Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na wyświetlaczu 1920x1080 różnica do zauważenia przy tym konkretnym tytule to raczej tylko stopklatka + lupa w ręku.

Z kolei przy takich Ghostbustersach różnica w stosunku do poprzedniego wydania jest dość łatwo zauważalna, w ruchu w szczególności.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie znacznie wyższy bitrate to i na wyświetlaczu 1080p się zauważy in plus moim zdaniem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym wydaniu Battle: Los Angeles średni bitrate wynosił 22Mbps (w maxie dochodzący do ~45Mbps) @ AVC

Problem z bitrate jest taki, że po osiągnięciu danego poziomu nie ma on praktycznie żadnego wpływu na końcową jakość obrazu choćby nie wiem do jakiego poziomu go żyłować...

Różnica przy tym tytule byłaby gdyby ten nowy master jakoś wyraźnie się różnił od poprzedniego, ale tak nie jest.

http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=29518

http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=29519

http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=29520

http://screenshotcomparison.com/comparison.php?id=29521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wybrać się do któregoś z salonów Sony Centre. Miałem okazje widzieć tam telewizor Sony 65" 4K Ultra HD, a na nim zapuszczone jakieś demo 4K z widokami Japonii. Wrażenia oszałamiające! Obraz jest praktycznie realny, rzeczywisty, pomimo że to 2D! Zwykłe 4K 2D bije na głowe dotychczasowe 3D :)

Oczywiście, wszystko rozbija się o dostępnośc produkcji 4K, oraz przystępność cenową telewizorów 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo oraz animacje rządzą się innymi prawami. Nawet na 1080p niektóre dema zapierają dech ,dlatego gdy w sklepie będą sprzedawali 4K to na wszystkich innych telewizorach 1080p będzie leciał obraz z tunera satelitarnego ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru ma taką płytę od jvc pseudo 4k - 1080p wygląda jak 4k:). Dema to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jvc demo do projektorów ze skalerami 4k. Tylko skąd to zdobyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wiadomo, że 2014 maj to będzie początek rewolucji sprzedaży przez Sony nowym produktów 4K kamery,aparaty, TV itd w przystępnej cenie.

Kamery po 4-5tyś (amatorskie)

TV 8-14tyś (55cali)

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są wciąż oczekiwania niestety i nie można wykluczyć, że będzie, odpukać, kolejna obsuwa - w 2013r. ten sam Victor Matsuda mówił, że 4K Blu-ray będzie gotowy do końca 2014r.

Natomiast dowiadujemy się z ust Matsudy i Martina coraz więcej rzeczy, chociaż trzeba na nie patrzeć z lekkim przymrużeniem oka biorąc pod uwagę, że finalna specyfikacja 4K Blu-ray wciąż nie jest przyklepana.

1. The new format works on existing Blu-ray discs with 50GB capacity.

2. It stores data in a different way, though, moving from the H.264/AVC compression technology to the newer H.265/HEVC successor.

3. The new 4K Blu-ray drive players will be able to extract data from discs at a rate of 50 or 60 megabits per second, and perhaps up to 100Mbps.

4. The new technology also will get updated digital rights management (DRM) technology for preventing unauthorized copying.

5. Although 4K Blu-ray doesn't require larger disc capacity, they would benefit from it -- and that's something else the association is working on. "The roadmap says we have the capability to do that -- to increment to 66GB or maybe 100GB. those things are under study,"

6. The 4K format will increase the bit depth for each pixel from 8 to 10, meaning that a greater range between bright and dark can be recorded for video that's been produced to take advantage of that.

7. A new color-recording technology called BT.2020 allows a wider gamut. "The existing 709 color encoding system shows 30-35 percent of the visual color spectrum," BT.2020 can "render about 70-80 percent. As TVs migrate you'll be able to detect those colors,". Blu-ray players will be able to detect BT.2020 support and use the better color gamut if it's available, but today's TVs don't yet have the feature.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić napęd, nagrywarkę  blu ray do komputera PC ale jestem zdezorientowany w związku z 4K Ultra HD. 

Wiadomo że formaty 4K Ultra HD i blu ray się różnią ze względu na kodek, rozdzielczość itd. ale czy różnią się na poziomie nośnika? Czy standardowy napęd blu ray odczyta płytę 4K Ultra HD a jeżeli nie czy jest to jedynie kwestia zabezpieczeń czy też różnią się od siebie czymś więcej. 

LG udostępnia napęd: https://www.lg.com/us/burners-drives/lg-WH16NS60 który jest opatrzony logo Ultra HD. Zastanawiam się czy różni się on (jako napęd) od np. tego: https://www.lg.com/us/burners-drives/lg-WH16NS40-internal-blu-ray-dvd-drive 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma być ten napęd ?

