Skocz do zawartości
Kaloteck

Kto ma model z tunerem satelitarnym ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do użytkowników modeli z tunerem satelitarnym, szukam takiego TV ale słyszałem że jest kiepsko z funkcjonalnością wbudowanych tunerów sat.

Podobno nie ma mozliwości stworzenia współnej listy kanałów DVB-T z DVB-S, gdyż są wykorzystywanego do tego celu dwa odrębne tunery zamontowane w telewizorze, tzn. nie da się zrobić jednej listy przerzucanej z pilota klawiszami przez progr+ prog-.

To w takim razie jak trzeba kombinować żeby "przerzucać się" między DVB-T i DVB-S , czy to są jakieś duże kombinacje typu menu / podmenu i klikanie po 10 razy jakos ? Jak to sie u Was odbywa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio nabyłem 46PFL5507K i są tam dwie osobne listy pomiędzy którymi przełączasz się kilkoma naciśnięciami klawiszy na pilocie. Potem kanały przełączasz prog+/- lub otwierasz jednym przyciskiem z pilot listę która wyświetla matrycę z listą kilkunastu kanałów. Dalej możesz kursorami wybrać kanał na tej liście lub przejść do następnego ekranu z kolejnymi kilkunastoma kanałami. Problem jednak jest jak na początku tuner satelitarny znajdzie około 2000 kanałów + kilkaset kanałów radiowych. Oprogramowanie w moim TV nie jest przygotowane na płynne obsługiwanie i zarządzanie taką ilością kanałów, a mam najnowszy firmware w TV. Tak więc porzuciłem tą funkcjonalność i wróciłem to zewnętrznego tunera satelitarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, to nie ma na pilocie jakiegoś dedykowanego przycisku do przeskakiwania między tunerem dvb-t a dvb-s tylko trzeba "kilkoma naciśnięciami klawiszy" ? Jeżeli rzeczywiście jest tak jak piszesz, to porażka... Ale przynajmniej jak już znajdzie te 2000-ileś-tam kanałów, to można zrobić sobie jakiś porządek z nimi, zmienić kolejność, skasować itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pilocie jest przycisk do przejścia na telewizję naziemną ale żeby przejść na satelitarną to trzeba nacisnąć "domek" na pilocie, potem ustawić się w menu na pozycji "oglądaj satelitę" i potwierdzić ok.

W satelicie jak znajdzie 2000 kanałów to można nimi zarządzać ale w moim przypadku potwornie wolno nawiguje się po menu więc nerwowo nie wytrzymałem i nawet nie do końca pamiętam jak to zrobić. Najgorsze jest to że instalacja kanałów instaluje również kanały kodowane (nie można tego wyłączyć) i dlatego robi się taka pokaźna lista gdzie wiadomo że 90% kanałów jest kodowane. I teraz jakbyś chciał przejrzeć wszystkie kanały i pousuwać te kodowane to musisz w każdy wejść w każdy , poczekać parę sekund i dopiero masz informację że jest kodowany lub nie i dopiero go usuwasz

Nie wiem może w wyższych modelach jest możliwość nie instalowania kanałów kodowanych ale w moim nie można tego wyłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...