Skocz do zawartości
tisi123

HDTV w kablowkach (Aster)?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dowiedzialem się ze po wakacjach w tym roku maja wymieniac dekodery uzytkownikom cyfrowej asterki na dekodery HDTV (informacja nieoficjalna)
Podobno takie maja plany na ten rok.
Pożyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Asterix2001' post='39001' date='15.02.2007, 12:09 ']Ostatnio dowiedzialem się ze po wakacjach w tym roku maja wymieniac dekodery uzytkownikom cyfrowej asterki na dekodery HDTV (informacja nieoficjalna)
Podobno takie maja plany na ten rok.
Pożyjemy zobaczymy[/quote]

Bardzo było by fajnie, gdyby w ASTER było HBO i CANAL+ w HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Asterix2001' post='39001' date='15.02.2007, 12:09 ']Ostatnio dowiedzialem się ze po wakacjach w tym roku maja wymieniac dekodery uzytkownikom cyfrowej asterki na dekodery HDTV (informacja nieoficjalna)
Podobno takie maja plany na ten rok.
Pożyjemy zobaczymy[/quote]
na ile wiarygodne sa te wiadomości ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lucius' post='33104' date='06.01.2007, 07:55 ']Tutaj pojawi?y si? zdania, jakoby jako?? tv cyfrowej w kablówce by?a lepsza ni?eli na cyfrowej satelitarnej platformie (sic!), ale to przecie? niemo?liwe?!
Przecie? w kablówkach ju? na starcie, s? straty jako?ci sygna?u przy transmisji sygna?u poprzez kable, które wij? si? nieraz na kilometry...[/quote]

I tu Panie i Panowie klaniaja sie podstawy technologi cyfrowej i przekazu sygnalu cyfrowego.
Przekaz cyfrowy nie jest tak podatny na straty powstale w wyniku oslabienia sygnalu tak jak analog - dotyczy to satki jak i kabla.
Nie kazdy musi posiadac taka wiedze wiec pozwolcie ze sie nia podziele.

Sygnal analogowy to nic innego jak zmodulowane fale elektromagnetyczne, ktore sa bardzo podatne na zaklocenia. Wszelkie zrodla fal elektromagnetycznych (przewody lini wysokiego napiecia itp.) powoduja szumy / zaklocenia w sygnale i wplywaja na jego jakosc. Dodatkowo natezenie samego sygnalu, ktore spada wraz ze wzrostem odleglosci na jaka jest przesylany, przekladaja sie bezposrednio na jakosc obrazu i dzwieku.

W transmisji cyfrowej przesylane sa ciagi zer i jedynek (101001001110110). Po stronie odbioru takiego sygnalu tuner odbiera taki sam ciag zer i jedynek (101001001110110) i nie wazne jest dla niego czy dane 0 czy 1 jest silne czy slabe wazne jest TYLKO to aby bylo czytelne ze jest to 1 lub 0.
W transmisji cyfrowej spadek natezenia sygnalu nie ma zadnego wplywy na jakosc odbioru, chyba ze spadnie on do takiego poziomu ze:
1. Zgubi sie taka jedynka czy zero - wtedy mamy pikseloze.
2. Zgubi sie sporo jedynek i zer lub zadne nie dochodzi do odbiornika - mamy wtedy czarny ekran (brak sygnalu).
Czy to po kablu czy z satelity jezeli cyfrowy sygnal jest odebrany i nie mamy pikselozy to jest to 100% jakosci z jaka nadaje nadawca!!!

Jedyny problem z cyfrowym HD jest fakt iz wysokie czastotliwosci "gubia sie" wraz ze wzrostem odleglosci. To tak jak przysluchiwac sie muzyce z przejezdzajacego samochodu czy jakiemus koncertowi. Jezeli jestesmy blisko zrodla muzyki slyszymy niskie (basy) jaki i wysokie (cyk cyk cyk :rolleyes:) tony / czestotliwosci ale jezeli zaczynamy sie oddalac wysokie tony zanikaja az w pewnej odleglosci bedziemy slyszec jedynie basy (niskie czestotliwosci). HD potrzebuje dosyc sporego spektrum (szerokosci) pasma czestotliwosci dla poprawnej transmisji sygnalu. Zaleta sieci kablowych jest to ze po drodze od nadawcy do klienta takie spadki sygnalu mogo byc "podbite" wzmacniaczami w przypadku sygnalu z satki nie jest to tak latwe :P

