Skocz do zawartości
oskar_ready

kupiłem Sony 26S2010

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich
jakis czas temu postanowiłem kupić sobie TV LCD
szukałem info na forum i zauważyłem ze większość wypowiedzi dotyczy modeli od 32' w górę
szukałem, kombinowałem, ceny spadły postanowiłem ze kupię 32V2010....
na szczęście w ostatniej chwili zdecydowałem ze nie potrzebuję tak dużego tv (mały pokój)
a 26' wydało mi się całkiem wystarczające, a wydatek ponad 3,5 tys na tv o tak dziwacznej rozdzielczości 1366x768 px (w obliczu FullHD) wydał mi się i tak spory.

Mialem jednak nadzieję ze w tej cenie otrzymam produkt naprawde wysokiej jakości....
I tu spore niespodzianki :rolleyes: Okazuje się bowiem ze matryca tego tv (podejrzewam ze to normalne wsród współczesnych TVLCD) zapewnia jedynie dość duży kąt widoczności przy zachowaniu podobienstwa kolorów.
Ale na tym jej zalety się kończą. Z bliska okazało się za ma kilka uszkodzonych subpikseli ale to i tak drobiazg. Czas reakcji matrycy również nie najlepszy - wyraznie (nie trzeba byc znawcą TV zeby to zauwazyc) widać w ruchomych scenach smuzenie. Najgorsze okazało się wyświetlanie kolorów w ogóle!!

Sam na codzień siedzę przed komputerem i gapię się w monitor LCD i wiem jak współczesne LCDeki potrafią odwzorowywać barwy. Jednak mój nowy Sony S-klasa wyswietla tak ograniczoną paletę kolorów ze aż nie mogę tego zaakceptować. Nie trzeba się znać na kolorach zeby widzieć róznicę między powiedzmy 1mln a 17 mln kolorów. Wystarczy ze na ekranie pokaze się gradient albo poprostu jakiś rozmyty łagodnie obraz - wtedy zaczyna być widać ewidentne pasy wyglądające jak poziomice na mapie.

Wnioski z tego płyną takie ze matryce do tvlcd których ceny własnie spadają nie są warte swojej ceny, a producenci tv troche nas robią w jajo zachwalając swoje najnowsze produkty

Przyznaję jednak ze telewizor wygląda ładnie i w zasadzie wolę go niz mojego starego CRT Philipsa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...