Skocz do zawartości
sterbid

świecący pixel na BBC HD kanał 12 TVn

Rekomendowane odpowiedzi

nie bardzo wiem co to znaczy więc moze kto bardziej obeznany to wytłumaczy. Otóż na ekranie mojej plazmy Samsung PS63c7000 pojawił sie w po lewej stronie bliski górnej krawędzi palący się na biało piksel dokładnie to chyba az 4 zgrupowane w taką kropeczkę. Występuje to tylko na tym kanale na tym programie na innych kanałach tego nie ma. Myślałem że to piksel wypalony ale to chyba nie to.Więc co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie lubię takich niespodzianek od nadawców bo tylko potrafią człowieka straszyć czyms takim, pamiętam nie dawno jeszcze na TVP1 było coś takiego lewy górny róg. Nie raz sie coś ogląda i materiał kręcony przez kamery tez potrafi mieć czasami padnięty piksel i od razu człowieka ciary przechodzą ze to własny ekran hehe.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to już trwa od paru dni . Na czym to polega? Czy u Was też to się pojawiło?

Edytowane przez sterbid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako laik w sprawie plazm - czy nie jest to związane z jakąś opcją wyświetlania( skalowania) obrazu w Twojej plażmie?

W LCD-ach Sony jest taka opcja "pokaż wszystkie pixele" i na niektórych kanałach powoduje to pokazywanie się takich białych pixeli przy górnej krawędzi. Wystarczy zmienić tę opcję w menu i po problemie.

Tak jakby obraz pokazywany wchodził poza to co przewidział do pokazania nadawca (rodzaj planszy technicznej).

Może na BBC HD zmienili coś w skalowaniu i stąd to pojawienie się pixeli.

Edytowane przez Adamelab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overscan lepiej mieć ustawiony na 1:1 czyli wszystkie piksele nawet pomimo jesli stacja nadaje z jakims badziewiami na górze itd, nie ma nic gorszego jak zle ustawiony overscan z powiększonym obrazem, traci sie tylko ostrość i rozdzielczość.

Sprawdziłem u siebie, mam naturalnie to samo na BBC HD, masakra wygląda to jakby był padnięty piksel w TV :) brawa dla nadawcy/dostawcy.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem takie zjawisko w czasie oglądania na tvp meczu piłkarzy ręcznych ... w lewym górnym rogu ekranu , myślałem że to martwy piksel ale na innym kanale i innych źródłach typu bluray tego nie było...kiedyś takie coś miałem na kanale tvp hd w UPC w czasie oglądania serialu Na dobre i na złe , ale tylko w jednym ujęciu kamery.Z tego co zaobserwowałem były to sceny kręcone w szpitalu to tak na poparcie tezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakiś czas zauważam gdzieś tam padnięty piksel na kręconym materiale bez względu na stacje, ale zawsze adrenalinka skacze jak coś takiego widzę :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...