Skocz do zawartości
Urkiszz

najlepsze ustawienia obrazu dla Samsung Ue46eh5300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) własnie zakupiłem wyżej wymieniony model TV , i nie do końca jestem zadowolony z jakości obrazu:( moje ustawienia:

tryb obrazu:Standardowy

podświetlenie: 6

kontrast:88

jasność:45

ostrość: 50

kolor:50

odcień (z/c) z50-c50 ( ta opcja jest nie dostępna, dlaczego??:(

Ustawienia Zaawansowane

kontrast dyn. wyłączone

Tonacja czerni: wyłączona

odcień skóry:0

Tylko tryb RBG :wyłączone

Przestrzeń kolorów :oryginalna

gamma:0

oświetlenie. dynamiczne Wyłączone

Opcje obrazu

Tonacja kolorów: standardowa

filtr zakłóceń cyfr: średni

red. zakłóceń MPEG: Średni

tryb film: auto 1

led motion plus : wyłączone

Dodam ze za bardzo się na tym nie znam:) i ustawiałem na czuja:) ale jeśli jakiś fachowiec by mi lepiej poradził chętnie skorzystam z rady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt, pomimo szczerych chęci, nie odgadnie jakie powinny być optymalne ustawienia dla Twojej matrycy, warunków otoczenia i urządzeń peryferyjnych :) Poczytaj w temacie: https://hdtvpolska.com/kalibracja-telewizora-ustawienia-sa-dobre-naturalne/ Jeśli chciałbyś uzyskać obraz najbliższy reżyserskiemu to możesz po pierwsze spróbować naszych ustawień z testów Samsungów, a drugim krokiem jest zamówienie profesjonalnej, sprzętowej kalibracji. Link w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest okej:) ale wydaje mi się że mogło by być lepiej:)

Czyli nie da się poprawić jakości ?? ekran jest troszkę nie dostrojony i nie mogę się tego ustawić:(

Edytowane przez Urkiszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak:

1.Obraz:

Tryb: Standardowy

Podswietlenie: 10 (do 13 gdyz pada mi swiatlo z okna na niego)

Kontrast: 100

Jasnosc, Ostrosc, Kolor: 50

Odcien (Z/C): 50 (nie wiem czemu u Ciebie niedostepne. Moje ustawienia dotycza HDMI i dziala. Sproboj zaktualizowac oprogramowanie)

Ustawienia zaawansowane: Kontrast Dyn: Sred

Tonacja czerni: Wylaczone

Odcien skory: 0

Tryb RGB: Wylaczone

Przestrzen kolorow: Oryginalna

Balans bieli: Nie zmieniane

Gamma: 0

Oswietlenie dyn: Wylaczone

Opcje obrazu: Tonacja kolorow: Standardowy

Filtr zaklocen cyfr, Red zaklocen MPEG: Auto

Poziom czerni HDMI: Niski

Tryb Film: Auto1

LED Motion Plus: Wlaczone

Do tego: System -> Rozwiazanie Eco -> Czujnik Eco: Wlaczone z podswietleniem na 5 (Tak na noc)

Ustawienia powyzsze dostosowane dla mnie po pierwsze do PS3, po drugie filmy oraz sport HD (TV oraz BluRay)

Jezeli chodzi o playa to moze delikatnie za jaskrawo. Ale co do filmow dla mnie idealnie. Z lekka mgielka.

U ojca na LG obraz w HD jest jakis taki. Hymmm. Nie filmowy. Wszystko wyglada tak jak teatr na TVP1 :P

Jezeli chciesz taki krysztal jakby ktos stal naprawde obok i ta dziwna plynnosc to powyzsze ustawienia na pewno tego nie zagwarantuja.

Pozatym co rozumiesz pod pojeciem "niedostrojony". Nieostry? Bez kolorow? Ciezko doradzic jak sie nie wie czego chcesz.

Edytowane przez smogf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...