Skocz do zawartości
  • 0
maciekwol

POMOC Z SONY 55HX850

Pytanie

Witam jakiś czas temu kupiłem owy telewizor, nic nie było kalibrowane tryb jakiego używam to ogólny oraz obraz standardowy - mam taki problem, mianowicie w sklepach i u innych użytkowników obraz jest niesamowity, a mój mnie nie zadawala wygląda jak na jakimś babcinym telewizorku 20 letnim, programy HD TROCHE poprawiają jakość. Pierwsza sprawa dlaczego wyświetla mi w 1080i a nie 1080p i jak to zmienić? Prosił bym użytkownika PererMac o pomoc z kalibracją obrazu, czujników światła i innych pierdół które poprawiają obraz, ponieważ zdjęcia, które wstawił kiedyś z obrazu jaki prezentuje jego telewizor mnie powaliły. Następna sprawa posiadam kabel hdmi 1.3 czy wymienić go na 1.4 i jeżeli tak to dlaczego? Aha i istotna sprawa co do gier na PS3 nie mam zastrzeżeń obraz rewelacja i tam wyświetla 1080p, to samo 3D wszystko super - jedynie obraz na normalnej telewizji mnie nie zachwyca. Posiadam telewizje satelitarną z cyfrowego polsatu, proszę o pomoc z ustawieniem jak najlepszego obrazu.

Edytowane przez maciekwol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rozdzielczość 1080i jest standardem na platformach cyfrowych. 1080p możesz uzyskać z blu ray. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak jak napisał poprzednik 1080i masz na platformach satelitarnych.

Co do ustawień obrazu to wyłącz sobie na początek w opcjach czujnik światła, podświetlenie ustaw na 2, temp barw polecam na Ciepłe 1, jednak bez kalibracji sprzętowej nie będzie to nigdy ustawione tak jak trzeba, nie ma tez jednakowych ustawień dla każdego egzemplarza, takze w tej sprawie pisz najlepiej do Macieja Kopera.

Jakość obrazu z telewizji satelitarnej i tym bardziej kanałów SD to chyba oczywiste ze nie będzie powalać, nawet taka z kanałów HD odstaje znacznie od tego jaką masz z Blu-Ray'a.

Kabla HDMI nie musisz wymieniać w żadnym wypadku jesli poprawnie działa Ci 3D, nie ma żadnej różnicy w jakości obrazu miedzy kablami HDMI bo to połączenie cyfrowe.

---

A tak przy okazji sie zastanawiam :) po co nowy temat, mogłeś pisać w wątku o tym modelu tutaj http://hdtvpolska.co...lna-kalibracja/

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Okej, a warto zainwestować w firmę, która profesjonalnie zajmuje się kalibracją? Pomogą?

Jakość obrazu z telewizji satelitarnej i tym bardziej kanałów SD to chyba oczywiste ze nie będzie powalać

U ciebie obraz na normalnym SD TVP wygląda jak u mnie w HD więc nie wiem w czym u mnie leży problem, jest jakiś sposób na oglądanie kanałów typu polsat, tvp, tvn, nat geo itd, itd w rozdzielczości 1080p? . P.S Zajrzyj na PW.

Edytowane przez maciekwol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Okej, a warto zainwestować w firmę, która profesjonalnie zajmuje się kalibracją? Pomogą?

U ciebie obraz na normalnym SD TVP wygląda jak u mnie w HD więc nie wiem w czym u mnie leży problem, jest jakiś sposób na oglądanie kanałów typu polsat, tvp, tvn, nat geo itd, itd w rozdzielczości 1080p? . P.S Zajrzyj na PW.

Jesli jesteś bardzo wymagający i chcesz uzyskać maksymalnie najbardziej wierny naturalny i możliwie najlepszy obraz z TV to na pewno warto bo to daje właśnie kalibracja.

Nie spodziewaj sie ze kalibracja poprawi Ci jakość słabego sygnału na kanałach SD z niską rozdzielczością z niskim bitrate, to tak jakbyś chciał uzyskać jakość dźwięku na poziomie z mp3 na dobrych kolumnach.

