Skocz do zawartości
Najemnik

Sony 40ex500 i turbodekoder hdcp problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ma ktos z was moze ten model telewizora oraz podlaczony do niego turbodekoder przez hdmi? napiszcie czy u was chodiz bez problemu,posiadalem dekoder z dyskiem 250 giga i bylo ok a teraz mam turbodekoder i pokazuje sie blad hdmi off ( problem z hdcp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam, mój ojciec posiada > wszystko chodzi ok. A możesz dokładnie napisać o co chodzi? W sensie, że odpalasz telewizor a potem dekoder i nie widzisz obrazu? Opisz to bardzo dokładnie.

Na Turbo to normalne, że jak zgasisz najpierw telewizor a dekoder nie to na nim będzie napisane HDMI OFF itp. Najpierw TV potem dekoder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy wlacze sony 40ex500 a nastepnie turbodekoder pojawia sie komunikat o problemie zabezpieczen hdcp taki komunikat wyswietlla sie na ekranie tv a na dekoderze hdmi off,stary dekoder chodizl na hdmi bez problemu wczoraj wymienilem na turbo i pojawil sie taki problem, zmienialem juz kabel i tez nic, zlacze hdmi w tv jest sprawne, resztehdmi tez testowalem i to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A RESa masz na 1080i? Jak tam to wymień dekoder. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Ja z takim problemem spotkałem się ostatnio 5 lat temu ;p a turbola testowałem chyba ze wszystkimi TV od tamtego czasu... a na pewno EX500 najpopularniejszy Sony w 2011-2012 działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawiona taka rozdzielczosc,nie dziala,z infolinii poradzili aby podlaczyc component,ale to sie wiaze z gorsza jakoscia obrazu? co o tym myslisz?ile taki kabel kosztuje?jaki kabel component polecalbys?

Edytowane przez Najemnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy. Component to zwykły chinch. Najgorsze, że HDMI MUSI działać więc dziwię się o co kaman..... no nic. Tak jak mówię kup sobie normalny kabel chinchowy component.

Taki np. http://allegro.pl/te...671.html tylko jeszcze dźwięk 2cinche albo optyk. Różnicy w jakości pewno nie zobaczysz. Tylko VOD HD będzie SD. Zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezle mam nadzieje ze od kumpla dekoder ruszy u mnie i wtedy bede sie domagal wymiany bo z tego co sie dowiedzialem to w serwisie jesli u nich ruszy to bede musial zaplacic 20 zl i przejsc na component:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posprawdzał z różnymi kablami HDMI, sporo od tego zależy przy tunerach ADB i nie tylko w kwesti HDCP, najpewniejsze rozwiązanie to zakup kabelka iHDMI, ale tani niestety nie jest, jednak powinno to chodzić jak pisze Gmeru bez najmniejszego problemu razem z tak popularnym modelem TV Sony EX500.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyczylem kabel od kolegi vivanco HDMI 1.3b i chodzi jak narazie:D, a to moj kabel http://www.uchwyt.pl/produkty/kable-hdmi-hdmi/kabel-hdmi-hdmi-18m-cabletech-platinum-edition.htm, w czym moze byc problem? Kupowac vivanco czy moze jest cos lepszego i oczywiscie kompatybilnego z tym kablem, czy kupic taki sam model (vivanco HDMI 1.3b)? na co zwracac uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) A nie mówiłem ze to kwestia kabla, jak najbardziej możesz zakupić zwykły najtańszy kabelek HDMI np. wspomniany Vivanco, ten Cabletech to gruby bezsensowny tandetny kabel pseudo high-endowy z wyglądu. Przy kablach HDMI nie musisz na nic zwracać uwagi tym bardziej pod dekoder, każdy da identyczną jakość obrazu bo to połączenie cyfrowe to tak jakbyś porównał go np. do kabla SATA w komputerze :), jak masz sprawdzony juz przewód kolegi to zakup taki sam i po problemie. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć :) tak sie dzieje na niektórych kablach.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...