Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się odtwarzacze NMT potrafiące odtworzyć BD-ISO 3D kilka na realteku i jeden na sigmie/A400/.

Wszyskie oferują menu uprosczone/BD-ISO/ prawdobodonie dlatego,żeby nie implementować Cinavii.

Z moich obserwacji wynika ,że wiekszość BD-ISO 3D zawiera dwie wersje filmu : wersja 3D i 2D.

Wobec tego mam pytanie:

- w jaki sposób można na takim odtwarzaczu wybrać wersje 2D lub 3D ?

Na marginesie zadałem takie pytanie dwóm sprzedawcom odtwarzaczy/pytanie było zawężone do A400/ jedem milczy a drugi dywaguje ale nie wie na pewno.

Może ktos na forum ma to już za sobą i po prostu wie.Będę wzięczny za informację.

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem bo mój player czyta BD ISO 3D z pełnym menu :hura: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wybór wersji filmu 2D czy 3D jest w samym menu filmu którą wersje chcesz uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp- mój player czyta BD ISO 3D z pełnym menu -mój tez ALE pytania dotyczyło odtwarzacza NMT

PetrMac- to co piszesz to jak twierdzi klasyk "oczywista oczywistość" rzecz w tym,że wymienione przeze mnie odtwarzacze nie obsługują pełnego menu a tylko uproszczone /wybór audio napisów rozdziału/

Panowie w tej sprawie macie taką samą wiedzę jak autoryzowani sprzedawcy - nie znacie odpowiedzi na postawione przeze mnie pytanie.

Tym niemniej doceniam Wasze poczucie humoru - wypowiadania się w sprawach o których nic nie wiemy

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreamer Sidewinder 3 ma mozliwosc zmiany 2D/3D wiec i Xtreamer Prodigy bedzie mial podobnie.

PS. I wcale nie robi sie tego z pozycji menu, bo nie w kazdym bd iso pojawia sie poprawne menu.

Klikni괥 z SGS2

Edytowane przez LechoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LechoX chyba jestem tępawy bo nie do końca Cię rozumiem.Dla mnie zmiana 2D/3D to uprzestrzenianie materiału 2D.

A mnie interesuje czy jesli na BD ISO sa zawarte dwie wersje filmu 2D i 3D to z poziomu odtwarzacza można wybrać którąś z tych wersji./w tym REAL 3D a nie symulacje 3D/

Dodatkowo często na BD ISO zawarte jest kilka wersji filmu np Director Cut Extended Cut itp czy wówczas można z poziomu odtwarzacza wybrać dowolną wersji.

Chozi mi o odtwarzacze NMT a nie Blueray playery/to do PeterMac i pmcomp/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj sie od tematu z daleka bo umoczysz gotówkę a za chwilę (po aktualizacji fw) twoja przygoda z BD sie raptem skonczy na 15 minucie filmu

PS

Poczytaj o Cinavii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor o cinavii czytałem bardzo dużo a może i więcej

Producenci NMT daja obecnie tylko uproszczone menu dla BD ISO dzięki temu nie muszą implementować Cinavii

Nie chcę wdawać się w szczególy uwierz mi na słowo,że tak jest.

A jak nie muszą to jej/cinavii/ nie zaimplemetują bo stracą rynek.

Dlatego moje pytanie jest dla mnie takie ważne. Jak przy uproszczonym menu wybrać wersję filmu jesli na BD-ISO jest zarówno wersja 2D i 3D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi proszę łopatologicznie jaka jest różnica pomiędzy uproszczonym menu a pełnym w sytuacji gdy Cinavia zaszyta jest w ściezce audio

Pewnie czegoś jeszcze nie wiem zatem jeśli możesz - podrzuć jakiś link do poczytania

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinavia żeby zadziałała potrzene są 2 ogniwa:

1=Płyta BD lub obraz BD-ISo z cinavia

2=Otwarzacz z cinavią

Brak 1 z tych elementów i cinavia nie działa

Menu pełne -mozesz wybrac wszystko : wersje filmu/jak jest ich kilka ,dodatki ,audio,napisy,rozdziały,itd

Menu uproszczone-możesz wybrać jedynie audio napisy rozdziały i nic więcej

Wszysktie BD playery z 2012 musza miec cinavie ale to mnie nie interesuje

Mowmy o NMT .Gdyby mogly odtwarzac fizyczne BD lub obslugiwaly pelne menu tez musialy by miec cinavie a przy menu uproszczonym nie musza

Dlatego POP Corn wypuszcza A400 a nie bedzie C400 bo C400 musiala by byc wyposazona w cinavie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Cinavia jest implmentowana na poziomie sprzętowym. To nie jest nawet poziom odtwarzacza ale układu SoC

Problem polega na tym że Sigmy 89xx (te które są w Popcornie) mają na pokładzie Cinavię. Moze ona nie działać out of the box ale może zostać uruchomiona przy okazji jednej z aktualizacji.

