Skocz do zawartości
deibral

KDL-46HX850 czy KDL-46HX920

Rekomendowane odpowiedzi

No i tu kolego sie mylisz, jest zupełnie odwrotnie w kwestii kontrastu jeśli patrząc na testy, to właśnie HX850 o dziwo oferuje wyższy kontrast od HX920, w 3D HX850 bedzie lepszy (zerowy crosstalk w HX850 "x4 High Speed Panel" jednak swoje robi, w HX920 jednak jakiś tam crosstalk występuje co widać nawet w tej recenzji w minusach, nie będzie tez na pewno ciemniejszy od HX920 w 3D.

55HX920 Contrast: 3679:1

http://www.digitalve...11157/test.html

55HX850 Contrast: 4390:1

http://www.digitalve...13465/test.html

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepszy. Największa różnica na plus HX850 jest właśnie w 3D. Reszta to odrobinę większy kontrast oraz znacznie mniejszy efekt "halo" przy jednoczesnym braku cloudingu w normalnym użytkowaniu (przynajmniej u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LechoX: zgadza się - jeszcze nie kupiłem. Do końca września jednak jestem zmuszony to zrobić z pewnych względów. Na ten moment jednak kilka dość istotnych elementów przemawia za HX850. Są to przede wszystkim minimalny clouding, brzydki efekt halo w HX920 (który sądzę może być dość irytujący), lepsze 3D, ciekawsze okulary, mniejsza grubość (o 0,5 cm ale to już detal) oraz jego niższa waga (o 3-4kg). Telewizor będzie wisiał na ścianie z kartongipsu i zastanawiam się jak to zrobić, aby któregoś dnia po powrocie do domu nie znaleźć telewizora wbitego w moją śliczną drewnianą podłogę ;) Niższa waga zmniejsza to ryzyko. Różnica w cenie (300-400 zł) to praaawie dodatkowe okulary i kamerka. Dodatkowo 6-12 miesięcy w elektronice to dość dużo i za HX850 przemawia jednocześnie nowocześniejszy soft w zakresie internetu, jak również zapewne większy focus w zakresie wsparcia update'ami oprogramowania z uwagi, iż jest to model 2012... cały czas jednak jeszcze myślę. Edytowane przez deibral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, Ty jako testujacy oba telewizory ktory osobiscie postawilbys w swoim salonie/pokoju? Co do samej podstawy to wydaje mi sie ze ta dodatkowa do HX920 wyglada ladniej....ale tak jak zapytalem wczesniej czy ona takze ma wbudowane glosniki?

Kliknięte z SGS2

Nie wiem :huh: Serio. Ja bym poczekał na HX950. Ale to dopiero początek grudnia. Jakby to miał być mój główny TV to naprawdę nie wiem. Zapewne 920 mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, uzasadnij dlaczego taki wybór? Kiedyś pisałeś, że jednak HX850, bo nowszy, lepsze 3D itd. Chyba nie pomyliłem, że to Ty:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hx920 ma full leda... ludzie to jest pełne podświetlenie matrycy, które i tak czy owak da lepszy obraz. Nie ważne czy pojawi się nawet taki hx850 ze zwykłym ledem i będzie miał większy kontrast, czy coś tam jeszcze, ale to będzie tylko zwykły led. Hx920 ma dużo stref wygaszania i po prostu - jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek z takimi argumentami to tylko do Media Markt na sprzedawcę...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek z takimi argumentami to tylko do Media Markt na sprzedawcę...:-)

dziękuję ale myślę, że jest to w pełni zrozumiane? tylko full ledy :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo by nie popracował.Na dzień dzisiejszy ani jeden tv w media markt to nie jest full led.Takich tv w ofercie jest ponizej 1%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hx920 ma full leda... ludzie to jest pełne podświetlenie matrycy, które i tak czy owak da lepszy obraz. Nie ważne czy pojawi się nawet taki hx850 ze zwykłym ledem i będzie miał większy kontrast, czy coś tam jeszcze, ale to będzie tylko zwykły led. Hx920 ma dużo stref wygaszania i po prostu - jest lepszy

Akurat jak na FullLED'a ma tych stref, diod stanowczo za mało :), ale to dobrze wróży bo jest nadzieja ze Sony w HX950 zrobi to znacznie lepiej, juz wiadomo ze przybyło stref.

No tak magiczne słowo "Full" robi swoje ;) ja jestem oczywiście zaa bo też bym wolał FullLED'a bo zaoferuje jeszcze lepszą czerń od Edge'a ale takiego FullLED'a żebym wieczorem nie musiał widzieć na każdym napisie czy obiekcie dużej poświaty od nich bo zaburza to tylko naturalny obraz i wygląda dość zabawnie na niektórych scenach.

Pozwolę sobie wrzucić link do testu Macieja Kopera - Philipsa PFL97006k http://blog.skalibru...na-nagrode-eis/

Jak widać można zrobić dobre podświetlenie FullLED bez praktycznie efektu halo - można, wtedy ma to sens, pomijając drobne problemy z algorytmami wygaszania w tym ekranie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak w tym philipsie wcale nie jest tak bardzo doskonale... tak jak w sonym ale prawdą jest, że full ledy lepiej odwzorowują czerń, co jest bardzo istotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli porównasz do HX920 to jesli chodzi o halo to jest doskonale, czerń samych matryc jest identyczna w HX'ach, tylko przez wiecej obszarów wygaszonych jest lepsza w 920.