Reasumujac wyklad :)
Sygnal cyfrowy do analogowego ma sie tak jak:
W trakcie silnego sztormu (beda to nasze zaklocenia) na pelnym morzu w pewnej odleglosci sa dwa statki (nadajnik i odbiornik). Sytuacja ekstremalna:
1. Analowa transmisja
Majtek na statku A [b]krzyczy[/b] "SOS" do statku B. Majtek na statku B cos tam slyszy ale grzmoty, silny wiatr i deszcz sprawiaja ze nie jest w stanie zrozumiec tresci wiadomosci.
2. Cyfrowa transmisja
Majtek na statku A za pomoca [b]latarki[/b] morsem ("blyskami") przesyla w kierunku statku B wiadomosc SOS. Majtek na statku B mimo iz blyski sa slabe (deszcz) jest w stanie czysto i bezblednie odczytac wiadmosc zakodowana morsem.

Mam nadzieje ze rzuci to jakies swiatlo na ten temat i wyjasni paru osobom roznice pomiedzy analogiem a cyfra.

Pozdrawiam

Edytowane przez twEEtR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
twEEtR dzięki za ciekawy wykład :-)
niestety nie uwzględnia on realiów sprzętu, czyli np. jakości dekoderów w kwestii przekazu cyfrowego.
Kupując kartę np. c+ lub polsatu (chyba już jest to możliwe) możesz sobie kupić model luksusowy dekodera, a nie używać tego szrotu który dają w nich. Używając kablówki (w tym konkretnym przypadku aster) jesteś skazany na totalny szrot który ci dostarczają, nie masz bowiem możliwości użycia lepszego technicznie dekodera. A to co dostarcza aster jako dekoderów cyfrowych to straszny złom (chyba kupili to gdzieś na wyprzedaży)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam Asterke od wielu lat i przyklad jest najprostszy z mozliwych: TVP1 , TVP2 i reszta lokalnych kanalow nadawana jest z analoga , reszta cyfrowo z satelity.
Jak pada snieg albo deszcz , wieje porwisty wiatr to na analogu dostaje szumik , jakies tam lataja paproszki na obrazie i tyle. A co dzieje sie z cyfrówaka?? no wlasnie to KASZANA! , stop klatki , zerwany streaming , wielkie kwadraty na ekranie i w rezultacie brak sygnału.


Ma ktos już jakieś wieści odnośnie ASTER HD?

Ja otrzymałem dziś odpowiedz na pytanie zadane do działu obsługi w ASTER.

"Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że obecnie prowadzone są testy dot. technologii HDTV
i jeśli zostaną one zakończone pozytywnie taka oferta pojawi się u nas.
Będziemy Państwa o tym na bieżąco informować.

Pozdrawiam,
Mariola Dybcio
Konsultant ds. Utrzymania Klienta
"

chyba leci to z automatu więc nie ndalej nie wiadomo.
tym takstem Mariola zlała mnie potwornie i chyba nieprzedłuże u niej umowy , wybieram N-ke. Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='56022' date='13.08.2007, 03:22 ']Konsultant ds. Utrzymania Klienta[/quote]
Zabawne. Na ogół ta posada nazywa się Konsultant ds. Obługi Klienta. Użycie słowa "utrzymania" sprawia wrażenie, że zajęciem tego pracownika jest mamienie klientów by za wszelką cenę zostali w Astrze i płacili dalej abonament. Podświadoma wpadka kierownictwa? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do telewizji HD są potrzebne te rzeczy (w europie ofcorse :)):
-Dostawca telewizji cyfrowej (DVB-S,C lub T, w przypadku astry C :))
-STB z obsługą HD :P
-No i telewizor z HD by wykorzystać pełną moc ;p

@lucius standard DVB jest ten sam co w platwormach wiec jakoś jest równa jakości nadawanej na satelicie drogą cyfrową ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z pisma, które dziś dostałem od TV Aster:

"Wkrótce w pakietach Basic i Basic Plus pjawią się kolejne, niezwykle atrakcyjne kanały. Oprócz tego przygptuwjemy się do wprowadzenia nowych dodatkowych usług: telewizji wysokiej rozdzielczości (HD), cyfrowej wypożyczalni filmów oraz telewizji na żądanie (Video-On-Demand)".

prezes zarządu Krzysztof Konstanty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Holt_' post='63046' date='12.10.2007, 10:10 ']z pisma, które dziś dostałem od TV Aster:

"Wkrótce w pakietach Basic i Basic Plus pjawią się kolejne, niezwykle atrakcyjne kanały. Oprócz tego przygptuwjemy się do wprowadzenia nowych dodatkowych usług: telewizji wysokiej rozdzielczości (HD), cyfrowej wypożyczalni filmów oraz telewizji na żądanie (Video-On-Demand)".

