Skocz do zawartości
rychu61

Oppo 105 EU kontra hybrydowe SACD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów w świąteczny dzień.Mam odtwarzacz jak w tytule podpięty do ampi onkyo 5007 kablem HDMI.Jako,że oppo czyta płyty SACD więc nabyłem swoją pierwszą płytkę(The Police płyta hybrydowa)I tak po włożeniu na tackę raz czyta jako zwykłe cd a po wyjęciu i zapodaniu drugi raz czyta jako SACD wielokanałowo.A moje pytanie :jak wymusić na odtwarzaczu by za każdym razem odczytywał SACD a nie jak do tej pory raz zwykłe cd a drugi raz jako SACD.Próbowałem różnych ustawień i nic.Jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w setupie wybierasz playback setup następnie sacd priority i tu masz do wyboru co chcesz słuchać jako pierwsze czyli 5.1sacd, stereo sacd lub cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba na razie rozwiązany,wystarczyło przestawić jedno ustawienie ale w ampli,jak na obecne ustawienia poskutkowało.Dzięki za zainteresowanie.Jak by ktoś miał podobny problem to może uda się to wyeliminować tak jak ja to zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może podpowiesz co trzeba było zrobić ,by inni w razie "w" nie musieli się pałować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wróciłem do punktu wyjściowego,czyli dalej czyta na chybił trafił,próbowałem różnych możliwych ustawień i nic.Możliwe ,że jest to wina oprogramowania?a może oppo jest jakieś felerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest odpowiedź ze strony Oppo,czyli nowy FW,gdzie rozwiązano problem z płytami sacd.

  1. Resolved an issue where some SACD media were being incorrectly played as a standard CD audio disc. Customers have reported that their BDP-105 players would load a SACD and the resulting audio would be standard CD audio disc as confirmed by the front panel showing "CDDA" rather than "SACD" as the "Disc Type". This issue has been resolved.
  2. Resolved an issue where the Roku Streaming Stick firmware would fail to upgrade correctly. Customers have reported that when the Roku Streaming Stick was connected to the HDMI/MHL IN port on the BDP-103/105, it could detect and download the new firmware but would not install it correctly. This would cause the Roku Streaming Stick to remain on the factory installed firmware. This issue has been resolved.
  3. General disc compatibility improvement based on recent and upcoming Blu-ray releases as well as user-submitted disc samples.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...