Cinavia aktywuje się w momencie wykrycia odpowiedniej flagi w strumieniu audio HD więc sposób odpalenia filmu (BD-Lite lub Full menu) nie ma tu nic do rzeczy

I właśnie z tego powodu HDI na razie wstrzymało się z premierami nowych urządzeń

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz jest prawdą i ja o tym wiem od dawna.Wydaje mi się ,że nie uwzględniłeś jednego drobnego faktu :

aktualizacje przygotowują programiści producenta sprzętu a nie producenci Sigmy.

I tylko wtedy kiedy oni uruchomią Cinavię zaszytą w w Sigmie 89xx to to zadziała.Popcorn nie ma interesu w aktywowaniu Cinavii i przy takiej organizacji menu/BD-Lite/ nie musi

Tak więc nie widzę tutaj zagrożenia

Co do HDI podobnie jak Ty oceniam ich oprogramowanie wysoko.Natomiast mam inne informacje co do przyczyn ich małej aktywności./problemy biznesowe finansowe itp/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak na ich tle oceniacie Xtreamer'a ? Dokladnie interesuje mnie dune hd smart h1/d1 vs xtreamer sidewinder 3 - bo ten drugi to praktycznie polowa ceny.

Mieszkam za granica i przeliczajac na zlotowki za Dune b1 chca prawie 1350zl, natomiast sidewinder 3 kosztuje juz tylko 550zl.

Czy naprawde ten xtreamer sidewinder 3 taki zly, jesli chce odtwarzac tylko mkv i bd-iso. 3d/vod/iptv i inne [beeep]erele mnie nie interesuja...

Jeszcze znalazlem takie cudo jak http://www.mede8er.com/ , podobno lepszy support od xtreamera

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LechoX chyba jestem t갡wy bo nie do koCi꠲ozumiem.Dla mnie zmiana 2D/3D to uprzestrzenianie materiau 2D.

A mnie interesuje czy jesli na BD ISO sa zawarte dwie wersje filmu 2D i 3D to z poziomu odtwarzacza mona wybra栫t z tych wersji./w tym REAL 3D a nie symulacje 3D/

Dodatkowo cz곴o na BD ISO zawarte jest kilka wersji filmu np Director Cut Extended Cut itp czy was mona z poziomu odtwarzacza wybra栤owoln wersji.

Chozi mi o odtwarzacze NMT a nie Blueray playery/to do PeterMac i pmcomp/

Hmm powiem tak odpalalem 2 filmy br iso 3d ktore byly 2D/3D i opcja zmiany byla w podrecznym menu i nie pisze tutaj o jakims uprzestrzennianiu. Jesli odpalam film br iso bez 3D to nie mam opcji modyfikacji do aktywowania 2D/3D po prostu leci oryginal. Co do wyboru wersji filmu to nie powiem bo tego nie mialem okazji testowac.
A jak na ich tle oceniacie Xtreamer'a ? Dokladnie interesuje mnie dune hd smart h1/d1 vs xtreamer sidewinder 3 - bo ten drugi to praktycznie polowa ceny.

Mieszkam za granica i przeliczajac na zlotowki za Dune b1 chca prawie 1350zl, natomiast sidewinder 3 kosztuje juz tylko 550zl.

Czy naprawde ten xtreamer sidewinder 3 taki zly, jesli chce odtwarzac tylko mkv i bd-iso. 3d/vod/iptv i inne [beeep]erele mnie nie interesuja...

Jeszcze znalazlem takie cudo jak http://www.mede8er.com/ , podobno lepszy support od xtreamera

Hmm mysle ze spokojnie bedziesz zadowolony Xtreamera, ja tez myslalem o kupnie Mede8er'a ale wizualnie wyglada tragicznie, dlatego mam Sidewindrra 3

Klikni괥 z SGS2

Edytowane przez LechoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mysle ze spokojnie bedziesz zadowolony Xtreamera, ja tez myslalem o kupnie Mede8er'a ale wizualnie wyglada tragicznie, dlatego mam Sidewindrra 3

Klikni괥 z SGS2

No jest jeszcze 600-tka, ktorej wyglad mi odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz jest prawdą i ja o tym wiem od dawna.Wydaje mi się ,że nie uwzględniłeś jednego drobnego faktu :

aktualizacje przygotowują programiści producenta sprzętu a nie producenci Sigmy.

Niestety - mylisz się. Producent opracowywuje soft na bazie fabrycznego zestawu oprogramowania chipsetu tzw SDK. To oprogramowanie tzw najniższego poziomu - to właśnie na tym poziomie załączane lub wyłączane są tego typu elementy jak Cinavia.