prezes zarządu Krzysztof Konstanty[/quote]
bla, bla bla, oni zawsze tak mamią i obiecują ja juz odpuściłem z wziąłem satelitę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Calkiem niedawno gadalem z facetem z Aster i stwierdzil ze raczej wola rozwijac TV via Internet niz HDTV w kablu ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam niezłą lipę bo dowiedziałem się że nie ma u mnie możliwości zainstalowania satelity :P moje okna są na złą stronę a na dachu sie nie da ze względu na konstrukcję budynku (po prostu wyżej są czyjeś tarasy i nikt sie na to nie zgodzi).... jeśli jest tak jak piszecie (odnośnie HD w Aster) to znaczy że jestem skazany na brak telewizji w wysokiej rozdzielczości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem nie tak dawno pismo z Aster, w którym informowali, że prowadzą prace nad wdrożeniem HD. Tak wiec bądź dobrej myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aster to jeden wielki syf i wyłudzanie kasy...Nowe fajne programy ładują do pakietu Basic plus za dodatkową opłatą (Zielona Góra). Np w Żarach w kablówce ( która "podlega" Szczecinowi)w normalnym pakiecie mają National G., HBO, programy historyczne, a i płacą trochę mniej... Co mnie trzyma przy Aster? Możliwość rozdzielenia sygnału na kilka tv prz pomocy "rozgałęźnika", ale jak będzie możliwe to przy satelitach to cześć pieśni,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='33049' date='05.01.2007, 15:44 ']hmm chyba jesteś pierwszym znanym mi zadowolonym klientem aster (chodzi mi o tv, bo internet to sam mogę mówić w samych superlatywach). Co do sygnału cyfrowego to mam w domu dwa takie dekodery (na jednym jest hbo, a na drugim c+, a wszystko przez to, ze w ofercie w ogóle nie ma propozycji dla ludzi posiadających więcej niż jeden odbiornik w domu. sygnał z tych dwu dekoderów za pomocą modulatorów mam wmiksowany do sieci, niestety nie jest to zbyt dobre rozwiązanie a i jakość sygnału na tym sporo traci). Z tymi dekoderami ciągle są jakieś kłopoty (najczęściej samoistne restarty po kilka razy dziennie). No i wkurzające jest ten asterowski zasys gotówki, za wszystko chcą kasę (mnie najbardziej wkurza opłata za normalne kanały niekodowane w wersji cyfrowej, i tak za to 10 zł, za tamto 5, za jeszcze coś 15 zeta i tak zbiera się całkiem pokaźna suma, ja w sumie za tv+dekodery+hbo+c++internet płacę miesięcznie ponad 280 zeta,a nie mam jeszcze full pakietu - nie mam cinemax, nie mam pakietu basic plus i jeszcze paru). W sumie w tej chwili coraz poważniej myślę nad rezygnacja z ich usług w kwestii tv i przerzucić się na satelite + spliter do dzielenia uprawnień (więc chyba pozostaje cyfra+, bo na razie tylko ją można w ten sposób pojawić.
W HDTV w Astrze na razie nie wierzę (może gdyby UPS zaczął coś w tej dziedzinie to Aster by się ruszył, ale na razie widać, ze obie te duże kablówki wolałyby jak najdłużej unikać tego tematu, coś jak Polsat i C+ przed wejsciem ITI, a w kablówkach brak takiego gracza). Ciemno to widzę...[/quote]

Chcesz mniej płcić w Astrze to jest na nich sposób, ja mam abonament już wiele lat - Astra nie dba o starych klientów - pewnego pieknego dnia wysłałem im rezygnację z części ich usług ( internetu bo mam też internet w sieci komórkowej) to w kilka dni zgłosiła sie do mnie jakas panienka z propozycją nowej korzystniejszej umowy i płace teraz za pełen pakiet usług nie prawie 300 zł a 120 z groszami bez pogorszenia przepustowości internetu i oferty programów telewizyjnych analogowych i cyfrowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze Wam powiedzieć, że akurat pracuje w Aster (Warszawa) i wprowadzenie HD jest spodziewane na przełomie marca-kwietnia. Oprócz HD w tym roku Aster ma zamiar zająć się telefonami komórkowymi (już ma podpisaną umowę z Orange).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Rupiewicz' post='77107' date='03.01.2008, 17:03 ']Chcesz mniej płcić w Astrze to jest na nich sposób, ja mam abonament już wiele lat - Astra nie dba o starych klientów - pewnego pieknego dnia wysłałem im rezygnację z części ich usług ( internetu bo mam też internet w sieci komórkowej) to w kilka dni zgłosiła sie do mnie jakas panienka z propozycją nowej korzystniejszej umowy i płace teraz za pełen pakiet usług nie prawie 300 zł a 120 z groszami bez pogorszenia przepustowości internetu i oferty programów telewizyjnych analogowych i cyfrowych.[/quote]

