Skocz do zawartości
mateo102

Sharp LC-60LE635E - update oraz wydłużone przełączanie kanałów

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem TV (jak na razie jestem happy).

#1. Pierwsze problemy to aktualizacja softu. Doczytałem, że przez wifi nie da się wykonać aktualizacji więc szukałem ich w sieci aby wgrać na pendrive... i niestety nie udało się znaleźć plików firmware (na stronie sharpa znalazłem tylko pliki pdf - instrukcje obsługi telewizora)... Poproszę o namiar i krótką instrukcje jak wykonać update. Czy po włożeniu pendrive z updatem TV sam wykryje update? czy trzeba dać mu do ''zrozumienia''... ?

#2. Sygnał z UPC - podczas przełączania kanałów tak jakby podwójnie pstrykało czyli przełączam kanał i widzę czarny ekran -> kanał np. tvn -> czarny ekran -> i dopiero kanał tvn. --jak to rozwiązać aby było prawidłowo? czyli pstryknięcie i jeden raz obraz czarny i kanał tv.

EDIT: Zauważyłem że dzieje się to gdy np. przełączam z kanału HD na SD i odwrotnie. Nie ma tego problemu gdy przełączam z SD na SD albo z HD na HD.

Edytowane przez mateo102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci na przykładzie mojej 840-stki. Otóż wrzuć plik z aktualizacją (pendrive). Pamiętaj, żeby plik nie znajdował się w żadnym folderze. W menu TV masz opcje: aktualizacja przez USB, klikniesz ok na pliku, który wykryje odbiornik i reszta się autoamtycznie zaktualizuje.

Na stronie Sharpa, do Twojego modelu jakoś nie widać aktualizacji. W internecie też jakoś nie znalazłem.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd wziąć ten plik z aktualizacją? tutaj jest problem... Gdzieś znalazłem, że z niemieckiej strony sharpa brali i robili update, ale na niemieckiej sharpa też nie znalazłem... lipa maksymalna.

Natomiast problem z UPC spotkał się ktoś z tym wydłużonym przełączaniem kanałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że trzeba zrobić aktualizacje przez internet. Podciągnij kabel od routera do TV i próbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Internet nie wykonuje aktualizacji - piszę, że brak aktualizacji. Jednak czytałem przed zakupem tego TV, że aktualizacje wykonują z pendrive'a tylko nie wiem skąd wziąć plik aktualizacyjny. No nic, chyba pozostało napisać do Sharp'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Co do drugiego problemu zauważyłem że dzieje się to gdy np. przełączam z kanału HD na SD i odwrotnie. Nie ma tego problemu gdy przełączam z SD na SD albo z HD na HD. Nie jest to wina dekodera bo na innym TV jest ok. W czym problem ?

Edytowane przez mateo102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano również uważam ze to bardzo ciekawe ale tak wynika z numerków ze zdjęcia patrzyłeś w ogóle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Nie chciałem zakładać nowego tematu o tym modelu, to się podłączam.

Czy jesteście takiego samego zdania, jak w tej recenzji: TUTAJ.

Jestem wciąż posiadaczem Samsung LCD TV LE40M87BD, no już parę latek ten TV posiada. Może pytanie dziwne, ale w porównaniu do tego Sharpa pod kątem jakości obrazu z przeznaczeniem materiał filmowy BD i granie PC/PS3/PS4 będę widział różnicę na plus w stosunku do mojego staruszka?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Czytam w Twoich myślach, tylko dlaczemu nie jesteś piękną blondynką :P

PS. Byłbym wdzięczny za odpowiedź na moje pytanie :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...