Skocz do zawartości
sectroyer

Działające Youtube, iPla, TVP itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem sensu zmiany firmware tylko po to, by zaczął działać Youtube i inne opcje, które z niego korzystają (ipla,tvp,tvn,itp.). Przygotowałem więc dwa pliki, które należy wrzucić do dowolnego komputera z obsługą php. Następnie należy w pliku fix_mbox_youtube.php zmienić wartość zmiennej myurl na adres komputera. Dodatkowo należy w plikach rss zmienić wszystkie odnośniki do "http://gdata.youtube.com/" na (przykładowo) "http://192.168.1.10/fix_mbox_youtube.php?url=http://gdata.youtube.com/". I już wszystko śmiga :) Skrypty były pisane "na kolanie", jeśli komuś się chce je poprawiać, to proszę bardzo licencja BSD;)

http://www.sendspace.com/file/yrizc9

Edytowane przez sectroyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, ale z tego co rozumiem korzystasz pośrednio z innego komputera w sieci by się dostać do YouTube. Jeżeli ktoś ma na stałe kompa włączonego to fajne rozwiązanie - dla innych do których się zaliczam osobiście raczej nie bardzo. Ale skoro jest wreszcie jakiś mózg od skryptów to warto by było wykorzystać to,że samo urządzenie nawet w oryginale ma możliwość korzystania ze skryptów CGI - jak wybierzesz ip urządzenia możesz to zobaczyć. Może w ten sposób bez korzystania z dodatkowego kompa można coś stworzyć. Zanim zacząłem bawić się alternatywnym softem sam się nad tym zastanawiałem. W każdym razie dzięki za podzielenie się z nami swoimi uwagami i skryptem.

Edytowane przez dobosz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem każdy może sobie pozmieniać te pliki, jak chce. Jeśli ktoś opisze jak wrzucać te "skrypty CGI", albo da linka do jakiejś dokumentacji, to mogę nad tym popatrzeć. Ja chciałem po prostu uniknąć ingerowania w system plików. Co do Twojej uwagi, że jak "ktoś ma na stałe kompa włączonego to fajne rozwiązanie - dla innych do których się zaliczam osobiście raczej nie bardzo". To nie zgadzam się całkowicie. W sieci jest mnóstwo darmowych serwisów z obsługą php, więc nie uważam tego za jakikolwiek problem... Są też ludzie, którzy chętnie hostowaliby te pliki w zamian za reklamy...

Edytowane przez sectroyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - cóż w takim przypadku zgadam się z tobą że to dobre rozwiązanie, szczególnie jak ktoś nie chce ruszać firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainteresowałem się tematem ale chyba coś robię nie tak. Założyłem konto na ugu.pl wrzuciłem dwa pliki php o których była mowa wcześniej. Jest to serwer, który obsługuje php. Wprowadziłem w pliku zmiany w myurl. Wczytałem do mojego TP01 oryginalny soft i do tego IMSScripts z polskimi serwisami (ładowany z penadriva). W plikach rss podmieniłem wszystkie adresy gdata.youtube.com i kaszana. Na pewno robię coś źle :) Tylko nie wiem co. Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam.

Pliki wczytane są: www.hyundai.ugu.pl więc można z tego korzystać tylko wyświetlają się reklamy. Może to jest problemem?

Pozdrawiam.

P.S. Próbowałem również z kompem domowym ale i tu był jakiś problem. Postawiłem serwer php Krasnal ale i tu nic z tego. Tak więc czekam na podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...