Nie oceniaj tez jakości obrazu tylko po samych zdjęciach, bo u mnie bez wyjątku kanały SD wyglądają słabo porównując do tych w HD nie mówiąc o dobrym Blu-Ray i nie pomogą tu za dużo możliwości procesora TV który je w jakims tam stopniu poprawia, ujął bym tak z gówienka bata nie ukręcisz ;) ważne jest źródło sygnału.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Krótko mówiąc nie mam się co przejmować, że kanały SD kiepsko wyglądają, bo u każdego tak wyglądają. No fakt u mnie HD wyglądają przyzwoicie, a jak mówiłem PS3 wyświetla w 1080p i obraz rewelacja.I jak wyłączyć ten czujnik światła?Bo zapomniałem napisać o najważniejszym, że w dzień obraz jest taki jak opisywałem wyżej a w nocy jest okay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zastanawiam się właśnie...

Dlaczego tak wiele osób proponuje wyłączenie czujnika światła w serii hx85?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz, właśnie w tej chwili wyłączyłem czujnik obraz rozjaśnił się co było widać gołym okiem - ale obraz stał się gorszy jak dla mnie, włączyłem go z powrotem i jest okay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gorszy ? ja bym tego tak nie nazwał a raczej inny, obraz jest cały czas taki sam teoretycznie jedynie jego intensywność świecenia się zmienia, zjedz teraz po wyłączeniu czujnika z poziomem podświetlenia matrycy bo domyślnie masz na 6 co jest zbyt wysoką wartością przy wyłączonym czujniku.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tryb Standardowy, wyłączyć czujnik i ustawić podświetlenie na 2 a temp barw ciepłe 1, okej. Fakt jakoś bardzo się nie zmienił, w każdym bądź razie nie na gorsze. Peter, a ty jakich ustawień używasz? Tryb Standardowy i tak jak opisałem linijke wyżej, czy coś pozmieniane?

Edytowane przez maciekwol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm akurat czujnika oświetlenia bym na siłę nie blokował, wiele osób decyduje się na korzystanie z niego nawet po kalibracji. Ustaw sobie suwakiem podświetlenia jasność jaką preferujesz do warunków oświetleniowych. Co do samej jakości obrazu - ustaw sobie ton barw na Ciepłe 1/2 i wyłącz wszystkie polepszacze typu Reality Pro, uwydatnianie szczegółów i krawędzi itp. a następnie aktywuj to co uważasz że jest potrzebne. Jeżeli obraz jest za mało ostry podciągnij suwak ostrości, jak zbyt ziarnisty użyj funkcji tworzenia realizmu itd. Na kanałach z anteny nigdy nie uzyskasz rewelacyjnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Maciej ale czujnik oświetlenia jest tutaj chyba w menu Eco a więc raczej doradzałes nie stosowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja zrezygnowałem z czujnika ponieważ wieczorem np. przy moich warunkach oświetleniowych w pokoju przy wł. czujniku i podświetleniu na domyślnym 6 a nawet na Max, świecenie jest na mój gust lekko zbyt niemrawe w połączeniu z tonem kolorów Ciepłe 1 jakiego używam.

Nawet podświetlenie na Min. przy wył. czujniku świeci intensywniej, także mam dla telewizji ustawione podświetlenie na 1, dla kompa do filmów BD/gier na 2, w moim pokoju myślę to się sprawdza. Rożnica w poborze energii jest niewielka.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja, co prawda mam trochę inny (starszy model - HX900), ale też czujnik oświetlenia mam wylączony. Przy włączonym obraz jest jakiś taki "przymulony". Niby włączenie powoduje oszczędność energii ale nie jest to jakieś znaczące oszczędzanie. Wolę mieć ładniejszy obraz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niby włączenie powoduje oszczędność energii ale nie jest to jakieś znaczące oszczędzanie. Wolę mieć ładniejszy obraz. Pozdrawiam.

Zdecydowanie zgadzam się z Tobą. U mnie tak jak u PeterMac'a obraz jest lekko za mdły. Dla mnie taki efekt jakbym oglądał TV w lekko zadymionym pokoju. Oszczędności w skali roku zapewne jakieś będą ale szczerze wolę nie iść na jedno piwo z kumplami ale przez cały rok oglądać obraz taki jaki lubię, a nie chciałbym się męczyć przez 364dni po to aby kupić za zaoszczędzone pieniądze jedno piwo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mogli byście poświęcić mi trochę czasu i napisać mi jak macie ustawione każde poszczególne opcje obrazu? Jakiego trybu używacie i sceny? Bardzo by mi to pomogło proszę o pomoc.(szczególnie chodzi mi o Petermaca)

Edytowane przez maciekwol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...