Jeśli do odtwarzania filmów UHD BD w PowerDVD to ten player ma absurdalne wymagania sprzętowe, a odpowiedni napęd to jeden z mniejszych jego problemów (przyjmuje tylko tzw. oficjalne napędy Ultra HD).

Jeśli do wykonania kopii zapasowej to potrzebujesz np. darmowy MakeMKV oraz tzw. napęd UHD Friendly z odpowiednim firmware. Listę takich napędów bez problemu znajdziesz na google. 
WH16NS40 z SVC Code NS50 da się zrobić UHD Friendly, NS40 już nie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, misfit napisał:

Do czego ma być ten napęd ?

W głównej mierze archiwizacja, w tym pliki video. Nie chciałbym sobie zamknąć drogi do wykonywania kopi zapasowych filmów Ultra HD przez niewłaściwy tzn. nieświadomy zakup. Poza tym często stream'uje filmy z komputera do TV. Są to moje filmy blu ray i DVD które wcześniej zakupiłem i następnie przegrałem na dysk twardy komputera. Jest to wygodniejsze niż przenoszenie odtwarzacza  z pokoju do pokoju. Nie mam (jeszcze...) stacjonarnego odtwarzacza Ultra HD blu-ray i zacząłem się zastanawiać czy kupując napęd do komputera i filmy oczywiście będę miał do nich dostęp dokładnie na tej samej zasadzie, tzn za pośrednictwem komputera. Oczywiście poszukałem trochę na google, ale tam spotkałem się z różnymi, często przeczącymi sobie informacjami. Do teraz nie wiem czy komputerowy napęd Ultra HD blu-ray to jest dokładnie to samo co normalny blu-ray z dodanymi zabezpieczeniami. 

Proszę poprawcie mnie jeżeli się mylę. 

Jeżeli kupię napęd opatrzony logo Ultra HD (np.  https://www.lg.com/us/burners-drives/lg-WH16NS60) wtedy będę mógł oglądać filmy na komputerze , ale nie będę mógł ich zgrywać..?

Jeżeli natomiast zakupię napęd z listy Ultra HD friendly wtedy będę mógł wykonywać kopię zapasowe, ale nie będę mógł bezpośrednio oglądać filmów z płyt w napędzie na komputerze. Czy tak?

Nie jestem zainteresowany oglądaniem filmów na komputerze ale ciekawi mnie czy jest po prostu możliwość podglądu tego co na dysku w przypadku płyty Ultra HD blu-ray

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek398 napisał:

Jeżeli kupię napęd opatrzony logo Ultra HD (np.  https://www.lg.com/us/burners-drives/lg-WH16NS60) wtedy będę mógł oglądać filmy na komputerze , ale nie będę mógł ich zgrywać..?

Jeśli walniesz mu downgrade firmware do v1.0 to będziesz mógł zgrywać, przynajmniej jeśli chodzi o MakeMKV. Tutaj masz najprostszą metodę z tych darmowych. Ale czy wtedy PowerDVD przyjmie płytę z tego napędu to Ci nie powiem.
Osobiście mam LG BH16NS55, któremu wgrałem firmware z WH16NS60 metodą jak powyżej. Dzięki temu zyskałem:
1. Większą prędkość odczytu m.in BD-66 czy BD-100 do x8 vs x6  - kopię płyty 90GB MakeMKV zrobił mi w 65 minut.
2. Brak buga obecnego w firmware 1.02 z usypianiem napędu po pewnym okresie bezczynności np. dłuższa pauza w trakcie odtwarzania filmu, po czym trzeba było wysunąć i z powrotem wsunąć tackę napędu przyciskiem eject aby płyta była dalej odczytywana, a w skrajnych przypadkach trzeba było robić restart komputera.

Nie wiem czy w kwestii wypalania płyt coś się zmienia na lepsze lub gorsze po tej procedurze bo tej funkcjonalności napędu nie używam.
Ultra HD Blu-ray Advisor Cyberlinka podaje mi wynik pass (czyli dobrze) w polu UHD-BD Optical Disc Drive, ale czy rzeczywiście za jego pomocą będzie się dało odczytać płytę UHD w PowerDVD tego nie sprawdzę bo nie spełniam innych wymagań PowerDVD (CPU, GPU i płyta główna :) )

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2019 o 21:39, misfit napisał:

Osobiście mam LG BH16NS55, któremu wgrałem firmware z WH16NS60 metodą jak powyżej. Dzięki temu zyskałem:

 

Dzięki za radę. Kupiłem taki sam model. Czekam na przesyłkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...