Skocz do zawartości
Lokers

Wygrzewanie Plazmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post na forum. :) Jutro powinna dojść do mnie zamówiona plazma Panasonica 42st50. Chciałbym zapytać, jak ją wygrzać? (jakie parametry, ile czasu itd).

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powyłączałem wszystkie ulepszacze typu ECO, IFC i oglądam na normalnym trybie obrazu. Ja swoją wygrzewam ponad 200 godzin i jeszcze trochę ją na tych ustawieniach zostawię, przynajmniej oglądając programy z logiem lub statyczne obrazy. Bo do filmów zmieniam tryb obrazu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post na forum. :) Jutro powinna dojść do mnie zamówiona plazma Panasonica 42st50. Chciałbym zapytać, jak ją wygrzać? (jakie parametry, ile czasu itd).

Dziękuję za odpowiedzi.

Przede wszystkim jasność i kontrast na ok. 30%. I tak im dłużej tym lepiej. 100 godzin by sie przydało.

Najlepiej na programie bardzo odstrojonym od zadanej częstotliwości z tunera analogowego czyli tzw. czarne mroczki na białym ekranie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na programie bardzo odstrojonym od zadanej częstotliwości z tunera analogowego czyli tzw. czarne mroczki na białym ekranie.

Nie rozumiem za bardzo tego. Można jakoś bardziej zrozumiale dla laika w wygrzewaniu plazm? :D

Czy chodzi tutaj po prostu o tzw kaszę bez obrazu? I tak np po 4h dziennie czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie było serio...

Ustaw sobie parametry jakie Ci odpowiadają i po prostu ciesz się nowym nabytkiem i obrazem. Nie przejmuj się żadnym wygrzewaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo tego. Można jakoś bardziej zrozumiale dla laika w wygrzewaniu plazm? :D

Czy chodzi tutaj po prostu o tzw kaszę bez obrazu? I tak np po 4h dziennie czy jak?

Tak, kasza bez obrazu.

Nie słuchaj ich. Mam w domu aktualnie trzy plazmy. A przez ręce przewinęły się jeszcze dwie które użytkuje teraz moja rodzina. Wszystkie "wygrzane" tak jak napisałem. I zero kłopotów z powidokami.

U mnie TV na kaszy chodzi 24h przez tydzien non stop.

Zrobisz jak zechcesz. Zaraz Ci wyliczą ile to prądu kosztuje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kasza bez obrazu.

Nie słuchaj ich. Mam w domu aktualnie trzy plazmy. A przez ręce przewinęły się jeszcze dwie które użytkuje teraz moja rodzina. Wszystkie "wygrzane" tak jak napisałem. I zero kłopotów z powidokami.

U mnie TV na kaszy chodzi 24h przez tydzien non stop.

Zrobisz jak zechcesz. Zaraz Ci wyliczą ile to prądu kosztuje.

Pozdro

pmcomp, zrobię tak jak mówisz. Swoją drogą, ile wykorzystanie prądu w tym czasie kosztuje powie mi ktoś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 55TV30 już ponad 1.5 roku. Żadnego wygrzewania, oszczędzania nie przeprowadzałem. Normalna eksploatacja. I żadnych niekorzystnych zjawisk nie ma. Nie jest to konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wygrzewanie to bujda na resorach mam drugą plazmę Panasonic i nigdy żadnej nie wygrzewałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie ma to jak zabobony :) Od 5 miesięcy używam swojej GT60. Zero wygrzewania, od początku na docelowych ustawieniach (w tym kontrast na 80), sporo grania, tv, filmów. Obraz jest elegancki, problemów z powidokami nie uświadczyłem, a w przyszłym tygodniu czeka ją kalibracja Macieja :) Ciesz się swoim tv i korzystaj z jego możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...