Skocz do zawartości
edimar

co lepsze karta cam ci+ czy dekoder?

Rekomendowane odpowiedzi

co lepsze karta cam ci+ czy dekoder ,czy sa jakieś róznice w eksploatacji czy różnica polega tylko na tym ,że nie mam

skrzynki , czy karta ma swoje menu ? czy wszystko idzie przez menu tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj co rozumiesz prze karta cam ci+.

Czy to w PC-e czy w TV?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz odbiornik TV z tunerem satelitarnym.

Moduł cam cyfry+ to koszt ok 300pln, czyli tyle samo co tuner satelitarny ferguson Ariva 150, ewentualnie 250. Większe możliwości ma tuner i większą funkcjonalność. Ja u siebie w TV też mam wbudowany tuner satelitarny, ale świadomie wybrałem rozwiązanie z fergusonem, a właściwie z dwoma modelami 150 i poprzez router połączyłem to na drugi TV. Dzięki temu mam cyfrę+ na obu odbiornikach TV i nie muszę płacić 20 pln haraczu miesięcznie za multiroom.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Obecnie są tv mające opcję nagrywania oglądanego programu na dysk twardy podłączony do tv przez usb. Czy jeśli taki tv ma dodatkowy tuner satelitarny to też nagra film na dysk?

2. Jaki masz ruter, że potrafi dzielić sygnał satelitarny ? Jak dokładnie to podłączyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nowego sony kdl-55hx855 w którym jest wbudowany DVB-S2 z funkcja nagrywania . obecnie mam abonament w Polsacie i dekoder echostar DVR-7400 HD ,który funkcjonuje u mnie już od 3,5 roku ,pytanie czy ta karta zmieni tylko to ,że zniknie mi skrzynka (dekoder )czy coś jeszcze? jeszcze jedna sprawa mam antene sat na dwie satelity HDBIRD i ASTRA . VCD pisze ,że mozna poprzez ruter podzielić sygnały jaki to ruter?

przepraszam ale jestem totalnym laikiem w tych sprawach stąd może mój opis jest troche zagmatwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przegor.

Z nagrywaniem na dysk nie ma problemu. Dzielenie sygnału nie jest jedynie zasługą routera, tu fergusony mają pierwszoplanową rolę. Mam najnowszy router Netiaspot. Jeden z fergusonów ustawiasz w opcjach jako master i do niego wkładasz kartę abonencką. Drugi ferguson ustawiasz jako slave. Wyjściem ethernet z obu tunerów łączysz się kablami z routerem.Abyś mógł oglądać cyfrę na drugim tunerze (tym bez karty), to w głównym fergusonie tym ustawionym na master, odbiornik jak jest w trakcie standby musi mieć włączony zegar. Czyli na czuwaniu wyświetla czas. Oczywiście router trzeba nieco skonfigurować. Do każdego odbiornika powinien automatycznie przydzielić inny adres IP. Wówczas wszystko będzie działało.

Oczywiście całe podłączanie tunerów do routera można zrobić poprzez WiFi, ale u mnie są stropy zbrojone i bardzo marnie takie rozwiązanie by działało. Sprawdzałem to na innych urządzeniach i poziom sygnału, piętro niżej miałem zawsze dość słabowity..

P.s Oba tunery muszą być oczywiście podłączone do anteny satelitarnej :)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nowego sony kdl-55hx855 w którym jest wbudowany DVB-S2 z funkcja nagrywania . obecnie mam abonament w Polsacie i dekoder echostar DVR-7400 HD ,który funkcjonuje u mnie już od 3,5 roku ,pytanie czy ta karta zmieni tylko to ,że zniknie mi skrzynka (dekoder )czy coś jeszcze? jeszcze jedna sprawa mam antene sat na dwie satelity HDBIRD i ASTRA . VCD pisze ,że mozna poprzez ruter podzielić sygnały jaki to ruter?

przepraszam ale jestem totalnym laikiem w tych sprawach stąd może mój opis jest troche zagmatwany.

Rozumiem, że z Astry też chciałbyś coś odbierać (oczywiście nie polsat).

Ja widzę to tak. Przy antenie wypadałoby mieć konwerter (najlepiej typu quad). Jednym kablem satelitarnym podłączasz się do tunera w Soniaku i z tego odbierasz sobie Astrę, a drugi kabel zostanie tak jak teraz, czyli podłączony do Echostara i z niego dalej odbierasz polsat i całą resztę z Hot-Birda..

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym Sony z DVB-S2 nie ma przypadkiem technologii Unicable i DISEqC http://www.sony.pl/product/tv-139-55-lcd/kdl-55hx855/dane-techniczne#tab ?

