Jump to content
Forest89

Panasonic Bluray BDT320 - problem z dźwiekiem

Recommended Posts

Witam. Posiadam świeżo zakupiony odtwarzacz Bluray Panasonic, model BDT320. Wszystko cacy, tylko nie mogę ogarnąć dźwięku, który mam 2.0... :ninja: Otóż tak, od odtwarzacza mam pociągnięty kabel HDMI do amplitunera Yamaha RX-V765 i z ampli do TV Panasonic LZD800. Coś w ustawieniach odtwarzacza czy amplitunera? A może coś grubszego? W odtwarzaczu wszystko mam na bitstream. Co ciekawe ze wcześniej podłączoną konsolą PS3 wszystko było ok, dźwięk był puszczany w tylu kanałach w ilu był nagrany a tu nie mogę z tym Panasem dojść do ładu. Prosze pomóżcie bo nie ogarniam :D

W ustawieniach dźwięku w 320stce, masz w tej samej zakładce co ustawienia bitsream jeszcze dwa ustawienia poniżej. Nie pamiętam teraz jak się nazywaja, ale jedno musisz ustawić włączone a drugie wyłączone żeby było ok. Też mnie to na początku wystraszyło, bo to samo mnie spotkało :) mam co prawda 500tkę. Ale ustawienia są te same.

Kurde panowie dalej to samo. Ciągle na ampli świecą mi się 2 kanały :/ Kolumny na pewno dobrze podłączone bo jak przełącze na sourrond 7.1 to wszystkie hulają.

W ustawieniach dźwięku (zakładka: cyfrowe wyprowadzanie dźwięku HDMI) mam takie ustawienia...

a0bK2.jpg

Edited by Forest89

Hehe nie nie, specjalnie sprawdzałem kilka filmów i oryginalny koncert Adele na Bluray i ciągle na ampli PCM 2 kanały :/

Żeby jeszcze sytuacja stała się ciekawsza. Podpiąłem Playstation 3 i wszystko gra na 5.1...

fido2001 proszę,

ivjde.jpg

Niewiem co oznacza też Downmix, ale miałem wcześniej ustawiony na Stereo i było tak samo...

Żeby jeszcze sytuacja stała się ciekawsza. Podpiąłem Playstation 3 i wszystko gra na 5.1...

fido2001 proszę,

ivjde.jpg

Niewiem co oznacza też Downmix, ale miałem wcześniej ustawiony na Stereo i było tak samo...

Nie mam tego odtwarzacza ale patrząc na Twoje zdjęcie ustawiłbym tak:

4 od dołu: Downmix - wyłaczony

3 od dołu: wyłączony

2 od dołu: (zapewne będzie umożliwić) w każdym razie przeciwny do tego uniemożliwić

I wtedy wszystko powinno grać wielokanałowo.

Jasiek_31, Downmixa nie da się wyłączyć, fabrycznie był ustawiony na Stereo, więc też tak teraz zostawiłem. Zrobiłem wszystko według Twoich wskazań i dalej mam tylko dźwięk 2.0... Przywróciłem ustawienia fabryczne i też nic to nie dało - dźwięk w amplitunerze dalej mam PCM 2.0...

Już powoli uderza do mnie myśl, że odtwarzacz poprostu jest uszkodzony, że nie może wypuścić dźwięku HD po HDMI... bo niewiem jak inaczej myśleć. W ampli za dużo do zabawy nie ma, zresztą podłączałem PS3 i dźwiek był normalny 5.1...

Jasiek_31, Downmixa nie da się wyłączyć, fabrycznie był ustawiony na Stereo, więc też tak teraz zostawiłem. Zrobiłem wszystko według Twoich wskazań i dalej mam tylko dźwięk 2.0... Przywróciłem ustawienia fabryczne i też nic to nie dało - dźwięk w amplitunerze dalej mam PCM 2.0...

Już powoli uderza do mnie myśl, że odtwarzacz poprostu jest uszkodzony, że nie może wypuścić dźwięku HD po HDMI... bo niewiem jak inaczej myśleć. W ampli za dużo do zabawy nie ma, zresztą podłączałem PS3 i dźwiek był normalny 5.1...

No to sorry, jak napisałem nie mam tego modelu ale w każdym odtwarzaczu który miałem do tej pory zawsze ustawiałem downmix na wyłączony.

No nic. Mailowo zwróciłem się do Panasonic Polska i opisałem sytuację. Ale w międzyczasie może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? :(

Panowie problem zażegnany :D Problem stał po stronie amplitunera! W jego opcjach było ustawione puszczanie dźwięku przez ampli na telewizor, więc z automatu dekodowało na 2 kanały... Tylko ciekawe czemu na PS3 miałem dźwięk wielokanałowy 5.1 a miałem właśnie ustawione Ampli--TV. To mnie zmyliło i wykluczyłem wine amplitunera.

Ale dzięki wszystkim za zainteresowanie sprawą, teraz cieszę się napisem na ampli DTS-HD-MSTR bo wcześniej na PS3 po Bitsreamie mogłem puścić max DTS albo Dolby Digital ;)

Jeszcze mam tylko jeden problem z konfiguracją smartfona z odtwarzaczem by móc nim sterować, czy ktoś wie jak to krok po kroku zrobić? :D

A nie pisałem ?

Z pS3 szło bo PS3 na pewno puszczał ci PCM = dlatego pisałem bys se zmienił na PCM

Edited by mobor

Zmieniałem też na PCM i było tak samo. Wiesz jak ja przez te 2 dni przestudiowałem opcje tego odtwarzacza? :D

W każdym razie dzięki mobor, od początku miałeś racje, że to na 100% nie wina Panasa :) A ty kolego masz ten odtwarzacz? Mógłbyś pomóc w konfiguracji aby połączyć amartfona z tym odtwarzaczem?

Edited by Forest89

Instalujesz w telefonie apk Panasonic remote (nie pomyl z Viera remote), potem wchodzisz w menu BDT320 personalizacja użytkownika, tam wystarczy kliknąć w "Rejestruj smartfon". W telefonie zatwierdzasz swoje urządzenie i to wszystko.

Edited by slimak