Skocz do zawartości
dudus2000

Onkyo remote a TX-NR5007 - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie. Jestem szczesliwym posiadaczem tego Amplitunera i mam wielki problem z obsługa przez program Onkyo remote.

Wgrywałem już rożne wersje tego programu do mojego telefonu i efekt za każdym razem był taki sam.

były to kolejno wersje 0.3 1.1 i 1.4

Oprogramowanie bez problemu wykrywa mi laptopa i inny sprzęt w sieci, natomiast onkyo nie widzi.

Inne oprogramowania do obsługi amplitunerów onkyo współpracują bez żadnych problemów np. NRcontrol czy OnkyTroller więcustawienia powinny być dobre.

Mecze sie z tematem już od ponad miesiąca i stosowałem już bardzo "dziwaczne" metody opisywane na forach, portalach itd.

Może ktoś z szanownych kolegów i koleżanek ma jakiś pomysł jak ożywić ten zestaw - TX a Onkyo Remote

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam, udało Ci się powalczyć z tym tematem?

A jeżeli nie, to jaki zakres obsługi oferuje Ci teraz np. Onkytroller?

Zastanawiam się nad zakupem tego samego amplitunera, jako alternatywy dla nowszych ale gorzej brzmiących sprzętów i brak możliwości obsługi przez aplikacje mobilne to dla mnie póki co stopper..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem.

Mam w domu dwa amplitunery Onkyo.

Jeden to TX-NR 717 i z tym aplikacja Onkyo Remote łączy się bardzo dobrze i za każdym razem.

A drugi TX-NR 616 nie jest za każdym razem widziany przez Onkyo Remote, i czasami udaje mi się połączyć a czasami nie.

Nie mam pomysłu co jest nie tak.

Obydwa są w tej samej sieci podpięte do tego samego switcha.

Przy okazji pytanie trochę z "innej beczki"

Amplitunery te nie posiadają AirPlay, czy jest jakiś łatwy sposób na odtwarzanie bezprzewodowo muzyki z iphona i ipada?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób na iPhone jest prosty: kupić Apple TV. Nie tani pomysł ale załatwia sprawę. Mam tak i steruję zdalnie muzą idealnie.

Co do apki do sterowania to niestety potrafi czasem nie wykryć mojego 5008. Ale w 95% działa ok. Jednak myślę, że to wina tej aplikacji. Ale do stref przydaje mi się bardzo. W tym momencie można np. kupić jakiegoś używanego Ip3 ; ) i położyć na stałe w łazience czy kuchni (w zależności gdzie są głośniki) i odpalać radio czy muzykę. Ja ze stref korzystam cały czas i bez tej aplikacji było by ciężko. Łazienka, kuchnia i duży pokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Apple TV3 myślałem.

Ale przed zakupem powstrzymuje mnie fakt, że na apple TV3 nie ma jeszcze jailbreak'a.

A aplple TV2 jest za słaby do filmów 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem tylko w sumie dla tego WiFi aby robić streamy z telefonu/ipada na TV/Ampli. Nic innego mnie nie interesuje z tego pudełka. Do trailerów dobre ;D A rzeczywiście jak kupować to tylko najnowszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wam funkcjonuje sterowanie sprzętem Onkyo za pomocą apki Remote?

U mnie nie chce się powiązać z Onkyo TX-NR656, choć program go widzi...

Serwis olewa klientów i jest tragiczny (EIC). Czy ktoś jeszcze ma problem ze sprzętem ONKYO i tą aplikacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie aplikacje: 

do starszych sprzętów jest Onkyo Remote 3

a do nowszych Onkyo Controller

Może w tym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...