Skocz do zawartości
acanga

Sony bdp s185 wciśnięty eject

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim odtwarzaczem. Mianowicie wcisnął mi się przycisk eject na playerze a konkretnie z lewej strony - podejrzewam że guzik jest na mocowany na 2 punktach i jeden z nich (z lewej strony ) się chyba złamał. Wszystko działa, tacka się wysówa i nawet tego nie widać ale odtwarzacz jak by nie patrzeć jest już uszkodzony :(

Nie wciskałem na chama tylko normalnie tak jak się wciska przyciski - jestem osobą dbającą o sprzęt.

Teraz się zastanawiam bo mam go od kilku miesięcy i jest na gwarancji. Czy reklamując taką usterkę można się powołać na " niezgodność produktu z umową" ? Kupowałem w sklepie internetowym.

Kiedyś miałem problem z Nokią bo zgasłą po paru dniach i już nie wstała no i wymienili bez szermrania no nówke z pełną nową gwarancją - to było akurat u mojego operatora.

Teraz mam pytanie czy ktoś z was miał podobny przypadek ale ze sklepem stacjonarnym ? I kto ewentualnie pokrywa koszty przesyłek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz szans na naprawę gwarancyjna ponieważ to usterka mechaniczna.

Żaden przycisk nie złamie się sam z siebie tylko pod wpływem zbyt dużej siły. Naprawie może podlegać tylko i wyłacznie uszkodzony mikrostyk ale z tego co piszesz- uszkodzenie jest innej natury

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blu ray Philipsa Bdp 7700 i kupiony był z dwóch powodów .Całe sterowanie pilotem i to tym od tv (bo to też Philips) łacznie z wysuwaniem płyty z napędu oraz są tylko cztery na obudowie moduły dotykowe z których i tak nie korzystam.Dlatego powinieneś w przyszłośi kupować sprzęt o innym sposobie obsługi.Wina Twoja i jak pisał przedmówca wada mechaniczna powstała z Twojej winy.Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor: Ok nie mam problemu - odtwarzacz to najniższa półka więc nie będę sie tym gorączkował. Ale wykonany jest tandetnie - nie powinien się zepsuć przy normalnym użytkowaniu.

play: Ja mojego kupiłem z racji niskiej ceny i również możliwości sterowania jednym pilotem ( bravia + blu ray ) . Nie przepadam za "dotykowcami" więc kolejny też będzie z "normalnymi" przyciskami ... ale na 99% już nie sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie przepadam dlatego nie korzystam z klawiszy dotykowych tylko z pilota bo tradycyjne są zbędne.Brudzisz i niszczysz je.Czemu wciskasz klawisz jak masz sterowanie pilotem Sony?Samsung idzie dalej i sterować każe głosem i gestami co dla mnie jest idiotyzmem skoro pilot jest bardzo funkcjonalny.

A tak na marginesie co do dotykowego sprzetu:

Jak ktoś obsługuje smartfony a nie telefony tradycyjne to różnica jest masakryczna w działaniu.Smartfony są dla lanserów ale błędy częste w aplikacjach i mylisz się co wciskasz ale jak tak dalej pójdzie to na rynku nie będzie w ogóle żadnych tradycyjnych telefonów. komórkowych.Nokia e52 trzyma baterię 5 dni a smartfon Samsunga Galaxy 12 godzin.

A dla żartu to dotykać to ja wolę co innego.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mam korzystac z 2 pilotów skoro mogę obsłużyć sprzęty jednym ? Jedyny klawisz jaki brakuje w pilocie od TV do obsługo blu raya to właśnie eject dlatego trzeba podnieść 4 litery z kanapy i wysunąć tackę normalnie ;)

Za smartfonami też nie przepadam - obecnie korzystam z w20i a na oku mam c905 ewentualnie xperia x10mini pro ale bateria ponoć trzyma tylko 1 dzień :( Jeśli chodzi o design dzisiejszych sprzętów .. to jest masakra. Np. Sony - Tv robią ładne moim zdaniem ale nowe blu raye wyglądają ... no ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o korzystaniu z jednego pilota chyba że pilot telewizyjny w Sonym nie ma wysuwania płyty (zastępujacego eject) ale z tego co piszesz to w Sonym nawet pilot od bluraya nie wysuwa płyty tylko masz to z klawisza.Pilot w Philipsie wysuwa płytę po naciśnieciu przycisku w nim na ok 4 s.

Tak te blu raye od Sony to plastikowe zabawki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten pilot od tv nie ma klawisza eject a od blu raya ma - ale skoro oba sprzęty są jednego producenta to logiczne że korzystam tylko z jednego :)

Blu pewnie zmienię na inny za jakiś czas bo jak dla mnie nie najlepiej skaluje płyty dvd LG 370 i ps3 robiły to lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tak jest to mogłeś tylko używać pilota od blu ray do wysuwania płyty a tak przez ich konstrukcję kiepską masz klawisz wyłamany.

