Skocz do zawartości
borton

Szukam najlepszych ustawień do Philips 40PFL5507k

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus!!

Jak w temacie szukam najlepszych ustawień obrazu jakie można samemu ustawić na Philips 40PFL5507k/12 jest tam sporo dodatkowych funkcji i nie do końca ogarniam temat :)

Aha dodam że TV oglądam w następującej konfiguracji:

PC (podłączone HDMI do PHILA) + weeb tv = relax po pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powodzonka w poszukiwaniach :)

Serwus!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że własnoręcznie "dostrojenie" TV nie będzie tak owocne jak profesjonalne kalibrowanie przez dobra firmę....

Ale musi się dać jakoś lepiej manualnie "dostroić" telewizor tak by oka nie męczył a zarazem dawał przyjemność oglądania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na pewno się da, ale nie przez wklepywanie cudzych ustawień i... o zgrozo, uznawianie tego za optymalne.

A więc pilot w rękę i powodzenia :)

BTW Jak nie rozumiesz jakichś ustawień to pytaj - odpowiem.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Najlepszych dla kogo ?

Dla Ciebie, dla mnie czy dla Kopera ?

Nie ma "NAJLEPSZYCH" ustawień uniwersalnych.

Jak napisał poprzednik "A więc pilot w rękę i powodzenia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dla tablic, które to regulują? Wzorca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe czy oko Kowalskiego będzie zadowolone tak samo jak tablice... ;) Ciekawi mnie czy ludzie są zadowoleni z kalibracji, czy jes to znacząca różnica... ? Robią WOOOW, a czy tylko "hmm no spoko może i lepiej... w sumie sam nie wiem, ale skoro tablice mówią, że tak ma być to tak ma być:| "

Pewnie sa różne reakcje, doznania itp. bo zależy to od telewizora i firmy ktora kalibruje no i samego właściciela, ale ciekawe jakie są najczęstsze reakcje? Może ktoś kto kalibruje wypowie się?

Edytowane przez mateo102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale przy kalibracji chodzi głównie o jedno: ma być naturalnie (twarze itd) a tego nie ma w fabrycznych ustawieniach. Jak wiesz, że taki obraz nie jest dla Ciebie to sobie z góry odpuszczasz. Mojego JVC X30 doprowadził Maciek do takich ustawień (ale to dwa spotkania 2D & 3D po kilka godzin - masa roboty), że różnica między fabryką a trybem user jest GIGANTYCZNA. Mega żałuję, że tak dużo filmów obejrzałem na trybach fabrycznych. Największa różnica przy 3D. To już jakaś przepaść ;) Będę miał chwilę to wrzucę fotki do tematu o JVC X30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe czy oko Kowalskiego będzie zadowolone tak samo jak tablice... ;) Ciekawi mnie czy ludzie są zadowoleni z kalibracji, czy jes to znacząca różnica... ? Robią WOOOW, a czy tylko "hmm no spoko może i lepiej... w sumie sam nie wiem, ale skoro tablice mówią, że tak ma być to tak ma być:| "

Pewnie sa różne reakcje, doznania itp. bo zależy to od telewizora i firmy ktora kalibruje no i samego właściciela, ale ciekawe jakie są najczęstsze reakcje? Może ktoś kto kalibruje wypowie się?

Jak ktoś jest zwolennikiem mega krzykliwego przesyconego nie naturalnego obrazu to nigdy mu nie przypasi z reguły obraz naturalny po kalibracji taki właściwy jak powinien być, to troche tak jak ze słuchaniem muzyki, są tacy ze jak nie mają dominującego bassu który łomocze zagłusza całe pasmo to dla nich nie muzyka tylko popierdółka :) a neutralne brzmienie, liniowosc to dla nich pojęcia obce, liczy sie wykop na basie i nic po za tym.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy witam wszystkich :)

Posiadam od niedawna też tv philipsa 40pfl5507 i cały czas próbuje wycisnąć z niego wszystko co najlepsze ale nie jestem pewien czy mi to dobrze wychodzi. Jest tam mnóstwo ustawień, większości nie rozumiem i po prostu ustawiam je w ciemno a nawet nie wiem czy one coś poprawiają czy pogarszają.

Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś optymalne ustawienia tego tv zarówno do TV i Filmów 3D w HD jak i do gier z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat kalibracji , czy czegokolwiek co pod tym pojęciem rozumiemy to temat rzeka , podobnie jest z gotowymi propozycjami ustawień parametrów obrazu. Sam swego czasu szukałem takich ustawień pod kolejne odbiorniki jakie miałem i jakie posiadam obecnie , i powiem nie ma to sensu, wyniki były tak skrajne że po prostu zrezygnowałem. Jeżeli mamy sprzęt bogaty , albo nadmiar gotówki to możemy pokusić się o profesjonalną kalibrację , ale czy wynik będzie satysfakcjonujący ? . Jak kasy brak to można podziałać samemu , jakieś tablice , wzorce . Problem z gotowcami jest taki że odnoszą sie do modelu tv , ale nie tylko odbiornik ma wpływ na obraz, wszelkiej maści odtwarzacze , amplitunery , to wszystko też ma wpływ , a o tym się już rzadko pisze. Mam w domu trzy odtwarzacze BR , Sony , Samsung i Panasonik , jakiś czas temu zrobiłem mały test , ten sam kabel , te same ustawienia odbiornika , odtwarzacze zresetowane do ustawień fabrycznych i podstawowa tablica do "kalibracji" . Różnice były widoczne od razu , kontrast ,czerń ,ostrość także na filmach , amplituner też zapewne ma jakiś wpływ , te wszystkie urządzenia też mają możliwość regulacji . Także tych zmiennych jest chyba trochę więcej niż nam się czasami wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest zwolennikiem mega krzykliwego przesyconego nie naturalnego obrazu to nigdy mu nie przypasi z reguły obraz naturalny po kalibracji taki właściwy jak powinien być, to troche tak jak ze słuchaniem muzyki, są tacy ze jak nie mają dominującego bassu który łomocze zagłusza całe pasmo to dla nich nie muzyka tylko popierdółka :) a neutralne brzmienie, liniowosc to dla nich pojęcia obce, liczy sie wykop na basie i nic po za tym.

Napewno masz po częsci racje, ale myśle że dobrze byłoby spojrzeć też na to nieco z innej strony...mianowicie tu na portalu sa robione testy telewizorów najczęściej z najwyższej półki kosztujących po kilkanaście tysięcy, wiec mógłbym powiedzieć że do sprzętu tej klasy aż prosi wydać pare stówek na kalibracje i mieć poczucie że oglądamy najlepszy możliwy obraz na najlepszym możliwym sprzęcie, tym bardziej że cena kalibracji (profesjonalnej) to wtedy ułamek ceny telewizora. I nie ma tematu, taka sytuacja jest ok.

Ale moge sobie też wyobrazić sytuacje kolegi Korczusa kupujacego tv za 2,4tys czyli pułapowo pewnie najpopularniejszy ze sprzedawanych w naszym kraju (oprócz pewnie 32cali) i wydaje mi się że przy takiej kwocie wydanie paru stówek na kalibracje u kogoś kto zna sie na rzeczy , może wydawać się troche dużym wydatkiem i to jeszcze (ktoś mółby powiedzieć że) na coś co już przy zakupie za 2,4 tys złotych powinno byc zrobione przez producenta. Tym bardziej że kiedyś jak mniemam za czasów CRT nie bylo chyba takiej "masowej" potrzeby kalibracji nowych telewizorów, przynajmniej ja nic takiego nie pamietam. Oczywiście dobrze napewno było skalibrować tv jeśli ktoś wiedział jak, ale na dobra sprawe jak ktoś nie wiedział jak to powiedzmy że też wystarczyło jedynie pobawić sie chwile suwakiem od koloru, ostrości i już obraz był "ogólnie akceptowalny i fajny". A dziś w dobie LCD,LED,PLAZM nagle okazuje się że tak łatwo już nie ma...nagle kupuje tv i obraz który do tej pory był ok na starym CRT, na LCD jest jakiś taki sztuczny,przebarwiony,ludzie po solarium... a jeśli taki "ktoś " nowy zagłebi sie chwile w temat to okaże sie że tak na dobrą sprawe to albo musimy wydać na kalibracje i po kłopocie albo czeka nas zabawa kończąca się mizernym efektem ustawiania samemu obrazu. Nie dziwie sie wieć takim osobom że próbują jakos zaradzić temu problemowi i skorzystać z kogoś doświadczeń i ustawić tv tak jak ktoś to zrobił. Jasne, pewnie efekt nie bedzie taki jak po kalibracji (a nawet napewno) , ale może w końcu chociaz ci nieszczęśni ludzie w tv nie bedą wygladać jak po solarium...dobre i to:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się, czy czujnik światła w philipsie odpowiada za podświetlenie?.Jeśli tak czy jest sens używania tego?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik światła steruje podświetleniem. Możesz go aktywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że dobrze to działa, szczególnie w nocy, dzięki temu zmniejszył się clouding.Fabryczne nastawy podświetlenia były zbyt wysoko.Wieczorem lepiej się ogląda.Jeszcze muszę pomyśleć nad oświetleniem z tyłu TV, wtedy będzie wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...