Skocz do zawartości
stan_s

Kalibracja Sony Bravia KDL-40HX800

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź ale widzę, że są to adresy firm zajmujących się profesjonalnie kalibracją. Bardziej chodziło mi o samodzielne wprowadzenie optymalnych parametrów obrazu dla tego typu TV. Widziałem na forum wskazania parametrów ale dla telewizorów innego typu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz swoją poczte od kolegi dilberttv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o samodzielne wprowadzenie optymalnych parametrów obrazu dla tego typu TV.

Optymalne paramatetry to właśnie efekt kalibracji, wprowadzenie jakichkolwiek innych to oszukiwanie się że obraz jest wyświetlany tak jak być powinien.

Jeżeli chcesz wymieniać się ustawieniami powinieneś robić to w dziale poświęconym temu telewizorowi, a nie w dziale kalibracji. Kopiowanie ustawień to nie kalibracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ponieważ jestem nowicjuszem na forum to może wskażesz "dział poświęcony temu telewizorowi" bo wyszukiwarka nie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ponieważ jestem nowicjuszem na forum to może wskażesz "dział poświęcony temu telewizorowi" bo wyszukiwarka nie pomogła.

Oto temat w dziale Sony poświęcony serii HX800: http://hdtvpolska.com/topic/21246-seria-hx800/

Nie był to za popularny model więc mało jest na jego temat info. Ma już sporo czasu na karku.... Kupiłeś używany? Czemu tak późno się dopytujesz o kalibrację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telewizor kupiłem pod koniec ub. roku nowy w salonie Sony. Był bardzo dobrze opiniowany i rekomendowany przez sprzedawcę. Mam n-kę więc jakość obrazu jest bardzo dobra ale trochę nie mogę trafić z właściwymi ustawieniami koloru i kontrastu więc zacząłem coś szukać na ten temat w necie. Widzę, że model nie jest rzeczywiście zbyt popularny bo niewiele jest na jego temat. Widzę wprawdzie, że Fachowcy się obrażają, że mylę kalibrację z poszukiwaniem ustawień i że to nic nie da ale spróbować można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...