W skalowanie to ja za bardzo nie wierzę i tak samo we wszelkie konwersje.Ja dvd już nie odtwarzam (za słaba jakość ) tylko oryginalne płyty niebieskie.

Cenię tylko najwyższą jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest klawisz eject na odtwarzaczu zeby z niego korzystac a nie zastanawiac sie z jakiego jest tworzywa i czy napewno wytrzyma nacisniecie palcem. Na szczescie nie wpadl do srodka i jest na swoim miejscu i dziala. I po to jest bravia sync zeby korzystac z 1 pilota i juz.

Jesli chodzi o skalowanie to wierze i widze roznice a dvd uzywam bo nie wszystkie filmy wyszly na blu rayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acanga

Ten odtwarzacz kosztuje tyle ile kosztuje właśnie dlatego że...nie jest SONY ;)

Sony dało projekt, dokumentację i reszta poszła do podwykonawcy. SOny obecnie już mało co produkuje samodzielnie. Nawet telewizory tak szumnie tu opisywane tłuką dla SONY firmy (totalny) krzak

A żeby było smieszniej- możesz kupić np Philipsa i okaże się że ten Filip schodzi dokładnie z tej samej linii produkcyjnej co ten Twój pechowy S185 :)

Takie czasy

Dzis produkować elektronikę może każdy.

Zakładasz firmę na Cyprze żeby Rostowski się odp....ił, zlecasz wykonanie projektu wizualnego jednej firmie, opracowanie elektroniki pod design drugiej a póżniej na produkcję całości ogłaszach przetarg w chińskich manufakturach które się będą zabijać o twoje zlecenie. Po 4 miesiacach kontener z twoimi odtwarzaczami jest w dowolnym porcie UE :)

W praktyce jest troche wiecej zachodu (certyfikaty CE itp pierdoły) ale generalnie tak to wygląda

Wszystko załatwisz siedząc wygodnie w domu :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykowego byś nie wyłamał a ....używał sporadycznie.Ja też korzystam z jednego pilota a podczas wymiany płyty z napędu biorę drugi który leży obok blu ray i tylko wtedy mogę skorzystać z niego by wyjąć płytę lub dotknąć przycisku na blu ray.Ja też korzystam z Easylink w Philips.Żadne skalowanie nie podniesie obrazui dvd do faktycznej jakości blu ray które to prawda są drogie nadal i wiele tytulów niedostepnych.

Mobor z całym szacuniem ale Philips nie jest tak tandetnie wykonany jak wspomniany Sony.A poza tym to tani sony bo bez trybu 3D - jeden z najtańszych na rynku.

A co do produkcji w Chinach i u podwykonawców jedyną firmą tv które nadal są robione w Japonii są Sharpy które na tym forum są sktrytykowane najbardziej w świecie.A chińskie Sony jak piszesz to lider tego forum.Mojego Philipsa (9607) składali na Węgrzech i nie mam na to wpływu.Właściciel części telewizyjnej Philipsa jest azjatycki TpVision i na razie mu ten mariaż wychodzi na dobre.Pioneer był japoński i go już niestety nie ma w tym segmencie.A blu raya to prawda składali w Chinach.

Te czasy japońskiej oryginalnej elektroniki juz nie wrócą....

Bardziej się liczy moim zdaniem patent i myśl technologiczna a tu daję wiarę europejskiemu philipsowi i japońskiemu sony .Nie wierzę za to lg i samsungowi bo ich rozum azjatycki mnie nie przekonuje choć to liderzy sprzedaży.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście Blu Ray ma służyć do odpalania filmów BD, DVD.. reszta mnie nie obchodzi. Z mkv itp wyrosłem. Serwisy intrenetowe też mi wiszą - jedynie z YT w HD korzystam a to mam w Bravii i lepiej wygląda niż z bdP-185. Jeśli odtwarzacz dobrze skaluje DVD i czyta oryginały jest dla mnie godny zainteresowania. Różnicę w cenie wolę dołożyć do tv, ampli itd.

Fajnym dodatkiem w odtwarzaczach Sony jest możliwość podglądu jaki aktualnie leci bitrate czego LG nie miał niestety.

Najprzyjemniej wspominam dvd yamahy model 661 bodajże - ten przynajmniej godnie się prezentował pod telewizorem i ladnie skalował płyty dvd.