No i oczywiście jest opcja nagrywania w Sony, mniej urządzeń i pilotów. Też tak mam zamiar zrobić czyli Sony z DVB-S2 i http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/modul-cam-ci-plus.cp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zaczynać nowego tematu mam ten sam dylemat po fakcie. Tak tym faktem jest CAM CI+ Cyfrowego Polsatu.

Gdy zdecydowałem się w końcu kupić Sony 40HX755 z DVB-S2 to zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując ten model bo teraz mam problem z CAM CI+. Może lepszy byłby dekoder no ale skoro mam co mam chcę zapytać czy ktoś jeszcze z forumowiczów tak ma jak ja - może inny model TV.

Cały dzień wczoraj walczyłem z łapaniem kanałów raz jedne działały raz drugie ze 4 razy dzwoniłem do Polsatu i w końcu któryś z konsultantów stwierdził że to wina Sony nie CAM - no i bądź tu mądry. Do Sony nie dodzwoniłem bo mimo że od 9 do 18 nikt nie raczył odebrać po południu. I co w takim wypadku mam robić, niby część kanałów mam musiałem namęczyć się w układanie, a jeszcze jak wyciagnę CAM - oczywiście przy wyłączonym TV i włożę to niektóre kanały wracają. Może w końcu wszystkie wrócą. Zrobiłem nawet aktualizację Sony. Czytając forum satkuriera http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=321&start=1845 tam też pomstują na ten CAM CI+ że strasznie długo trwa przełącznie no a w moim przypadku jeszcze nie może odkodować pomimo uprawnień, albo raz odkodowane a raz zakodowane. Nie no masakra dosłownie. Też piszą na tamtym forum że takie chopki szopki to wina softu do CAM CI+. No to już wiem gdzie pies pogrzebany. I jeszcze jedno pytanie czy ktoś wie jak i czy jest możliwość złapania kanałów Cyfrowego Polsatu bez 1000 innych zbytecznych dla mnie bo potem układanie to istna masakra - przed skanowaniem ustawiłem na TP 12284.00 H, DVD-S, QPSK SR 27500, FEC 5/6 ale mimo to złapało wszystko na satelicie, może inne opcje skanowania trzeba zastosować. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY bez zadnych problemow wspolpracuje z module nCAM HD. Do tego SONY automatycznie stroi kanaly nnk, zaczytuje liste kanalow i robi aktualizacje. Twoje klopoty to zapewne wina modulu CP, wiele sie o tym pisalo. Byc moze takze oprogramowania TV. Z tego co pamietam Sony bez problemu obsluguja tez moduly C+, wybrales po prostu "zlego" dostawce telewizji. CP ma w doopie moduly poniewaz promuja dekodery z wlasnej fabryki a moduly wprowadzili bo wymusila to na nich konkurencja.

Moim zdaniem obsluga TV z modulem jest duzo latwiejsza i przyjemniejsza niz z dodatkowym tunerem. Jeden pilot, nagrywanie na dysk podpiety do TV na ktory mozesz nagrywc tez programy z DVB-T. Intuicyjna obsluga wszystkiego jak w TV. Ale to moje zdanie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp. Faktycznie CP chyba nie stara się za bardzo o nowy soft do CAM CI+, nie dość że gubi kanały to jak załapie to trwa to strasznie długo zanim kanał wskoczy tak jak dziś włączam TV z TVP1 na dzień dobry komunikat: "Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować" a za chwilę mam TVP1, ale nie ze wszystkimi kanałami jest tak kolorowo zazwyczaj mam ten komunikat i tyle z programu - widzę ciemność (mimo że moc i jakoś sygnału 100%), czasami pomaga wyłączenie TV i inicjalizacja CAM na nowo, ale za to innych które przed wyłączeniem miałem nie ma. Więc chciał nie chciał muszę wymienić CAM na dekoder i cieszyć się że mam TV z DVB-S2 a korzystam z dekodera. Jak za 2 lata CP nie poprawi się (bo taką mam umowę, a nawet 29 miesięcy) to mimo że jestem z nimi już 12 lat pokażę im :P i zrobię papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym okresie nie odzywania się obiecałem że opiszę jak sprawuje się moduł CI+ Cyfrowego Polsatu po wyłączeniu Kontroli Rodzicielskiej w module. Jest to odpowiedź na: http://hdtvpolska.co...300#entry294618 tutaj umieszczam ten opis ponieważ jest to pytanie - co lepsze ...?

