Skocz do zawartości
Shadow_Defender

Popcorn Hour A-400 - moje spostrzeżenia..

Rekomendowane odpowiedzi

To nic sie nie zmieniło, a miało być tak szybko.

Można go trzymać na czuwaniu, to będzie sie szybciej uruchamiał.

Ważne, że dekoduje Audio HD do PCM wielokonałowo.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat, bo jestem wiernym fanem popcorna a200, użytkuje go od paru ładnych lat i złego słowa nie powiem ... mkv, bdmv, iso bez najmniejszego zająknięcia ... Niestety nadszedł ten dzień i zawitał 55st60 panasonic i to nieszczęsne 3d - w związku z czym upgrade sprzętu jak by nie patrzeć należy zrobić.

Powiedzcie mi proszę, czy obecnie ph a400 jest już dopracowany i można spokojnie się na niego połasić, czy jednak spojrzeć w stronę innego producenta ( HD Dune ).

Zależy mi głównie na bezproblemowej obsłudze, aby czytał mediaplayer wszelkie formaty plików głównie mkv, bdmv, iso, napisy zewnętrzne ( tutaj pytanie jak się one zachowają przy źródle 3d ).

Budżet do 1300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko nawet jak soft jest jeszcze zbugowany brałbym A400 i na nic innego bym nie patrzył. Wybór jest prosty imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów . Dawno nie odzywałem się .

Posty tego forum bardzo są pomocne w uruchomianiu i ustawianiu urządzeń. Ale wymiękłem i zwracam się z prośbą o pomoc .

Mam problem z odczytaniem plików .iso na A400. System plik widzi - gdy chcę odtworzyć ,pozostaje czarny ekran. W podglądzie ( naciskając " i " ) system pokazuje wielkość pliku , ale zegar z postępem odtwarzania stoi. Pliki iso , zripowałem Alkoho 120% . Na poprzednim odtwarzaczu HUNDAI TP01

wszystko było ok.

Edytowane przez -yan-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz o jakie ISO ci chodzi? Ogólnie wszystko chodzi ok więc tak czy siak stawiam na problem ze stworzeniem ISO. ISO najlepiej robić anydvd. Inaczej mogą być problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ciekawe sytuacja (mam wrażenie, że ktoś o tym pisał już ale w innym TV). W tej chwili jak jeszcze testuję A400 to nagle pilot od Sony X9005 zaczął obsługiwać w pełni A400... ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru wrzucałeś najnowszy fw z 2 sierpnia? Jak tak, to czy jakieś zauważalne zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie leci... dam znać. Ale pewnie odpuszczam dalsze testy. Serio > wolę MEDa i raczej nie ma co się znęcać nad tym playerem. Jego powolność doprowadzi mnie zaraz do szału.

ps.Czy to normalne, że obrazy BD nie mają oryginalnych menu na tym procku (2D bo 3D to wiadomo, że nie..)? W C200 odpalał się jako zwykły dysk BD. A tutaj mam tylko custom menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że po update chodzi szybciej. Ale nadal mogłoby być lepiej. Irytuje mnie trochę fakt, że kiedy odpalam jakieś ISO to gdy skaczę procentowo to dość długo myśli. Niby już odpala ale jeszcze raz wskakuje chwilowa pauza. Ale nie skacze już potem obraz. Więc z USB oraz z dysku wewnętrznego można powiedzieć, że ISO idą płynnie w tym 3D bo to mega ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila, to odpalasz .iso z dysku czy streaming z NASa? Gdzie jest wolno i te długie myślenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk na pokładzie & USB DYSK. Sieć odpuszczam bo z NASa tnie 3D+srt (tak samo jak MED zresztą...).

Nie chodzi to tak płynnie jak na MEDzie stąd moja lekka irytacja. Wiem, że może być lepiej. No i co z tym menu z dysku? Powinno chyba być? Na C200 jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciach..

W tej chwili jak jeszcze testuję A400 to nagle pilot od Sony X9005 zaczął obsługiwać w pełni A400... ciekawe.

haaa.. a to ciekawe :-)

Co do playera a400... jak pisałem wcześniej, mam go od czasu premiery, kosztował mnie wiele nerw (czytaj: wcześniejsze wątki), ale teraz nie dam złego słowa powiedzieć, developerzy zaczęli pracować we właściwy sposób nad bugami.

w nawiązaniu:

Miałem HTPC i powiem szczerze .. nigdy więcej, jak chciał bym mieć mały komputer, to bym kupił mały komputer. Mój ASROCK na w7 pracował tragicznie, do tego procesor ION więc filmy mkv miały różne przypadki. Żeby działało potrzebny był kodek (płatny) , bo nie zawsze ffdshow się sprawdzał. Możliwe że na XBMC było by inaczej, ale sorry to nie dla mnie. Do tego ten koszmarny wiatraczek...