P.S. A co dziś nie jest made in China ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie z powodu jakości obrazu zrezygnowałem z dvd.Tylko blu ray i kanały Hd.Sd bardzo sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor z całym szacuniem ale Philips nie jest tak tandetnie wykonany jak wspomniany Sony.

Z całyms zacunkiem ale to czy sprzet jest wykonany tandetnie cyz nie nie zależy wcale w 100% od podwykonawcy. Przykład Foxxcon produkuje megatandetne plastikowe laptopy dla producenta X i tuż obok aluminiowe MacBooki czy iPady dla Apple'a Rządzi rachunek ekonomiczny i zleceniodawca który płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całyms zacunkiem ale to czy sprzet jest wykonany tandetnie cyz nie nie zależy wcale w 100% od podwykonawcy. Przykład Foxxcon produkuje megatandetne plastikowe laptopy dla producenta X i tuż obok aluminiowe MacBooki czy iPady dla Apple'a Rządzi rachunek ekonomiczny i zleceniodawca który płaci.

Czyli sugerujesz ze Sony nie płaci tym którzy produkują?.Możliwe razem z Panasonikiem mają miliardy strat w tym segmencie i dopłacają do każdego tv.

Poza tym czy konkretny odtwarzacz jest tandetny czy nie to raczej zależy od opinii uzytkowników a nie producentów którzy kit marketingowy zawsze wciskają razem z księgowymi parametrami jako trick poprawiajacy sell.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOny dostaje to za co płaci. Ma być tanie tworzywo - jest tanie. Takie jest zakontarktowane i tyle. NIKT nie bedzie do interesu dopłacał.

Sprzet kupujesz w sklepie za 3 stówy w czym masz 23% VAT, akcyze, i jeszcze 5 pośredników i transport z Azji.

Jak sadzisz- ile Sony zapłaciło chinczykom za ten złom ? Nie wiecej jak 15 dolarów....Kolejne 10 to opakowanie, marketing, koszty gwarancji

To jest elektronika obliczona na 1 góra 2 lata życia. Po tym czasie masz sobie kupić nowy sprzet a ten wywalić do śmieci.

BTW Sony i Panasonic traca glównie na kursie jena który jestw ciaż mocno przewartosciowany. Nie dotyczy to tylko tych dwóch firm jak to ładnie zauważyłeś tylko generalnie całej japonskiej gospodarki

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor

NIe zapominaj w tym wyliczeniu uwzglednic jeszcze oplate za utylizacje.

U nas w cenie 1-5e idzie na WEEE. W Polsce prawdopodobnie nieco mniej.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mam korzystac z 2 pilotów skoro mogę obsłużyć sprzęty jednym ? Jedyny klawisz jaki brakuje w pilocie od TV do obsługo blu raya to właśnie eject dlatego trzeba podnieść 4 litery z kanapy i wysunąć tackę normalnie ;)

Za smartfonami też nie przepadam - obecnie korzystam z w20i a na oku mam c905 ewentualnie xperia x10mini pro ale bateria ponoć trzyma tylko 1 dzień :( Jeśli chodzi o design dzisiejszych sprzętów .. to jest masakra. Np. Sony - Tv robią ładne moim zdaniem ale nowe blu raye wyglądają ... no ;)

Uzytkowałem C905 telefon dobry do zdjec i nic pozatym. Natomiast Xperie x10 mini pro odradzam to telefon dla dziewczyn malutkie klawisze nie wspominając o ekranie dotykowym na ktorym naciskasz co innegi niz chciałes. Nawet moja kobieta sie go pozbyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy wyjściem będzie kontakt z działem pomocy Sony:

http://www.sony.pl/support/pl/contacts/tvhc

0 801 382 462

(koszt połączenia wg taryfy operatora)Godziny otwarcia :

Poniedziałek-Piątek 9.00 – 18.00

Dni wolne od pracy: w dni wolne od pracy nasze centrum kontaktów jest nieczynne.

Dowiesz się czy można naprawić taką usterkę, czy będzie to zrobione w ramach gwarancji, czy będziesz musiał za to zapłacić.

Mogą również przysłać techników jeśli sytuacja będzie tego wymagała.

Powodzenia w wyjmowaniu przycisku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuję się z Sony - zobaczymy co mi powiedzą. Sam się za to nie biorę bo raz że nie mam takiego panelu z przyciskami a dwa że nawet to tak bardzo nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie! Tak jak wcześniej Ci napisałem - kontakt z serwisem będzie najrozsądniejszy.

Póki co zawsze możesz korzystać z pilota do wysuwania tacki na płyty. Z tą funkcję odpowiada przycisk :

screenshot001ro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź .. ale to nie jest mój pierwszy BD ani inny sprzęt i potrafię sie posługiwać pilotem ;) Zobaczymy co powie serwis Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...