Dopiero teraz mogę powiedzieć jak to jest - a nie jest tak kolorowo na Sony HX755:

1. Ruletka - włączam TV i nie wiem czy dany kanał zostanie odkodowany czy nie - jak nie to wyświetla się komunikat: "Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować" - sposób - zostawić na tym kanale TV - wyłączyć - lekko wyciągnąć i włożyć CI+ po włączeniu TV może "załapie" ten kanał i kilka innych, ;) i żeby było śmieszniej czasami wyświetla się ładowanie się modułu i napis "Moduł działa prawidłowo" - do czasu, aż trafię na kanał który nie będzie chciał się odkodować i zabawa od nowa; <_<

2. Przechodzenie między kanałami przyspieszyło naprawdę zauważalnie to jeden z plusów deaktywacji kontroli rodzicielskiej w module;

3. Wszystkie funkcje przejmuje TV i to mnie cieszy - jeden pilot, sam włącza się TV na zaprogramowany program na danym kanale i wiele innych ciekawych opcji.

Teraz sam nie wiem co lepsze czy karta CAM CI+ czy dekoder - to zależy od dostawcy syganału czy dba o oprogramowanie sprzętu i słucha uwag swoich abonentów, bo z dekoderami też nie jest tak ciekawie wspomnę tylko o tym modelu, który miałem, był to jeden z modeli Made in Technology of Polsat: :P

1. Dekoder ma "cykania" - problem znany w Polsacie - tak mi powiedziano, trochę to było denerwujące co przesądziło i przyspieszyło moją decyzję do powrotu na CI+;

2. Dwa piloty - to dla mnie za dużo, którym co mam robić. Jak ustawię w dekoderze dźwięk na auto to muszę zgłaśniać pilotem od TV, jak na stereo to mogę pilotem od dekodera ale głos po przełączaniu kanałów wchodzi z opóźnieniem, a i obraz na jednym kanale ma białe przerwy na górze na TV z CI+ nie ma tego.

3. Przechodzenie między kanałami jest jakby dłuższe niż w TV z CI+ no i te kuleczki i wszędobylski żółty kolor, :P co prawda można go rozjaśnić, ale...;

4. Ciągłe komunikaty o walce Gołota vs. Saleta - przepraszam ale mnie to nie interesuje, jak będzie interesowało to sobie zamówię, na CI+ nie ma tych komunikatów - i dobrze. :D

5. Przechodzenie między Hot Birdem a Astrą i z powrotem - na "dekoderze zacina się" choć "załapie", na TV CI+ nawet nie zauważalne jak dla mnie przejście między kanałami z Astry i Hod Birda. :P

Na koniec powiem tak mimo pewnych niedogodności i na początku włożenie trochę wysiłku w ułożenie sobie listy kanałów wolę zdecydowanie CI+ od dekodera.

Jakby były jakieś pytania służę pomocą a szczególnie jeśli chodzi o ułożenie kanałów ja sobie trochę ułatwiłem życie, bo nie sposób wyłapać i ułożyć z ponad 1600 te należące do Cyfrowego Polsatu - ale to inna historia. :rolleyes:

Pozdrowienia.

Edytowane przez Urgentino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, po raz pierwszy na tym forum.

Zanim założę nowy wątek, spróbuje tutaj zadać pytanie.

Czy z częstotliwości np. 12.265V (TVP2 HD) za pośrednictwem modułu CAM (niezależnie od operatora - karty) odbywa się rejestracja "REC" na dysk USB?

Walczę z tym problemem od chwili kupna TV (Philips 6007) i nikt nie jest w stanie go rozwiązać. Może jeszcze parę słów o problemie. Są trzy częstotliwości, których dostawcą jest Cyfrowy Polsat (12,265V, 12,228H i 12,188V). Z nich właśnie nie mogę realizować wcześniej wspomnianego nagrywania, oraz funkcji timeshift. Wszystkie inne częstotliwości SAT nie stwarzają problemów, równierz DVB-T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod temat. zamierzam kupić Samsunga UE55F6800, który posiada jedną głowicę dvbs2. Pytanie- jedna glowica oznacza, że mogę nagrywać tylko aktualnie nagrywany kanał lub z tego samego transpondera (tak jak to jest w dekoderach przy podłaczeniu jednego kabla)? Pytam bo wiem, że były dekodery które pozwalały nagrywać po jednym kablu jedno i oglądać inne., Nie wiem jak to jest w telewizorach- czy to działa na takiej samej zasadzie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno wejście = oglądasz to co widzisz. Są takie przypadki jak napisałeś związane z nadawaniem z tego samego transpondera ale to rzadkość. W tej chwili są na rynku TV, które mają dwa złącza antenowe i wtedy jedno oglądasz a inne nagrywasz. Ogólnie to ma się to wszystko dokładnie tak samo jak w przypadku dekoderów satelitarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...