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z passthrough dla DTS-HD MA i TrueHD? Nie ma żadnych problemów przy BD-ISO, remux, 3D BD itd. przy aktualnym firmware? Bez problemu nieruszony dźwięk HD A-400 wysyła do amplitunera?

Jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z Was testował jego wydajność sieciówki 1Gb? Czyli kopiowanie filmu z kompa na A-400 po 1Gb sieci. Ile realnie megabitów ta sieciówka wyciąga.

ad.1

Tak nowy firmware radzi sobie doskonale z dzwiekiem 7.1 (ogladałem ze 2 dni temu Obivalon z takim własnie dzwiekiem), chociaż o ile dobrze pamietam, staremy tez nic nie brakowało

ad.2

Na moim: 1gb laptop ---> ruter Asuss RTN66U ---> A400 = 30Mb/s, natomiast wiadomo, po wifi jesli uzywasz gdzies 5GHz, to pójdzie ponoć do 30 Mb/s ale u mnie max 20Mb/s, pewnie z powodu dość leciwej karty w laptopie i komunikacji z ruterem.

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grz3si3k

30Mb(megabitów)? nie możliwe, to jest 3,7MB/s(megabajtów) a to wolniej niż mój A110 który w porywach wyciąga 4,5MB/s. Pewnie miałeś na myśli 30MB/s. Tutaj sieciówka w laptopie czy w routerze nie ma nic do rzeczy. Sieciówki w popcornach są podpięte pod Sigme, ona więcej jak 30MB/s nie wydoli wydajnościowo. Ktoś tu już testował i także wyszło 30MB/s.

Trochę lipa bo liczyłem, że będzie te 500-600Mb a nawet więcej a tu ledwo ponad 200Mb. Ale dobre i to. Zawsze to szybciej niż z A110 4,5MB/s :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grz3si3k

30Mb(megabitów)? nie możliwe, to jest 3,7MB/s(megabajtów) a to wolniej niż mój A110 który w porywach wyciąga 4,5MB/s. Pewnie miałeś na myśli 30MB/s. :)

Tak dokładnie jak piszesz, to miałem na mysli (przeliczniki, moja bolaczka) , nie ma co liczyć na wyższe transfery bo juz napisałeś dlaczego...

Jest jeden pozytyw: jak przesyłam pliki nie ma zacięć w czasie oglądania materiału z popcorna... szczególnie problemem były napisy odstajace czasowo od reszty (zwykle opózniały sie). Pamietam ze na a300 tak miałem, ale tam tez nie było 1Gb tylko o ile dobrze pamietam 100 Mb.

W przypadku a400 synchronizacja pozostaje.

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to miało większe znaczenie.

Zobacz jak szybko chodzi menu w tym odtwarzaczu a czas uruchomienia filmu trwa wieki.

Porównaj sobie go np. z Zappiti lub Mede8er MED800x3D, gdzie jest tylko procesor jednordzeniowy.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to miało większe znaczenie.

Zobacz jak szybko chodzi menu w tym odtwarzaczu a czas uruchomienia filmu trwa wieki.

Menu i jego szybkość nie ma dla mnie specjalnie znaczenia, ogladajac serial, jestem w stanie poczekać 4 sekundy na to, żeby odpalił sie drugi odcinek.

Porównaj sobie go np. z Zappiti lub Mede8er MED800x3D, gdzie jest tylko procesor jednordzeniowy.

Nie mam takiej mozliwości, jesli kiedyś kupie taki model, wtedy bede mógł cokolwiek porównywać. Dzis jedynie moge wypowiadać się nt. Popcorna, HTPC, i jakiegos noname. To używałem i to porównywałem.

Nie rwie bo a400 ma dwurdzeniowy cpu w SoC.

dokładnie

Edytowane przez grz3si3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grz3si3k tylko twój pogląd na HTPC został skażony przez "procesor ION" i "koszmarny wiatraczek" ;)Czyli kompletne nieporozumienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grz3si3k tylko twój pogląd na HTPC został skażony przez "procesor ION" i "koszmarny wiatraczek" ;)Czyli kompletne nieporozumienie :)

Mogę się z tym zgodzić ale nie musze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie musisz ;) Tylko ... zraziłeś się do jazdy próbując "malucha" a teraz są zdecydowanie lepsze "samochody" :)
Za cenę A-400 (około 1200 zł ?) można spokojnie złożyć sobie HTPC'ika który funkcjonalnością pobije Popcorna. Będzie cichy i szybki.
Fakt, może być trochę mniej wygodny w użytkowaniu.
Sorry za offtop ... ale nie mogłem się powstrzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, może być trochę mniej wygodny w użytkowaniu.

Tu się zgadzam.

Miałem HTCP i prędko się go pozbyłem. Szkoda czasu i nerw.

Przy odtwarzaczach sieciowych o nic nie trzeba się martwić.

Fakt, jest mniej funkcjonalny. Przy HTCP i tak korzystałem jedynie z jednej skórki.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...