchamia. Po czasie przypadkowo odkryłem przyczynę. Jeśli plik audio lub wideo będzie miał ustawiony w win atrybut "archiwalny" amp się do niego nie dobierze. Zdjęcie atrybutu na pc załatwia sprawę.

Audio. Z racji, że przed chwilą pisałem o filmach pominę oczywistość odtwarzanych formatów i przejdę do np filmów z DTS. Dźwięk w nich jest wg mnie badzo dobrze wyważony i na porządnie skalibrowanych ustawieniach potrafi sprawić wiele przyjemności. Mając na myśli porządnie skalibrowanych chodzi mi o poświęcenie momentu na wpisanie ampowi wielkości głośników ich położenia i odległości od słuchacza. Efekt finalny w miejscu siedzenia jest wart nawet biegania z miarką po pokoju. Przykład dowolny film akcji kodowany w DD5.1 lub DTS. Włączamy dowolny moment ze zwykłym spokojnym dialogiem i regulujemy głośność, aby dialog był dobrze słuszalny i rozumiany. W tym momencie możemy mieć pewność, że jeżeli aktor szepcze w filmie będzie trzeba trochę nadstawić ucha, natomiast wybuchający samochód przy stale tym samym ustawionym na dialogu poziomie głośności da nam poczuć wybuch na sobie i meblach (mój test na Pacific Rim). MP3, WAV, FLAC dekodowane bez zarzutu. Może teraz coś o stereo itd. Posiadam dalej dvp-900qs obsługujący super audio i z niego "uprawiam" odsłuch stereo (połączenie z amp. optycznie). Dźwięk jest wyraźny, dynamiczny, czysty i co dla mnie najważniejsze nie męczy po dłuższym czasie na danej głośności (oczywiście biorąc poprawkę na moją skąpą wiedzę o audio, hi-endzie, przeciętnym słuchu i tym że nie uważam się za audiofila tylko przeciętnego domowego użytkownika).

SOUND OPTIMIZER - Funkcja do której podszedłem sceptycznie, można nawet powiedzieć niechętnie a okazała totalnym zaskoczeniem na plus. Nie ważne, czy to radio, dźwięk z konsoli, mp3 czy stereo wg mnie dźwięk zyskuje na włączeniu "przetworników". Nie wiem jak to fachowo ubrać w słowa. Po włączeniu funkcji słuchanie staje się przyjemniejsze, a muzyka nie daje efektu jaki miałem testując beats audio. W beats'ach miałem wrażenie puszczenia przez "sprytny" equalizer, który zamiast podnosić jakość podbija bas, dodaje echo itp. Tu nie ma tego odczucia, to dalej muzyka którą lubie w jakościowym wydaniu takim, w jakim chciałbym ją słyszeć.

FAROUDJA. - Odczuwalna u mnie zwłaszcza w PS3. Konsola podpięta normalnie do tv skacze z trybów 1080p (menu) do 720p w ogromnej większości gier. Podpięta przez ampa podaje na początku jeden bardzo miły napis 1080p 12bit. Dlaczego miły? Amp skaluje wszystko chyba że ustawimy inaczej i w przypadku gier surowe 720p bezpośrednio w tv wygląda zauważalnie... inaczej... tak to dobre słowo w porównaniu do przeskalowanego. Wg mnie obraz zyskuje i to wiele. To samo przy filmach dekodowanych przez amp i prosto z usb w tv. Polecam Avatara jako przykład bo widać w nim doskonale że nie tylko kolory są żywsze i bardziej stonowane ale i zyskują na głębi.

O ampie mógłbym napisać wiele więcej i postaram się edytować tego posta.

Za literówki i błędy z góry przepraszam.

Konfiguracja testowa:

STR-DA3700es

KDL-42W805A

PS3

DVP-900ES

Audio JBL ES series (słyszany również na Tonsil Siesta)

DSC_0170.jpg

Za nowy amplituner zapłaciłem 3000pln i wg mnie jest wart każdej wydanej na niego złotówki. Gdybym dziś miał kupować sprzęt do domu bez wachania zakupiłbym go ponownie.

Edytowane przez PaulSmith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!dziekuje Paulsmith za obszerna recenzje.W tym tyg stane sie posiadaczem 3700es.Wzialem go glownie z powodu usb;)i tu pytanie: czy filmy duzej pamieci (20 Gb) kopie blue ray na pendrvie odtworze i to w 7.1 ?format ntfs na to pozwoli ale czy dzwiekowo to wydoli?pytanie usprawiedliwiam braku odtwarzacza a wlanczanie kompa ampli i tv na film to juz za duzo :P czy w bi amp jest opcja 7.1?kupilem go za 2800 bez gwarancji ale jak nowy..nie moge go juz znalezc w polskich sklepach?dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filmów to największa wersja jaką odpalałem (.mkv) chyba władcy pierścieni miała prawie 40gb. FullHD i DTS w filmie bez problemu. Bi-ampem pozbawiasz się drugiej strefy albo dodatkowych portów do 7.1 więc na bi-ampie 5.1 i koniec. Co do dostępności to nie śledzę na bierząco rynku, ale w sony center kosztuje 4999... może to przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy komuś udało się odpalić w tym sprzęcie STR-DA3700ES napisy z dysku zewnętrznego w filmie .mkv

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...