Skocz do zawartości
mirosa

R6S-Pogoda w mieście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie odnośnie wyświetlania w menu głównym pogody.W starszych wersjach oprogramowania wpisywało się miejscowość w której zamieszkujemy i było wszystko ok.

W nowszych wersjach oprogramowania należy wpisać kod miasta (nie chodzi oczywiście o kod pocztowy).

Domyślnie jest Londyn.W jednej z zakładek pogodowych są kody do miast czeskich i słowackich.Czy jest możliwość aby w nowych oprogramowaniach wyświetlało nam pogodę w miejscu gdzie mieszkamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www.weather.com zakładka weather - tam wpisz nazwę swojego miasta (niestety są tylko większe miasta) i w pasku adresu przeglądarki znajdziesz kod. Np Koszalin to PLXX0031. U mnie zadziałało, Miasto wpisało się automatycznie. Jest też pogoda dla białogardu PLXX1032 jednak w nazwie miejscowości wpisują się głupoty

Edytowane przez spoko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www.weather,com zakładka weather - tam wpisz nazwę swojego miasta (niestety są tylko większe miasta) i w pasku adresu przeglądarki znajdziesz kod. Np Koszalin to PLXX0031. U mnie zadziałało, Miasto wpisało się automatycznie. Jest też pogoda dla białogardu PLXX1032 jednak w nazwie miejscowości wpisują się głupoty

No i wielkie dzięki,a już myślałem,że nie ma takiej możliwości.

Katowice ma- PLXX0010

Pozdrawiam i Dosiego Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że prawdopodobnie Egreat czerpie pogodę ze strony www.weather.aol.com . Na tej stronie nie ma mniejszych miasteczek w przeciwieństwie do strony , którą podałem wyżej. Dlatego też trzeba wpisać większe miasto znajdujące się w pobliżu. Na stronę można wejść wpisując w Googlach któryś z podanych kodów. Pierwszy odnośnik przekieruje nas na stronę gdzie w pasku "find city or zip" po wpisaniu swojej miejscowości odczytamy kod lub jak w moim przypadku "no results found" (brak wyników wyszukiwania). Np Szczecin PLXX0025 (końcówka paska adresu).

Jeszcze znzlazłem to http://edg3.co.uk/snippets/weather-location-codes/poland/

Edytowane przez spoko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...