Skocz do zawartości
syberka

egreat uszkadza HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie mam już siły do tego DZIADOSTWA!!!!Poprzedni HDD uszkodził mi egreat.Sam od siebie zrobił badsektory(raz widział dysk,raz nie)teraz mam nowy dysk.Egreat sam podzielił go na trzy partycje.Myślałem ,że będzie teraz ok.Jednak znów zaczynają się schody.Raz widzi HDD raz nie.Obojętne jaki soft wgram-orginał czy modowany.Jest to samo.Ten sam dysk podłączony do HD Dune Max jest widziany bez problemu.Jeśli dysk podłącze złączem SATA to jest widziany bez problemu jako USB w Egreat.Chyba kłania się reklamacja wwwrrrr.Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ale z dyskiem USB 2,5 - dysk ma 2 miesiące - po podłączeniu go do egreata (usb 3.0) podczas kopiowania w pewnym momencie dysk zaliczył zwiechę. Miałem kłopoty żeby go otworzyć w komputerze ale po skanie chkdskiem się udało - niestety pojawiły się badsectory - teraz nie wiem czy to wina dysku - niecałe 2 miesiące użytkowania czas w godzinach na palcach bym policzył więc albo był uszkodzony fabrycznie albo zrobił to egreat. Dysk wewnątrz urządzenia seagate 3TB na razie działa bez żadnych problemów - przed instalacją sformatowałem go w windowsie system NTFS, jedna partycja.

Ja ze swoim egreatem (r300) mam inny dziwny problem - mianowicie po każdym włączeniu (ip ustawione ręcznie) dysk jest widziany w otoczeniu sieciowym - mogę się do niego dostać z poziomu windowsa natomiast na samym urządzeniu nie ma internetu!?! Muszę wejść w ustawienia sieci (ręczne) potwierdzić defacto to co jets ustawione i wtedy internet się pojawia - soft 2.1.6.0 DMD (sorki za offtopic).

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę wysyłał Egreta do naprawy.Szczerze żałuję zakupu.Mogłem kupić Hi-Media,ale skusił nie soft z południa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem. Miałem dysk WD My Book podpięty przez kilka lat do WDTV i nigdy nie było z nim problemów. Po wymianie playera na Egreat R6S dysk po kilku miesiącach zdechł. Całe szczęście udało się na gwarancji wymienić, ale 1,5TB poleciało. Teraz mam przenośny 500 GB i kilku plików już nie mogę skasować ani z poziomu PC, ani z poziomu Egreat'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ewidentnie coś jest nie tak.Nowy dysk włożony do egreat i sprzęt dzieli go na partycje,do tego trzy.Jeśli sformatuję go z poziomu PC to go nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie widzial dysk po formacie NTFS 3TB bez problemu wiec pewnie to wina twojego egreata. Natomiast ze te dyski tak leca to faktycznie nie halo! Tez bylem zdecydowany na himedia ale ostatecznie wziolem egreata! Himedia tez miala problemy z dyskami - po kopiowaniu dane znikaly - niestety nei ma idealu tylko ostatecznie i koszty i strata wszystkich danych co boli najbardziej!

A z siecia macie takie problemy jak u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem. Miałem dysk WD My Book podpięty przez kilka lat do WDTV i nigdy nie było z nim problemów. Po wymianie playera na Egreat R6S dysk po kilku miesiącach zdechł. Całe szczęście udało się na gwarancji wymienić, ale 1,5TB poleciało. Teraz mam przenośny 500 GB i kilku plików już nie mogę skasować ani z poziomu PC, ani z poziomu Egreat'a.

Nie chce cie martwic ale u mnie to samo jest w dysku ktory nie ma jeszcze 2 miesiecy! Niestety polecialy badsectory - robie format i zobacze jesli zostana to serwis. Sprawdz swoj pod tym katem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...