Skocz do zawartości
3echo

Sony 40"EX501 gotowe ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można znaleźć gotowe skalibrowane ustawienia obrazu do ww LCD?Wszystkim dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd w ogóle pomysł, że istnieje coś takiego jak skalibrowane ustawienia? Gdyby to było takie proste to producent od razu podawałby je dla całej linii telewizorów.

Kalibracja to uzyskanie optymalnych parametrów pod konkretnie twój egzemplarz telewizora i warunki otoczenia. Na innym się nie sprawdzą. http://blog.skalibrujtv.pl/2012/05/ustawienia-kalibracyjne-do-skopiowania/

Także jeżeli ktoś próbuje sprzedać Ci ustawienia - naciąga Cię, jeżeli wprowadzasz z innego telewizora to oszukujesz sam siebie myśląc że wygląda jak powinno wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma skalibrowany ten model i chciałby się podzielić ustawieniami i może mi spasują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo (Maciek, nie śmiej się ;p). Jak to się mówi: "chcesz to masz".

ex500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@3echo ja nic nie mam do kopiowania sobie ustawień i "pasowania pod oko" :) Tylko nie nazywaj tego kalibracją, bo później jeden z drugim wypisują na różnych forach (nie mam tu na myśli Ciebie, mówię to co zauważyłem), że TV po skalibrowaniu jest brzydki, a "kalibracja" polegała na wklepaniu ustawień od kogoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna kalibracja, to profesjonalna kalibracja, nie można jednak zabronić, wypróbowania ustawień jakie są w internecie ( a może telewizor będzie świecił lepiej niż na tych standardowych). Jeśli kogoś nie stać na profesjonalną kalibracja, to moim zdaniem najlepiej samemu próbować coś zrobić i dopasować obraz do własnych upodobań ;), ale wtedy racja - kalibracją nazwać tego nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych podam Wam moje ustawienia 40EX501

Podświetlenie : 6

Kontrast :98

Jasność :50

Nasycenie : 50

Odcień : 0

Temperatura barwy : zimne

Ostrość : 15

Redukcja zakłóceń : Male

Redukcja zakłóceń MPEG : Małe

Motionflow :wysoki

Tryb filmu : Auto1

Ustawienia zaawansowane

Korekcja czerni : duża

Zaawansowane zwiększanie kontrastu : małe

Gamma : +1

Czystość bieli :wysoki

Żywy kolor : wył

czujnik światła :wył.

Edytowane przez 3echo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Temperatura barw - Zimne + czystość bieli wysoki :blink: normalnie Epoka Lodowcowa :D ja bym nie wyrobił hehe

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mi napiszesz co ma piernik do wiatraka?Dla mnie ważną rzeczą jest aby biały był zbliżony do białego,a czarny do czarnego,a twarze miały naturalny kolor,więc dlatego takie ustawienia mi najbardziej odpowiadają.Ewentualnie można było by temp.barw dać na neutralne.Natomiast "ciepłe" to jakaś porażka.Twarze wyglądają jakby ludzie mieli żółtaczkę.

Czekam na propozycje chętnie wypróbuję.

Edytowane przez 3echo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ustawienie Zimne nie ma nic wspólnego z naturalnością przekazu, na pewno ustawienie Ciepłe 1 jest dużo lepsze i bliżej mu do 6500K, kwestia przyzwyczajenia się, wiesz jak Ci sie tak podoba to tak sobie zostaw :) każdy ma swoje preferencje obrazu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "zimne"lub"neutralne"(przynajmniej w tym modelu) jest bardziej zbliżony do naturalnych kolorów,ale każdy ma swoje przyzwyczajenia.

Edytowane przez 3echo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "zimne"lub"neutralne"(przynajmniej w tym modelu) jest bardziej zbliżony do naturalnych kolorów,ale każdy ma swoje przyzwyczajenia.

Nie namawiam, ale sugeruję: Zaopatrz się w film przyrodniczy, albo włącz coś na dobrym kanale (może być NGC HD) i w jakiś słoneczny dzień (na przykład dziś) usiądź sobie przy oknie i patrz raz za okno raz na telewizor, Gwarantuję, że zmienisz zdanie, oczywiście pod warunkiem, że masz za oknem jakąś przyrodę.

EDIT: Zagalopowałem się chyba trochę, bo Twój TV nie jest podświetlony diodami LED, a w starych LCD faktycznie ustawienie Neutralne może być bardziej zbliżone do wzorca niż Ciepłe.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A....jeśli mieliście na myśli LED to się całkowicie zgadzam.Moja mama kupiła sobie LED Samsunga, już dokładnie nie pamiętam modelu,na "zimnych" efekt jest taki,że tam gdzie biel to nie widać,żadnych szczegółów.Dla mnie porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...