Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

CES2013: 56" 4K OLED TV - Sprzęt 4K firmy Sony na targach

Recommended Posts

NewsRozdzielczość modeli 4K — czterokrotnie większa niż w obecnych telewizorach HD — gwarantuje niezapomniane wrażenia wizualne. Firma Sony cieszy się zasłużoną opinią pioniera technologii 4K, a tegoroczne targi CES stanowią potwierdzenie tej opinii.

Sony rozpoczęło rewolucję 4K od wprowadzenia pierwszego komercyjnego projektora kinowego 4K oraz pierwszej kamery profesjonalnej 4K (F65) do rejestracji materiałów 4K. Dziś w salach kinowych na całym świecie zainstalowanych jest ponad 13 000 projektorów 4K. Sony ma w ofercie także domowy projektor 4K, szereg zgodnych z formatem 4K domowych urządzeń rozrywkowych (np. wprowadzony w ostatnim czasie 84-calowy telewizor LED 4K) czy będący nowością na rynku 4K system odtwarzania fabrycznie wgranych treści 4K — słowem, kompleksowe rozwiązanie, jakim nie może się pochwalić żaden inny producent.

Firma Sony ujawniła, że wiosną do sprzedaży trafią dwa nowe telewizory LED 4K z ekranami o przekątnej 55 i 65 cali (seria X9000A). Oba modele kuszą fantastyczną rozdzielczością 4K za znacznie przystępniejszą cenę, dzięki czemu wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K staną się dostępne dla szerszej grupy odbiorców.

Latem Sony planuje uruchomienie w Stanach Zjednoczonych pierwszego serwisu z treściami 4K. Użytkownicy dedykowanego odtwarzacza multimediów 4K uzyskają we własnym domu dostęp do treści Sony Pictures Entertainment wyprodukowanych natywnie w formacie 4K, wraz z ich nadzwyczajną jakością obrazu i dźwięku.

Sony pracuje także nad połączeniem technologii 4K z inną swoją pionierską technologią wyświetlania: OLED. Pierwszy, 11-calowy telewizor Sony OLED powszechnego użytku trafił na rynek w 2007 roku, a wielkim sukcesem rynkowym okazały się profesjonalne monitory OLED z większymi ekranami. Na targach prezentowany jest 56-calowy prototyp telewizora OLED 4K, symbolizujący wielki postęp, jaki dokonał się w urządzeniach konsumenckich tego rodzaju.

Zwiedzający targi CES 2013 będą mogli także zobaczyć pierwszą konsumencką kamerę 4K firmy Sony, szereg innych rozwiązań obrazujących 4K, w tym oprogramowanie „PlayMemories Studio”, oraz pierwsze w branży płyty Blu-ray Disc™ w formacie 4K, zawierające wcześniej wydane filmy.

4koled.jpg

56" 4K OLED TV

• Like 1

Wow! Szybko poszło. Z jednej strony to super, ale z drugiej, to średnio mi się widzi po raz n-ty kupować te same filmy. Mimo wszystko i tak kusi.:-)

Szybko poszło? może za szybko. Za rok może być 8K na CES2014 i co wtedy?

Koledzy bardziej biegli w temacie wiedzą ,że równocześnie prace nad systemenm 8K są zaawansowane a to tzw. 4K jest tylko kolejnym systemem przejściowym. Na tym forum podawano już link n/t zaawansowania systemu 8K szkoda gadać.

Śledzienie tych informacji jest coraz trudniejsze a ich weryfikacja prawie niemożliwa.

Odnośnie tego "Blu-ray Disc™ w formacie 4K to sobie pomyślałem - wow, nie spodziewałem się, że tak szybko to ruszy z kopyta. Niestety google rozwiał mój entuzjazm do zera.

CULVER CITY, CALIF. (January 7, 2013) – To compliment the electronics industry's launch of 4K Ultra HD Televisions, Sony Pictures Home Entertainment (SPHE) is proud to leverage its growing 4K asset library to present "Mastered in 4K" Blu-ray™ titles. While maintaining the studio's commitment to the highest possible quality Blu-ray releases, the "Mastered in 4K" offering takes these efforts even further.

"Mastered in 4K" Blu-ray releases will feature titles-such as The Amazing Spider-Man™, Total Recall, The Karate Kid, Battle: Los Angeles and The Other Guys-sourced from pristine 4K masters and presented at high-bitrate 1080p resolution, with expanded color showcasing more of the wide range of rich color contained in the original source. When upscaled via the Sony 4K Ultra HD TVs, these discs serve as an ideal way for consumers to experience near-4K picture quality. "

https://blog.sony.co...th-sony-4k-tvs/

a ja liczylem ze w koncu technologia crystal led ruszy z kopyta w technologii 4k lub 8k.bylby to dosc ciekawy projekt

Edited by zerga

Po obejrzeniu " Samsary " zdjętej z 8K na BD, to 4K ja sobie odpuszczam , zero podniet - czekam na OLED 8K i basta ... :)

przecież już są

22 filmy z Bondem na Allegro nie mogą się sprzedać za 450...

przecież już są

22 filmy z Bondem na Allegro nie mogą się sprzedać za 450...

