Skocz do zawartości
marc73

uchwyt do plazmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym sobie kupić taki uchwyt 4World 06811 dostępny tylko w sklepie więc nie ma linku do allegro.

Mam telewizor Panasonic P50G30E, uchwyt wytrzymuje co prawda do 100kg, telewizor waży 26kg. U mnie miałby pracować rozłożony w całości czyli 60 cm od sciany. Ma ktoś z was coś takiego u siebie - chciałbym sie dowiedzieć jak się to sprawuje - czy nic się nie ugina, nie wyrywa. Bo jednak ramię 60cm i na koncu zawieszone 26kg to będzie siła na uchwycie. No i jaki montaż zastosować. Bo niestety sciana wnęki jest z płyty karton - gips. Jakieś wzmocnienia na pewno musiałbym zastosować? Najbardziej zależy mi na odległości od ściany - może być nawet większa, więc mógbym do ściany bocznej zamontować - tam GK jest klejona do pustaka. macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym sobie kupić taki uchwyt 4World 06811 dostępny tylko w sklepie więc nie ma linku do allegro.

Mam Panasonic P50G30E, uchwyt wytrzymuje co prawda do 100kg, telewizor waży 26kg. U mnie miałby pracować rozłożony w całości czyli 60 cm od sciany. Ma ktoś z was coś takiego u siebie - chciałbym sie dowiedzieć jak się to sprawuje - czy nic się nie ugina, nie wyrywa. Bo jednak ramię 60cm i na koncu zawieszone 26kg to będzie siła na uchwycie. No i jaki montaż zastosować. Bo niestety sciana wnęki jest z płyty karton - gips. Jakieś wzmocnienia na pewno musiałbym zastosować? Najbardziej zależy mi na odległości od ściany - może być nawet większa, więc mógbym do ściany bocznej zamontować - tam GK jest klejona do pustaka. macie jakieś pomysły?

W instrukcji montażu mojego uchwytu AR-24 było napisane, żeby specjalnym czujnikiem wybadać gdzie idą metalowe profile do których jest mocowana płyta GK (no bo przecież nie wisi ona w powietrzu) i wiercić właśnie w tym miejscu. Pozostaje mieć nadzieję, że rozstaw profili jest nie większy niż maksymalny rozstaw śrub montażowych na uchwycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sprawdzać na róznych forach i pytać ludzi - chyba się zdecyduję na sufitowy uchwyt. Tam jest lity beton więc nie będzie problemu. Dobre kołki rozporowe powinny załatwić sprawę. W tym uchwycie ściennym jednak jest dużo przegubów i cały czas się boję, ze te 26 kg plazmy wyrwie mi te kołki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...