"Our family of architecture-compatible Secure Media Processors, SDKs, and development kits enable fast development of a media player with a wide variety of feature options: "

Sigmy mają wydzielony blok z oddzielnym procesorem tzw Secure Media Processor którego zadanie polega na kontroli dostępu do treści multimedialnych

Najnowsza implementacja tzw AACS która została ustalona odpowiednią dyrektywą zakłada że od 2012 roku AACS ma zawierać w sobie również VCMS (Cinavia)

Tak wiec temat do obejścia tylko dla najlepszych programistow umiacych dekompilować oprogramowanie producenta :)

Sposób w jaki zostanie odpalony film nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia ponieważ flaga zaszyta jest nie w menu lecz w strumieniu audio /HD/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie masz rację w 100%.Pamiętaj jednak o uwarunkowaniach biznesowych i finansowych.

To po pierwsze.

Po drugie piszesz"Tak wiec temat do obejścia tylko dla najlepszych programistow umiacych dekompilować oprogramowanie producenta" "To oprogramowanie tzw najniższego poziomu " - z takimi problemami jak ostatnio czytałem poradzili sobie hackerzy z

zabezpieczeniami PS3.

Po trzecie piszesz "Sposób w jaki zostanie odpalony film nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia ponieważ flaga zaszyta jest nie w menu lecz w strumieniu audio /HD/" -pełna zgoda natomiast sposób odpalenia filmu ma znaczenie jeśli chodzi o konieczość

stosowania Cinavii.

Pozdrawiam i dzięki za rzeczową wymianę poglądów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym wy gadacie ... mam OPPO 95 z odpowiednim softem i cinavia mi nie straszna. Odpalam wszystkie ISO BD 3D z pełnym menu, nawet te najnowsze i wszystko lata. Do tego napisy w SRT.

A że kosztuje? No cóż, za jakość trzeba płacić.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może przypomnij wszystkim kiedy kupiłeś te swoje Oppo...

Szczegół :)

Kwestie jakości za którą trzeba płacić w odniesieniu do wyjścia HDMI sobie podarujmy :)

Ale może zdradzę że sercem tego Oppo jest niejaki Mediatek znany np z najtanszych Denonów (np 1611) wspomagany Marvelem znanym choćby z LX55 Pioneera który robi cuda z filmikami z YT.... i tyle

Wspomniany Pioneer stoi zresztą na tej samej bazie tzn MediaTek+Marvel

Nie potrafi oczywiscie tego co Oppo, nie gra tak zmysłowo itd ale sygnalizuję tylko że rozwiązania zastosowane w Oppo dotyczące processingu video w domenie cyfrowej nie należą do rozwiązań topowych. Ba - są przeciętne

Konstrukcja ciekawa ale DWULETNIA. Brak wsparcia AVCHD 2.0 (i żadne FW tu nie pomoże bo Mediatek po prostu tego nie umie)

Fakt - 3D ISO łyka bez popitki ale przy premierze siegającej 2010 roku - inaczej być nie może

Aby być uczciwym napiszę że tor audio, zasilanie itd to przyzwoita konstrukcja ale nie rozprawiamy w tym temacie na temat walorów odsłuchowych Oppo czy też jakości jego analogowych wyjść video...

Jak zmienisz te Oppo na model z 2012 roku już taki zadowolony nie będziesz- gwarantuję :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier....dykam tych filmów 3D jest jak na lekarstwo. Mam wszystko co wyszło wartego uwagi a pewnie 2tys na to nie wydałem (do OPPO jeszcze daleka droga...czyli tak za 5 lat by się zwrócił lol) a przynajmniej pięknie na półce się prezentuje i jeszcze legalnie ; ) Mnie też Cinavia nie straszna.

Takim tokiem myślenia to każdy ma swoje upodobania.... i swoje sposoby na życie z filmami ;p Jeden kupuje klocka za 6tys a drugi za 6tys to ma filmów na 6 lat albo i więcej.... WOLĘ FILMY na półce. Legalnie.

Sorry za lekkie odbiegnięcie od temat... ale tak mnie naszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dletego nie zmieniam.

ISO 3D też jestlegalnie.

Pozdro

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jedziesz na oryginałach - możesz śmiało zmieniać na najnowsze modele. Istotą tematu jest jednak BD ISO 3D a w takim wypadku sprawy się trochę pokomplikowały od 2010r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... nie jest to wszystko takie proste i jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale mamy temat wypowiedzieli się i admin i modertor /2/.

A jakie porażające argumenty : ja mam to a ja mam to prawdziwa bitwa na argumenty.

Jescze raz dzięki Mobor za fachowe informacje - niestety nadal brakuje mi odpowiedzi na moje pytnie.

Dla czytających ten wątek mam informacje : udało mi się dotrzeć przez pośredników z moim pytaniem do producentów A400.-zobaczymy co odpowiedzą.

Motto dla wszystkich czytających ten wątek:

"Praktyka [beeep]iut teoriu" - autor nieznany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...