współczuje, naprawde głęboko współczuje , ja podpisuje umowe co roku , ostatnio na dwa lata i kazda nowa umowa jest niższa od poprzedniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hochland' post='80606' date='20.01.2008, 17:14 ']Musze Wam powiedzieć, że akurat pracuje w Aster (Warszawa) i wprowadzenie HD jest spodziewane na przełomie marca-kwietnia. Oprócz HD w tym roku Aster ma zamiar zająć się telefonami komórkowymi (już ma podpisaną umowę z Orange).[/quote]


A może znasz jakieś szczegóły słyszałem, że od początku roku miały się zacząć testy niestety jak narazie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hakama' post='82024' date='28.01.2008, 12:20 ']A może znasz jakieś szczegóły słyszałem, że od początku roku miały się zacząć testy niestety jak narazie cisza.[/quote]
Z tego co wiem to testy trwają cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.satkurier.pl/?systemy_kodowania/&kat=50&id=39540"]http://www.satkurier.pl/?systemy_kodowania...50&id=39540[/url]

Wyglada na to ze cos sie zaczyna ruszac w temacie HD i VOD w Aster, a juz mialem pisac do spoldzielni mieszkaniowej o pozwolenie na zamontowanie sobie na balkonie anteny SAT :-) , ale moze poczekam co pokaze Aster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to odpowiedz na zadane pytanko w sprawie HDTV z bok Aster:

"Witam,

Planujemy uruchomić usługę HD w bieżącym roku, jednak o szczegółach
dotyczących jej wdrożenia będziemy mogli poinformować po
zakończeniu negocjacji.
Uruchomienie telewizji wysokiej rozdzielczości wymaga rozbudowy istniejącej
infrastruktury, musi być poprzedzone serią testów technicznych, które
aktualnie są prowadzone.
Pragniemy zaznaczyć, że ASTER nie koncentruje się wyłącznie na uruchomieniu
HDTV, w planach na 2008 r. mamy także inne usługi cyfrowe tj. np. VoD czy
PVR. Całość działań jest zaplanowana na kilka etapów. Zamierzamy uruchomić
zaawansowaną technicznie i rozwojową platformę, jedną z najlepszych na
rynku. Nasi Klienci będą mogli korzystać z najnowocześniejszych dekoderów,
które w przyszłości pozwolą nam świadczyć najróżniejsze usługi interaktywne.

Pozostajemy do dyspozycji,
Agata Laskowska"

no to czkamy na koniec negocjacji zapewne z N, Polsatem i Cyfrą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak zwykle wielką kupe wynegocjują. Już ja Aster znam. ciekawe jak im pojdzie wymiana dekoderow i ile to nas abonentow bedzie kosztowało....ich widzimisie. SHIT !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='NsNsP' post='84861' date='10.02.2008, 17:48 ']I jak zwykle wielką kupe wynegocjują. Już ja Aster znam. ciekawe jak im pojdzie wymiana dekoderow i ile to nas abonentow bedzie kosztowało....ich widzimisie. SHIT ![/quote]


tak Polak potrafi, wszystko jest shit i wogóle dziadostwo.

Stary powiem ci tyle - SMUCISZ - przecież nie musisz tego kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musze nie musze wyjscia nie mam bo na naziemna cyfrowa telewizje nie ma co czekac a satki w miejscu w którym mieszkam podlaczyc sie nie da, nawet gdyby UPC wprowadzilo DVB-C to nie mam co na to liczyc bo w budynku w ktorym mieszkam UPC nie ma. Jestem skazany na sieć ASTER. Prosze mi wspolczuc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='NsNsP' post='86325' date='17.02.2008, 01:52 ']musze nie musze wyjscia nie mam bo na naziemna cyfrowa telewizje nie ma co czekac a satki w miejscu w którym mieszkam podlaczyc sie nie da, nawet gdyby UPC wprowadzilo DVB-C to nie mam co na to liczyc bo w budynku w ktorym mieszkam UPC nie ma. Jestem skazany na sieć ASTER. Prosze mi wspolczuc ;-)[/quote][/i]
Najpierw zobacz a później krytykuj.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...