Ale to na Allegro. Ja bym chciał jechać do sklepu i kupić to w takiej cenie.

Ultra HD, od 8 stycznia 2013, Eutelsat 10A (10 E) nadaje kanał demo Ultra HD dla Europy.

Na pewno cena tak niska że na kieszeń każdego przeciętnego obywatela.Pewno tylko 5k ....usd lub euro.

Edited by play007

. Na targach prezentowany jest 56-calowy prototyp telewizora OLED 4K, symbolizujący wielki postęp, jaki dokonał się w urządzeniach konsumenckich tego rodzaju.

Parę danych technicznych z stoiska Panasonica. ;-)

Rozmiar ekranu 1233 × 693 × 1414 mm.

Rozdzielczość 3.840 x 2.160.

Gradacja 10bit,

kontrast 3,000,000:1.

Szczytowa jasność 500 cd

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1357673661

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.com&sl=ja&tl=pl&twu=1&u=http://av.watch.impress.co.jp/docs/news/20130109_581032.html&usg=ALkJrhi7tAj5S-dsQJ0UK3iEd24PS862NQ

Info o bliźniaku Panasonic OLED 4K:

001cqt.jpg

002vez.jpg

003poe.jpg

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/News/Latest+News/Panasonic+Develops+56-inch+4k2k+OLED+Panel/11066878/index.html

"The thin-film-transistor (TFT) substrates used in the prototype panels were supplied by Sony as part of the collaborative efforts."

"Panasonic has developed printing equipment and process technologies that enables the separate application of the RGB OLED materials by color, while applying the materials evenly on a large panel. As a result, the company has succeeded in producing OLED panels as large as 56 inches, the world's largest all RGB all-printing method-based panel, with 4k2k resolution."

Po obejrzeniu " Samsary " zdjętej z 8K na BD, to 4K ja sobie odpuszczam , zero podniet - czekam na OLED 8K i basta ... :)

Może nie jest to OLED ale 8K jak najbardziej B)

Takiego Sharpa 85'' chcę w domu!!!

Oba modele kuszą fantastyczną rozdzielczością 4K za znacznie przystępniejszą cenę, dzięki czemu wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K staną się dostępne dla szerszej grupy odbiorców.

Gmeru - masz jakieś przypuszczenia odnośnie ceny tych modeli?

Wszędzie w internecie pojawiają się informacje o braku informacji odnośnie ceny i dostępności. Jeszcze jest trochę wcześnie na ustalanie cen i dystrybucji, bo ledwie posprzątali po CES 2013 ;). Jedyne co można wyczytać, to że będą tańsze od poprzednika 4K 84" Sonego.

Moim zdaniem 65" to jak nic z 40-50tys... ale póki co tylko gdybam. Wkrótce powinno być jaśniej : )

Moim zdaniem 65" to jak nic z 40-50tys... ale póki co tylko gdybam. Wkrótce powinno być jaśniej : )

Pewno są tacy co to zaakceptują już dziś tę cenę.Pierwsze plazmy kosztowały 90-100 k i dostawałeś samochód za 30k w promocji gratis.Niespełna 20 lat temu....

Pewno są tacy co to zaakceptują już dziś tę cenę...

To nie ulega wątpliwości. Jest gro ludzi, którzy chcą być na TOPie lub po prostu lubią nowe gadżety. Do tego gdy dysponują sporym budżetem to realizują swoje marzenia. Specjalnie użyłem słowa "gadżet", bo nie oszukujmy się - są to TV jak najbardziej funkcjonalne i użytkowe ale póki co jest to raczej ciekawostka niż seryjna produkcja. Tak samo jak wszystkie inne OLEDy, 4K itd. Zanim ta technologia spowszechnieje to upłynie trochę czasu.

Ogółem lubię takie nowości z tego względu, że cały czas różne firmy rozwijają się i nie stoją w miejscu (dopracowują obecne modele).

Cena 40-50 tys (przypuszczenia) jest jeszcze do przełknięcia - zważywszy na fakt niedawnej premiery.

No właśnie jakoś cicho o nowościach Sony z 2015, a tymczasem ceny sa już znane (maoim zdaniem atrakcyjne) i można je juz oficjalnie zamawiać

Oczywiście w PL jest drożej niż w strefie euro o ok 2 tys na 65”

Tak czy inaczej cena ok 14k za 65” z dostawa i 5 letnią gwarancją za TV z bezpośrednim podświetleniem led i wygaszaniem strefowym (ciekawe ile stref)

Może by Panowie redaktorzy podrązyli temat?

To sa chyba jedyne duże TV z tegorocznej edycji ktore można juz kupić z dostawą na maj......

Ja sie swojego philipsa 9809 pozbywam. I szukam alternatywy.

Dość mam aktualizacji ktore porawiają 1 błąd, i wnoszą 3 kolene nowe błędy......

Edited by mariuszelectro

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...