W totalnej ciemności tak to wygląda, uważasz to za odpowiednią ilość stref

IMGP4677.jpg

a teraz zobacz tego Philipsa dla mnie miazga. Zobacz na logo od lewej, to od prawej lekko bije w okół bo zapewne tak to zarejestrował aparat przez zbyt jasny obiekt na ciemnym tle.

halo_kat-655x491.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No az takiego obloku przy odpowiednich ustawieniach w 920-tce nie ma(zreszta Gmeru w tescie wskazal jak odpowiednio zniwelowac ten problem),oczywiscie nie napisze tez ze tego nie ma,bo jest,jak rowniez moglbym napisac ze cludingu w 850-tce nie ma ,jak rowniez wystepuje,akurat sasiad posiada ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pewnym kątem w HX920 zawsze będzie halo. W normalnych warunkach cloudingu w HX850 nie ma w ogóle - wiem, bo posiadam. Mogłem kupić HX920 ale wybrałem lepszy. Zapytajcie Maćka Kopera, on kalbruje masą telewizorów i także on wskazał HX850 jako lepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania zawsze są podzielone, dlatego możliwa jest dyskusja. Byle była merytoryczna i kulturalna:-) Gmeru owszem wskazał ale jeszcze nie uzasadnił swojego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnił nie uzasadnił. Ja już tyle o tych tv napisałem na tym portalu, że może i nawet zdanie mi się zmienia ;) . Ja po prostu tak czy siak wolę najlepszą technologię. A więcej segmentów to więcej segmentów. Jednak zastanawiam się co za różnica czy jest większe halo czy mniejsze. Jest i tak. Jak komuś przeszkadza coś takiego to zawsze będzie. Jak napisałem: jak bym kupował to najwyższą technologię. Tak już mam. A na ten moment to na pewno bym poczekał (ja, osobiście co bym zrobił jakbym miał kupić ;) ) co pokaże HX950 jeżeli idzie od Sony rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja po prostu tak czy siak wolę najlepszą technologię

Gmeru, ja również i dlatego wybrałem HX850. Bo o ile sama technologia nie jest najwyższa to jej wykonanie w tym modelu juz tak. Jeśli chodzi o "halo" to też widzę to trochę inaczej. Na HX920 owszem widzę i przeszkadza a na HX850 nie widze praktycznie w ogóle, nie mówiąc już o przeszkadzaniu. A więc ta najwyższa technologia wcale nie okazała się najlepszą. Być może Philips lub Sony w kolejnym modelu to przebiją ale z tych dwóch modeli dla mnie wygrywa 850 z wyżej wymienionych względów + wyraźnie lepsze 3D. A więcej segmentów to przy tej ilości znacznie większe halo, natomiast do czerni w swoim 850 naprawdę nie mogę się przyczepić - także w całkowicie ciemnym pokoju (oczywiście na wprost). A więc tutaj na HX920 wiele bym nie ugrał - kalkulacja plusów i minusów dała zakup 850 (nie ukrywam, ze pewne znaczenie miało tu także końcowe zdanie Maćka).

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie jak Gmeru - On wskazał HX920.Więc zdania podzielone.

Skąd takie fakty bierzecie?

Ja i Gmeru pisaliśmy, że biorąc pod uwagę samą jakość obrazu 2D lepszy jest HX920, ale HX850 jest już np. lepszy w 3D, lepsze multimedia i ogólnie tą "świeżość".

Jeżeli kogoś mierzi efekt halo (w HX920 szczególnie jest widoczny pod kątem) to niech wybierze HX850. Nie ma tam efektu halo prawie wcale, ale nie ma też takich czerni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej, a mógłbyś wskazać w którym dokładnie miejscu jest to napisane, że "że biorąc pod uwagę samą jakość obrazu 2D lepszy jest HX920"? W rozmowach ze mną zawsze wskazywałeś na to, że te telewizory pod względem jakości obrazu są IDENTYCZNE. Większa ilość stref w 920 przyczynia się do trochę lepszej czerni kosztem większego efektu halo i czasami utraty szczegółów w ciemnych scenach. Tylko tyle. To są Twoje słowa:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym: "przyczynia się do trochę lepszej czerni" :)

A efekt halo... na wprost nie jest taki straszny. Lepsza czerń jednak rekompensuje to. Rozmawiamy już w tym momencie o niuansach, to nie są wielkie różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, o to mi właśnie chodziło. Niuanse - bo przecież "lepsza czerń" w tym wypadku może oznaczać znikanie pewnych elementów w ciemnych scenach. A więc jakość obrazu 2D na obu modelach jest identyczna tylko więcej wygaszanych stref w określony sposób "poprawia" czerń". Jednak jak sam kiedyś powiedziałeś, samo podniecanie się czernią jest niezdrowe i ma się nijak do samej jakości obrazu (szczególnie w dzień). Przerabiałem te różnice wielokrotnie przed zakupem i pod koniec już nie miałem najmniejszych wątpliwości, że wybiorę 850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...