Skocz do zawartości
VAMET

Onkyo TX-NR616 vs TX-NR717

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Onkyo TX-NR616 można dostać.już za 2399 PLN w ratach 0%. Czy ktoś z Was się orientuje, czy posiada jakieś wady fabryczne, typu słabe kondensatory na płytce HDMI, jak w poprzednich modelach?

Co do TX-NR616 vs TX-NR717 to zbyt wiele różnic nie ma, czy się mylę: TUTAJ?

TX-NR616 vs TX-NR717:

Power Output (watts per channel/at 6 ohms): 160 vs 170

Front Panel A/V Input: brak vs video only

Digital Audio Input (optical/coaxial): 2/2 vs 2/3

Analog Audio Inputs: 6 vs 7

Multi-channel Analog output: brak vs 7.2

Component Video Inputs: 1 vs 2

Phono Input: brak vs jest

Analog RGB Video Input (D-sub, 15 pin) for PC: brak vs jest

12V Trigger Connector: brak vs jest

Dimensions WxHxD (mm): 435 x 173.5 x 328 mm vs 435 x 174 x 379 mm

Weight: 11.0 kg vs 12.1 kg

Cena PLN: 2300-2400 vs 3800-4200

Reszta bez zmian, zarówno jeden jak i drugi model posiadają to samo.

Jak dla mnie osobiście żadne to różnice by płacić więcej. Czy po prostu czegoś nie dostrzegam?

Może ktoś z Was posiada powyższe modele i może coś więcej od siebie dodać?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suche dane nie mówią nic o jakości elementów użytych do budowy. Poszukaj rozbieranych zdjęć i porównaj.

A tak w ogóle to kup Yamachę Avantage - to lepsze granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

A jaki model tego amplitunera, który byłby odpowiednikiem TX-NR616 i w tej cenie do 2400 PLN?

Przeznaczenie filmy 50% i gry 50%, muzyka 0%, chyba że w filmach i grach ;)

Używane złącza HDMI do Sony KDL55HX850. Głośniki 5.1 JBL seria ES.

EDIT

Yamacha RX-A810?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka decyzja VAMET? Zapadła jakaś? Bo stoję przed podobną i skłaniam się ku 616...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiałem się nad 616, ale wybiłem sobie z głowy po przeczytaniu tego http://www.avsforum.com/t/1415258/the-official-onkyo-tx-nr414-515-616-problems-thread

Ale wiesz, że podobne tematy można by znaleźć o produktach każdej firmy z tego pułapu cenowego? To de facto end user jest zawsze najlepszym testerem i zawsze znajdzie problem...

Poza tym spójrz na 6. str. ww. tematu - pojawił się firmware, który likwiduje problemy.

Edytowane przez Butcher
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stary kotlet ale amplitunery dalej na czasie. Posiadam oba a nawet i trzeci serii 8, już same dane podane przez autora mówią o wielu różnicach ( których on nie dostrzega chyba ), kwestia wyświetlacza w 7 jest dwu liniowy w 6 jedno, ogólnie muszę powiedzieć że brzmią podobnie ale przyjemniej się słucha 717, dźwięk jest lepiej kontrolowany a przede wszystkim bas,  dzięki czemu wszystkie instrumenty mają wyraźniejszą przestrzeń i tony niskie nie zagłuszają całości, oczywiście w serii 8 jest adekwatnie ale ta już wymaga naprawdę dobrych kolumn żeby różnica była bardziej widoczna/słyszalna i tutaj bym się zastanowił czy warto dopłacać do serii 8 zamiast 7 ale w kwestii 6 a 7 są spore różnice choćby nawet pre-out bardzo ważny gdy słuchasz sporo muzyki i planujesz osobny wzmak do tego.

I powiem szczerze że ręce opadają jak czytam że 616 brzmi identycznie jak 717 a wiele już takich postów czytałem. Daję słowo że nic bardziej mylnego i nie trzeba być audiofilem żeby usłyszeć różnice, charakterystyka dźwięku jest podobna ale to ogólna sprawa danej marki,  ale jakość już się różni. 

A to potwierdzenie że sprawdziłem te ampli w jednym czasie. Od lewej 616 / 717 / 838 

Sprawdzałem na muzyce w formacie flac "Qeen" oraz "Band Of Horses"

20180209_194128_HDR.thumb.jpg.7cb9c8d2dbfb86d4ecf6f414d039c4f3.jpg

Edytowane przez flo333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...